Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όπως είπαμε είναι γενικώς προβληματική η πλοκή τις τελευταίες δύο σεζόν, οπότε συμφωνώ πως δεν αναδείχθηκε όπως έπρεπε. Απ' την άλλη, η σειρά έχει φτάσει σε τέτοιο επίπεδο μέινστριμ που τρώει πάρα πολύ hate, αλλά λίγοι με πείθουν πως έχουν στ' αλήθεια ξενερώσει με τη σειρά, εφόσον όλοι θα τη δούμε το συντομότερο δυνατό και θα πειραχτούμε πολύ από σπόιλερς.

    Νταξει η φημη ειναι αστεια και θα αποδειχθει στα επομενα δυο χρονια οτι ειναι μπαρουφα. Τπτ δεν εχει γραψει.
    Το διέψευσε ήδη, οπότε...
    Last edited by Raf; 14-05-2019, 12:39 PM.

    Comment


    • Όπως και να 'χει μετά το τέλος της σειράς θα ξεκινήσω το πρώτο βιβλίο και βλέπουμε.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Originally posted by Raf View Post
        Όπως είπαμε είναι γενικώς προβληματική η πλοκή τις τελευταίες δύο σεζόν, οπότε συμφωνώ πως δεν αναδείχθηκε όπως έπρεπε. Απ' την άλλη, η σειρά έχει φτάσει σε τέτοιο επίπεδο μέινστριμ που τρώει πάρα πολύ hate, αλλά λίγοι με πείθουν πως έχουν στ' αλήθεια ξενερώσει με τη σειρά, εφόσον όλοι θα τη δούμε το συντομότερο δυνατό και θα πειραχτούμε πολύ από σπόιλερς.



        Το διέψευσε ήδη, οπότε...
        Μπα εμεις που το βλεπουμε παρεα οι πιο πολλοι εχουμε ξενερωσει. Γουσταρουμε να το βλεπουμε αλλα περιμεναμε καλυτερα πραγματα. Δε θεωρω οτι τη κραζουν αδικα ή λογω μοδας, ειναι δεδεομενο οτι εχει χαθει η λογικη και ο λογος πια ειναι ξεκαθαρος: η θα στρωναν κωλο να γραψουν καλα 2-3 φουλ σαιζον ακομη να κλεισει σωστα ή βεβιασμενα οπως οπως να καταληξουν τους χαρακτηρες εκει που θελαν μεσα σε 13 επεισοδια το οποιο κι εγινε.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Ξαναδιαβαζω τις πρωτες σελιδες του τοπικ κι εχει τοση ειρωνια το πραγμα. Γουσταρατε που το γκομενακι ειχε δρακους ε; Μου φαινεται απιστευτο παντως οτι πέρασαν 8 χρόνια από τοτε που άρχισε η σειρά...
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Originally posted by Ramparter View Post
            Ξαναδιαβαζω τις πρωτες σελιδες του τοπικ κι εχει τοση ειρωνια το πραγμα. Γουσταρατε που το γκομενακι ειχε δρακους ε; Μου φαινεται απιστευτο παντως οτι πέρασαν 8 χρόνια από τοτε που άρχισε η σειρά...
            Εγώ έχω παρατηρήσει πως ό,τι τόσο παλιό ή παλιότερο κι αν διαβάσεις, από απόπειρα χιούμορ, memeing κτλ, ενεργοποιεί τα cringe reflexes.

            Comment


            • Πως σας φάνηκε το φινάλε;
              Carpe diem

              Comment


              • Για γέλια, όπως είπε κι ο Ραμπίδης. Κρίμα!

                Comment


                • Κακό επεισόδιο,με κακό ρυθμό.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Το δα ξανα το βραδυ, ειχε και τις καλες του στιγμες αλλα πραγματικα δε το στησαν καθολου καλα, ακομη και τα δυνατα του σημεια ειχαν αδυναμιες, αναφερομαι στη σκηνη Τζον, Ντανυ και Ντρογκο. Ο Τζον ανυπαρκτος διαδοχος, μαθαινουμε οτι εκτος οθονης τον πιασαν, οκ αυτοι ηταν στρατος αυτος γιατι μια φορα να πει "ειμαι Ταργκαριεν γαμω το στανιο μου, Ντρογκο απο σημερα ειμαι το αφεντικο σου" και να γονατισουν μπροστα του ολοι.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Για γέλια όντως, από design. Από τα πιο anticlimatic φινάλε σειράς που 'χω δει στην ζωή μου. Κοντράρει στα ίσα HIMYM και Dexter.

                      Το μόνο που μ'άρεσε ήταν
                       
                      η τελευταία σκηνή με τους 3 Στάρκς να αρχίζουν την καινούργια τους περιπέτεια.

                      Comment


                      • Ναι κι αυτη η σκηνη ηταν καλη, η δευτερη καλυτερη για μενα.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Τα plot points ήταν καλά. Τα γεγονότα, οι καταλήξεις των χαρακτήρων. Το πώς φτάσαμε εκεί είναι το πρόβλημα.

                          Comment


                          • Ναι αυτο ηταν το μεγαλο προβλημα των 2 τελευταιων σαιζον γενικοτερα, το ιδιο το τελευταιο επεισοδιο ειχε αυτα και επιπλεον, οπως ειπε ο αλταιρ, κακο ρυθμο.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment

                              Working...
                              X