Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Γιατι πρεπει ;)

      Comment


      • Έχει μεταφραστεί κάποιο από τα βιβλία στα ελληνικά? Έχει διαβάσει κανείς τα βιβλία? Τι λένε? Με ποιό αντίστοιχο βιβλίο του είδους θα τα συγκρίνατε από θέμα επιπέδου γραφής (πχ witcher saga)?

        Δεν είμαι του αθλήματος να κατεβάσω σειρά κανι να τη δω αλλά μου κινήσατε το ενδιαφέρον και ευχαρίστως θα διάβαζα κάτι με σπαθιά και δράκους, αλλά και που να σέβεται τη νοημοσύνη μου παράλληλα.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Originally posted by Titus View Post
          Έχει μεταφραστεί κάποιο από τα βιβλία στα ελληνικά? Έχει διαβάσει κανείς τα βιβλία? Τι λένε? Με ποιό αντίστοιχο βιβλίο του είδους θα τα συγκρίνατε από θέμα επιπέδου γραφής (πχ witcher saga)?

          Δεν είμαι του αθλήματος να κατεβάσω σειρά κανι να τη δω αλλά μου κινήσατε το ενδιαφέρον και ευχαρίστως θα διάβαζα κάτι με σπαθιά και δράκους, αλλά και που να σέβεται τη νοημοσύνη μου παράλληλα.
          Τα βιβλία έχουν μεταφραστεί στα Ελληνικά από την εκδοτική Anubis. Το κακό είναι ότι είναι σχετικά ακριβά σε σχέση με την αγγλική έκδοση (πχ από το Play.com).

          Προσωπική εμπειρία δεν έχω από τα βιβλία, εδώ και 3 βδομάδες δεν μου έχει έρθει ακόμα το πρώτο από play.com . Από γνωστό μου, βιβλιοφάγο, ο οποίος μάλιστα δεν προτιμάει τις ελληνικές μεταφράσεις, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την συγκεκριμένη μετάφραση. Από την άλλη σε forums έχω διαβάσει και τα κλασικά "χάνεις την μαγεία" κτλ. Τώρα για τα βιβλία ως ιστορία θα στα πουν τα παιδιά που τα έχουν διαβάσει, η σειρά πάντως τα έσπαγε!!!

          Comment


          • Μολις ειδα τα 4 πρωτα επεισοδια σερι... καηλα.

            ΥΓ: Πρεπει να απομακρυνθω απο το forum, πολυ spoiler στις υπογραφες.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Την τέλειωσα σήμερα, ok, ό,τι και να πω είναι λίγο. Δεν πολυδιάβασα τι λέτε εδώ, γιατί σε 2-3 αποκρίσεις έπεσε το μάτι μου και μου φάνηκε για διαγωνισμός του ποιος θα ρίξει τα πιο πολλά spoilers χρησιμοποιώντας τις λιγότερες λέξεις. Τις υπογραφές βέβαια που βολτάρουν σε όλο το forum τις σχολίασα κι αλλού, είστε α-πα-ρα-δε-κτοι, 5 συλλαβές, όσες κι οι υπογραφές, αν και είδα ο Somari την έβγαλε, μα τους παλιούς θεούς, όσοι έμειναν θα σας στείλω στον Τζόφρυ.
              Όποτε βρω χρόνο θα αρχίσω τα βιβλία για να γίνω spoiler immune Μ'ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΜΠΛΕΞΑΜΕ και μετά θα βάλω υπογραφή όλα τα κομβικά σημεία μέχρι το 5ο βιβλίο, συν bonus ότι ο/η Sheik είναι η Zelda

              Comment


              • μονο ο παιχτης και ο σομαρι εχουνε spoilers στις υπογραφες τους, εγω σας spoileριαζω ενα (imbah, masteriko!!) χαστουκι σιγα τα ωα pfft

                Comment


                • Originally posted by Imrahil View Post
                  συν bonus ότι ο/η Sheik είναι η Zelda
                  Μπα, και τον Ganon με ποιον τον εκανε, με τον εαυτο της; Ερμαφροδιτη ειναι;
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Α μια που το'πες θυμήθηκα, κάπου εδώ πήρε το μάτι μου πως
                     
                    ο Ganon πεθαίνει στο Twilight
                    , μα πόση ανευθυνότητα πια;
                    Vaynard, κάποιος άλλος έχει επίσης τις μπούφλες του Τύριον στον Τζόφρυ, καταλαβαίνεις πως εξασθενεί το χαστούκι αν δεν έρχεται απρόσμενο όπως πρέπει, σύγκρινε εσένα που σου βγαίνει ένα "ΩΩΩΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ" με εμένα που απλά λέω "γαμάτο, αλλά κάποιος μου στέρησε το στοιχείο του αιφνιδιασμού, κατάρα".

                    Comment


                    • ελα δες το και απο την καλη πλευρα εγω σου στερησα μονο τον αιφνιδιασμο απο ενα χαστουκακι (ενταξει χαστουκαρα) που στην τελικη εκανε και μπαμ οτι καποια στιγμη θα ερθει , εδω o somari σου μοστραρε το τελος φαρδυ πλατυ

                      βεβαια οποιος δεν παρακολουθουσε game of thrones ΑΠΟ DAY ONE οπως ειχε χρεος ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ και τωρα τρωει spoilerz για παραδειγματισμο

                      Comment


                      • Συγγνωμη, αλλα νομίζω πως ΕΣΥ με είχες προτρέψει να το βάλω υπογραφή.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Έτσι, φαγωθείτε να ξεπλυθεί η ντροπή.

                          Comment


                          • Ξενερωσα στα τελευταια επεισοδια. Το κωλοτσογλανι βασιλιας και αποκεφαλισαν και τον Ned... Αρχιζω να σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του 2ου βιβλιου να δω τι θα γινει.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Μην ξενερώνεις, ο Νεντ επανέρχεται αργότερα σε πρωταγωνιστικό ρόλο ως το Κεφάλι του Βασιλιά

                              Comment


                              • Originally posted by Somari View Post
                                Συγγνωμη, αλλα νομίζω πως ΕΣΥ με είχες προτρέψει να το βάλω υπογραφή.
                                αφου το ειχες ηδη σε pic πρωτα helooooou?

                                Comment

                                Working...
                                X