Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Game(r)s' Heaven: Nostalgia Inside

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μου έλεγαν για αυτό το περίφημο βίντεο, δεν το είχα δει μέχρι στιγμής! Thanks Loggo!
    Κάθε βίντεο του Shenmue το κοιτάω με ανάμικτα συναισθήματα, δηλαδή με θαυμασμό και αβεβαιότητα για το μέλλον. Έχω όμως την αισιοδοξία ότι κάπου κάπως κάποτε, θα βγει αντάξιο ΙΙΙ. Μην ξεχνάτε ότι το outrun II που έκανε τόσα χρόνια να βγει! Βέβαια αυτό δεν το περιμέναμε αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία! Και είναι και από τα αγαπημένα μας arcade!!!

    Ωραίο extra υλικό έχουν και τα δισκάκια του Shenmue 1+2 αν τα βάλεις στο PC.
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Επειδή όλοι κάνουν υποκλίσεις στο trials hd για την ποιότητα του, και μάλιστα το συγκρίνουν (ΜΟΝΟ) με το excitebike, για δείτε λίγο τι παίζαμε εμείς στο μάθημα της πληροφορικής το 2001



      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Originally posted by Somari View Post
        για δείτε λίγο τι παίζαμε εμείς στο μάθημα της πληροφορικής το 2001
        Μου έφερες μεγάλη φλασιά τώρα.

        Εμείς στο μάθημα πληροφορικής παίζαμε Dangerous Dave στα DOS. Μεγάλες στιγμές.

        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • μιας και το φερε η κουβεντα εμεις στο μαθημα της πληροφορικης παιζαμε cossacks σε LAN μαζι με τον καθηγητη ο οποιος ητανε μεγαλος λιωσηματιας στα strategy games

          Comment


          • Originally posted by Loggo View Post
            Ρε σεις, κατεβάστε την PS1 έκδοση του Lomax, epsxe, ανέβασμα ανάλυσης και φιλτράρισμα.



            Μου έφερες μεγάλη φλασιά τώρα.

            Εμείς στο μάθημα πληροφορικής παίζαμε Dangerous Dave στα DOS. Μεγάλες στιγμές.

            Πω τι μου θύμισες ρε μλκ???

            Το Dangerous Dave ήταν ένα από τα πρώτα μου παιχνίδια που πήρα τον πρώτο μου υπολογιστή 8 χρονών!!! Τότε δυσκολεύτηκα, γιατί είχα ασπρόμαυρη οθόνη και ακόμα χειρότερα, στο ασπρόμαυρο δεν φαινόταν η φωτιά στην 3η πίστα!
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Loggo View Post



              Μου έφερες μεγάλη φλασιά τώρα.

              Εμείς στο μάθημα πληροφορικής παίζαμε Dangerous Dave στα DOS. Μεγάλες στιγμές.

              Xaxa,και αυτό, αλλά στο γυμνάσιο
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Εμείς παίζαμε το Commandos (το πρώτο) μαζί με τoν Καθηγητή.

                Comment


                • Εμείς πάλι βλέπαμε τσόντες,μαζί με τον καθηγητή.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • και εμεις παιζαμε τσοντες αλλα χωρις τον καθηγητη μεχρι που το πηρανε πρεφα απο την διευθυνση και κλειδωσανε τα ΙP

                    Comment


                    • Emeis paizame Arcanoid dammit!
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Εγώ μαζί με το PoP έπαιζα Bubbles Bobbles.
                        sigpic

                        Comment


                        • Το videogame που έπαιζε σε κάθε pc την ώρα της πληροφορικής είναι το Prehistorik.

                          Comment


                          • Originally posted by Enpsty View Post
                            Το videogame που έπαιζε σε κάθε pc την ώρα της πληροφορικής είναι το Prehistorik.
                            Μου φαίνεται εννοείς αυτό...



                            Και μιλώντας για προιστορικούς, θυμήθηκα κι αυτά...!





                            Το Chuck Rock το είχα παλιά και το τερμάτισα. Καραδύσκολο platform.
                            sigpic

                            Comment


                            • Random post, αλλά κοίταγα ένα θέμα στο Sega-16 και έφαγα nostalgia overdose.



                              Πόσο τέλεια η μουσικούλα...





                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Evlepa afto to video apo Egoraptor kai hthela na to moirastw:

                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X