Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καινούργιο Legacy of Kain;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Δεν ξέρουμε τι έστι «reboot»; Σου δίνω 2 τράνα παραδείγματα... «Tomb Raider ReBoot» και «Devil may Cry ReBoot».

    Εγώ δεν θα είχα πρόβλημα να κάνουν ένα reboot το Soul Reaver 1. Εγώ δεν φοβάμαι το art direction, αν σχετίζεται με την εικόνα του Raziel στο OP. Τα γραφικά παλιά δεν ήταν και τα καλύτερα, οπότε είναι καιρός ν' αναστηθεί ο θρύλος για να μαθαίνουν και τα μικρά τι έστι «Soul Reaver».

    Αυτό που φοβάμαι είναι ν' αλλαχτεί η ιστορία όλου του θρύλου.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Φέρτε Legacy of Kain στο λαόοοο!!!!!
      sigpic

      Comment


      • #18
        Γράφω εδώ γιατί δε βρήκα κάποιο περισσότερο σχετικό θέμα- μην χαλάσω και το θέμα του Tomb Raider
        Originally posted by Titus View Post
        Όλα τα βλέπω

        Ένα μικρό off topic - τα Legacy of Kain καλύτερα να τα αφήσουν όπου είναι - ίσως ένα 3D remake του πρώτου με ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο σενάριο - voice overs - αντικείμενα, χάρτες, όπλα, ικανότητες κλπ, αλλά μέχρις εκεί. Legacy of Kain χωρίς τη Hennig και το Dyack δε θα είναι το ίδιο, ενώ ας μην ξεχνάμε το ακυρωμένο τελευταίο παιχνίδι που θα μας έβαζε σε παράλληλους ρόλους Blood Omen 2 Kain /Defiance Kain (ερεθίστηκα μόνο που το έγραψα) αλλά το έφαγε το μαύρο σκοτάδι. Καλύτερα, κατά πως φαίνεται, γιατί ήταν outscourcing και το σενάριο ακούγεται λίγο γειά σου.

        Legacy of Kain: The Dark Prophecy was a cancelled Legacy of Kain game developed by Ritual Entertainment, with assistance from Crystal Dynamics, for publisher Eidos Interactive in 2004. It was conceived as the sixth game in the series, and as the direct sequel to Legacy of Kain: Defiance. Dark Prophecy reprised Kain as its playable protagonist, and would explore the mythology of the Hylden and the Demon Realm in greater depth. A tech demo set in Malek's Bastion, returning from Blood Omen: Legacy


        Τέλος πάντων, μερικά πράγματα ας μείνουν όπως είναι, και ας προσευχηθούμε η πολύ επιτυχημένη πορεία της Eidos σε remakes να συνεχιστεί με το Thief 4 (που όλα δείχνουν πως θα είναι spot on). Τα LoK ήταν πάντα ιδιαίτερες περιπτώσεις.

        Σχετικά με τον Dyack, αν δεν κάνω λάθος, έχει να ασχοληθεί με τίτλο LoK από το πρώτο Blood Omen. Η Hennig όλοι γνωρίζουμε πως είναι απώλεια και πλέον δουλεύει στην Naughty Dog. Αν και fan της σειράς, έχω παίξει μέχρι και το Soul Reaver II και απλώς έχω ξεκινήσει το Defiance αλλά είχα τότε σεναριακά κενά και το παράτησα, αν και μου άρεσε περισσότερο από τo Blood Omen II. Προσωπικά, θεωρώ πως θα δούμε σίγουρα τίτλο LoK στο άμεσο μέλλον. Τώρα κατά πόσο θα είναι κάποιο remake του πρώτου για να σφυγμομετρήσουν το κοινό και το πόσο ενδιαφέρεται για τη σειρά ή θα είναι reboot θα το δούμε... Πάντως το Φλεβάρη έγινε register domain με το όνομα War for Nosgoth από τη Square Enix συζήτηση από fans εδώ

        Tαπεινή μου άποψη: καλό θα ήταν να κυκλοφορήσουν ένα HD remaster όπως κάναν και με τα TR της Crystal Dynamics. Πάνε πρπ 10 χρόνια χωρίς να ακουστεί κάτι για τη σειρά, οπότε είναι σχετικά ασφαλές να εικάσουμε πως μετά το Tomb Raider σειρά θα πάρει το LoK... Το μόνο που ελπίζω αν τελικά πάνε για reboot- που λογικά αυτό θα γίνει μιας και είναι και safe επιλογή για πωλήσεις, ποιος από ένα νέο κοινό θα κατσει τώρα να θυμηθεί που έμεινε το ark και τι έγινε στα παλιότερα games?- να μην ακολουθήσουν όλο αυτό το neo gothic, βαμπιροαγάπες συνωμοσίες και τα ρέστα- κλίμα που επικρατεί... Τώρα το κατά πόσο θα ήταν εύκολο και οικονομικά βιώσιμο να φέρουν σαν συνεργάτη τη Hennig, το παλιό- Θ Ε Ϊ Κ Ο- cast( εκτός του Tony Jay RIP θεός απλά) και να συνεχίσουν την ιστορία... Ειδικά αν συνυπολογίσει κανείς την απογοήτευση της Square Enix για το reboot του Tomb Raider το οποίο- άκουσον, άκουσον- πούλησε "μόνο" 3.4 εκατομμύρια σε διάστημα 25 πρπ ημερών, ε τότε δεν αργεί κανείς να αντιληφθεί σε τι κατάσταση βρισκόμαστε για να θεωρηθεί ένας τίτλος επιτυχημένος( φταίει βέβαια κ η οικονομική κατάσταση της Square που είχε εναποθέσει όλες τις ελπίδες στο τρίπτυχο TR-Sleeping Dogs-Hitman, τα οποία μια χαρά πουλάνε btw, το TR είχε να δει τέτοιες πωλήσεις από ποτέ - περισσότερα εδώ κι εδώ- καλό θα ήταν κάπου να σχολιαστεί όλος αυτος ο παραλογισμός που επικρατεί) Aν λοιπόν προκειμένου να γίνει οικονομικά βιώσιμο, ή πιο σωστά γιατί αυτό απλά δεν αρκεί- επιτυχημένο franchise το Legacy of Kain, αρχίσουμε να βλέπουμε πλήρεις και άτοπες αλλαγές α λα DmC στο στυλ και την ταυτότητα της σειράς, με αποτέλεσμα στο τέλος να χαθεί και το αρχικό fanbase, βράστα...
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #19
          To Blood Omen 2 πιστεύω ακράδαντα πως είναι το χειρότερο της σειράς. Ο Kain είναι ένας ποντικομούρης Marilyn Manson, η μάχη γίνεται ανιαρή και έχει αρκετά πράγματα ξεκρέμαστα.

          Το ότι ο νεοεισερχόμενος δε μπορεί να παρακολουθήσει το σενάριο είναι το μόνο σίγουρο και η λύση του remake είναι για μένα η ενδεδειγμένη. Σε ένα τόσο story driven franchise δε βλέπω τι σόι reboot θα μπορούσαν να κάνουν - θα ξαναγράψουν την ιστορία από την αρχή? Ίσως έχουν υλικό για κάποιο spin-off με το Vorador ή τον πόλεμο ανάμεσα σε Hylden και Vampires (αυτό θα ήταν καλή φάση και δύσκολα θα προσέβαλε τους fans, υπάρχει λίγο background) αλλά πέρα από αυτό αν αγγίξουν τα κανονικά παιχνίδια θα γίνει μακελειό.

          Μεγάλη αλήθεια η βιωσιμότητα της Square Enix και η μικρή εμπορική επιτυχία του Legacy of Kain. Το μόνο franchise με μεγαλύτερο cult status είναι...το Shenmue, αλλά το κοινό του είναι niche.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #20
            Symfwnw me Titus.
            Kai remake na mhn kanoun thelw toulaxisto HD metatroph plz.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #21
              Σελίδα Uh oh ... it's a 404! (Page Not Found) - Ο πιο έγκυρος προορισμός για την αγορά των videogames, του hardware, του κινηματογράφου και των gadgets.
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Μόλις το είδα κι εγώ. Ρε λες?

                War for Nosgoth κολλάει τόσο για spin off γύρω από τον πόλεμο Hylden και Vampires όσο και για το τελευταίο παιχνίδι της σειράς. Ελπίζω μόνο να μην πρόκειται για νεκρανάσταση του Dark Prophecy, που έβαλα παραπάνω, και είναι σε στυλ "It dealt more with Kain going to the Hylen realm, and kicking the ever living sh*t out of them, the Hylden Lord and Janos". Μπλιαχ.

                Ίδωμεν!
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • #23
                  Έτσι όπως το είπες μου ακούγεται σαν online κομμάτι. Αν το κάνουν online, θα ξενερώσει ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Den eimai sigouros ean thelw na dw to sygekrimeno kommati, den kserw, alla den mou fenetai san quality trofh gia epika sxolia apo tous prwtagwnistes ktl ktl.
                    Ante na doume, h Eidos den exei apogohtefsei akomh me ta revives.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #25
                      H Square Enix επιβεβαιώνει το Nosgoth

                      Comment


                      • #26
                        Να προσθέσω πως, όπως είχαμε εικάσει, είναι spin-off και θα περιστρέφεται γύρω από τον πόλεμο Vampires - Hylden (κάπου το πήρε το μάτι μου).

                        Για να δούμε...
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • #27
                          Χμμμ....Ναι. Αυτό, για να δούμε.

                          Πλατφόρμες έχουν πει; Γιατί μετά το Fall τη πήρα μια τρομάρα.
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            H square aftes tis 3 hmeres tha exei diko ths kanali sto youtube kai tha deixnei periegxomeno synexeia live, opote tha mathoume polla pragmata.
                            Perimenoume ligo.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #29
                              Perissotera gia to paixnidi.
                              Emena paidia pantws den mou aresei afto pou vlepw:

                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • #30
                                Χαλια μαυρα imo, σαν low budget εκδοχη του horde απο το Gears of War ειναι...

                                Comment

                                Working...
                                X