Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγαπημένα Box Arts

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    To mystic quest egw to phra otan agorasa to deftero gameboy mou, htan na parw mia kaseta dwro kai eixa na dialeksw anamesa sto Tetris kai to Mystic Quest.
    Eixa hdh paiksei to Zelda, opote dialeksa me trelh anesh to Mystic kai pote den to metaniwsa.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #17

      Eida to MH kai to thimithika.

      Aporw pou de to evale kaneis akoma....






      To PAL δε μου αρεσε....ΜΗ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ Dawn of Sorrow!

      Comment


      • #18






        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #19
          μπραβο ρε Τιτε







          Comment


          • #20
            Ena proswpika agaphmeno mou:

            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #21
              tripod the game?
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #22
                το arcanum , to beast within kai ta 2 τα ειχα αγορασει απο το boxart















                Comment


                • #23
                  RE4 δεν έβαλε κανένας;



                  Πάντως το boxart του Odins Sphere II είναι απίστευτο!

                  Comment


                  • #24
                    Α ρε Loggo. Το Faxanadu με αυτή την φράση κάτω από το tree of life είναι κορυφή για μένα. Και μην ξεχνάμε και το υπέροχο booklet. Θυμάμαι ακόμη το πώς περίμενα ένα beat em up a la Golden Axe ή ένα platformer a la Castlevania και πήρα ένα side scrolling Zelda. Αν και imo, είναι ανώτερο του Zelda II. Από τα πολύ παραγνωρισμένα παιχνίδια του NES, μαζί με τα Guardian Legend, Boulder Dash, Blue Shadow και και... Έβαλες και Βattle of Olympus, άλλο ένα όμορφο εξώφυλλο.

                    Κι αυτό υποτιμημένο game. Αν και το εξώφυλλο, δε φαντάζει και τπτ το ιδιαίτερο και μόνο το γεγονός πως είχε μια jap αισθητική, το έκανε κάτι ξεχωριστό την εποχή εκείνη στα μάτια μου. Στις αρχές προς μέσα των 90s ό,τι έφερνε σε jap- και μου θύμιζε Kabamaru, Getta Robo etc, που έβλεπα μικρός- έμπαινε αμέσως στη wishlist. Το συγκεκριμένο cart μας το είχε δανείσει ένας συμμαθητής του αδερφού μου και είχαν πεσει ατελείωτες ώρες στο διπλό.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • #25
                      Burai νομίζω ότι μόνο εσύ μπορείς να με καταλάβεις, ίσως και ο hideo ως fan του Dragon’s Trap αν θυμάμαι καλά, αλλά δε φαντάζεσαι πόσο μου έχουν λείψει τα καθαρά side scrolling Action/Adventures a la Zelda II, Wonder Boy/Monster World, Faxandu, Battle of Olympus, Popful Mail κλπ. Ειδικά με τα μέσα που υπάρχουν σήμερα, θα μπορούσε να γίνει φοβερή δουλειά και να έχουμε πολύ ενδιαφέρουσες προτάσεις δίπλα στα, εξαιρετικά μεν, επαναλαμβανόμενα δε, Metroid / Castloids. Άσε που η λογική "Zelda σε side scrolling" που ακολουθούσαν μερικοί τίτλοι (όπως το Wonder Boy in Monster World πχ), διαφέρει από τη Metroid δομή.

                      Μου κάνει εντύπωση που, μέσα σε όλη αυτή τη retro στροφή, δεν έχουμε δει κάτι αξιοσημείωτο προς αυτή τη κατεύθυνση, ειδικά ένα σύγχρονο Monster World πολύ θα το ήθελα.

                      Τέλος πάντων, λίγο Mega Drive για να νιώσουμε.






                      Χαοτικά καλύτερο από την NTSC version.




                      Μινιμαλιστικό, ενώ το logo με Sonic & Knuckles είναι απλά epic.




                      WIN

                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #26
                        Ena akomh agaphmeno pou mou thymize to zelda:

                        Αυτά είναι.
                        Έχω μια απορία. Κάποιος έβαλε το Resident Evil 1. Ο τυπάς που δείχνει στο εξώφυλλο ποιος είναι;
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • #27
                          Και καλά ο Chris.
                          Loggo έσπειρες με το τελευταίο σου ποστ.Το Castlevania έλεγα να το βάλω κι έγω κάποια στιγμή.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Προς αστεία περίπτωση, έχω το Trapt, το οποίο τερμάτισα πριν καιρό. Μπράβο Vaynard. Τώρα θυμήθηκα και κάποια άλλα...

                            Μαζί με το ICO, είναι και το Shadow of the Collossus, για να μην ξεχνάμε...!

                            Το παραπάνω είναι συλλεκτική χαρτινή έκδοση και την κατέχω εγώ. Επικό παιχνίδι! Δεν μπορώ να το ξεχάσω! Ελπίζω να βγάλουν και SotC 2!!!


                            Το συγκεκριμένο παιχνίδι μπορεί να μην είχε και τις καλύτερες κριτικές, αλλά προσωπικά εμένα μ' άρεσε πάρα πολύ το stealth του. Το συγκεκριμένο εξώφυλλο αξίζει, όχι όμως το λογότυπο του XBOX.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29




























                              Αυτά μου έρχονται τώρα.

                              Comment


                              • #30
                                Μεγάλη καλτιά να πετάξεις το Μίκυ Μάους μεταξύ των Silent Hill και Resident Evil.
                                Πάντως πέρα από τους συνήθεις υπόπτους (Another World, Ico, Final Fantasy) δε μπορώ να πω πως υπάρχουν και πολλά εξώφυλλα που με εντυπωσιάζουν...
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X