Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dragon's Crown

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Στο Labyrinth of Chaos που παίξαμε με Sinclair δε μετράει το επίπεδο δυσκολίας, είναι συγκεκριμένο το level των εχθρών. Ούτως ή άλλως και το 35 είναι αρκετά χαμηλό επίπεδο για να παίξεις hard ειδικά για B route.
    Η Μέδουσα δε θυμάμαι να έχει OHKO, μόνο ένα boss ξέρω να έχει OHKO και όταν το δεις θα καταλάβεις πως είναι απόλυτα λογικό.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • #47
      Για το Labyrinth of Chaos δεν το γνώριζα αυτο. Οποτε θεωρητικά θα μπορώ να κανω καποια quests. Κοιτά μεχρι στιγμής οι B routes στο hard ειναι αρκετα πιο δύσκολοι. Στο route A ως επι το πλείστον δεν εχω θέμα. Ειχα κανει και αλλο ενα session με αγνώστους και κατάφερα να εχω εναν wizard στα 55level και εναν warrior στα 40sth. Για καποιο λόγο,τον δικο σου δεν μου τον εμφάνισε για ally.
      Πλέον ειμαι στο 40 level και απλως κανω quests. Εντάξει απο ενα σημειο και μετα το game ειναι απλως hack n slash και grinding για καλύτερo εξοπλισμό, να φτιάξεις bags για να μπορείς να ανταπεξέλθεις σε όλες τις πιθανές καταστάσεις και να ανέβεις level. Νομιζω σε local coop και online ειναι το καλύτερο, αρκεί να υπαρχει group με μικρές διάφορες σε levels. Αν ας πουμε ένας που βρίσκεται στο hard κατεβάσει το επίπεδο για να παιξει με φίλους στο normal, με τους οποίους εχει μεγάλη διαφορα επιπέδων, νομιζω χαλάει το παιχνίδι στους δεύτερους γτ καθαρίζει τα παντα σε δευτερόλεπτα.

      Altair προσπάθησε να βάλεις εξοπλισμό που μειώνει το petrification duration.
      Last edited by Sinclair; 05-09-2016, 01:56 PM.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #48
        Το ξεκίνησα και εγώ και κόλλησα για τα καλά, τι παιχνιδάρα είναι αυτή! Μόλις ξεκλείδωσα το ονλινε, έχω μία αμαζόνα 20 λεβελ, όποτε θέλετε παίζουμε, εγώ και σήμερα μπορώ αν ψήνεστε.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • #49
          Μου μένουν 4 talismans ακόμα κι έχω κάνει 15 side quests.Έχω αρχίσει και ψιλοβαριέμαι να παίζω τις ίδιες πίστες προκειμένουν να κάνω διαφορετικά πράγματα.Για μικρά sessions είναι πολύ καλό βέβαια,και με παρέα πιστεύω θα απογειώνεται.Πλέον που έχουμε ξεκλειδώσει όλοι το online ψήνεστε να κανονίσουμε κάνα απόγευμα;
          Carpe diem

          Comment


          • #50
            Εγώ το έφτασα στον τελικό, τον προσπάθησα μια φορά αλλά έφαγα τα μούτρα μου. Εγώ είμαι μέσα όποτε θέλετε, αύριο μπορώ αν ψηθείτε.Μετά τις 7 κατά προτίμηση.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #51
              Μου μένει ένα Talisman,στην Old Capital.Εκεί δεν είναι ο τελικός;Είμαι 30 lvl και θέλω να φτάσω 35 πριν το τελειώσω,ώστε να κάνω όσο πιο εύκολα γίνεται κάποια side quests,μιας και στο hard θα είναι πιο δύσκολα υποθέτω,βλέπε το quest με τα hellhounds πχ.
              Carpe diem

              Comment


              • #52
                Τέλος μετά από 15μιση ώρες,ο τελικός έπεσε πολύ εύκολα,ήμουν και 34 level.Ξεκίνησα hard,τρώω πολύ ξύλο,ειδικά ο Μινώταυρος που ήταν lvl 41 και σκέφτηκα θα είναι εύκολος με οδήγησε στο πρώτο μου gameover (σιγά μην πληρώνω χιλιάρικα για continues).Την Αρπυϊα την έβγαλα στο 40,με τα χίλια ζόρια,έφτασα στο 36 εγώ.Ξαφνικά άνοιξαν αρκετά side quests αλλά είναι για πίστες των οποίων το level είναι απλησίαστο,οπότε για την ώρα grinding σιγά σιγά να φαρμάρω fairies κλπ.7-9 είμαι διαθέσιμος όποτε θέλετε.Πείτε να κανονίσουμε.
                Carpe diem

                Comment


                • #53
                  Μπορείς να κατεβάσεις τη δυσκολία αν θες στην εκκλησία. Σε αυτή τη φάση και ειδικά για κάποια quests νομίζω επιβάλλεται. Εγώ πάλι το τελείωσα στο Infernal και μου μένει μόνο να φτάσω lvl 99 για platinum αλλά είναι ΠΟΛΥ αργό πλέον to lvl up...
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • #54
                    Όλο λέω να κανονίσουμε και ποτέ δεν απαντάει κανένας.:p Τέλος πάντων, ας κάνω άλλη μια προσπάθεια. Αύριο κατά τις 10 μπορείτε;


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • #55
                      Εγώ 10μιση πάω για δουλειά.
                      Straier το ξέρω,αλλά δε θέλω να την αλλάξω για να συνηθίζω.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #56
                        Τι να συνηθίζεις αν πεθαίνεις για την πλάκα σου; Απλά δεν είσαι κατάλληλο level ακόμα και ο ευκολότερος τρόπος είναι να ανέβεις είναι να πας στο normal και να κάνεις ένα chain run πολλών Route B.
                        Εγώ όταν παίζω κοιτάω αν είναι κάποιος μέσα (τον Deus δεν είμαι σίγουρος αν τον έχω) αλλά πέρα από εκείνη τη φορά με τον Sinclair δεν έχω δει κανέναν.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • #57
                          Straier phoenixgr είναι το psn id μου, το δικό σου fatherbrain είναι; Όταν σε δω μέσα θα σου στείλω για να κανονίσουμε άμα είναι.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • #58
                            Εγω ειμαι εκτος Αθηνων παλι λόγω υποχρεώσεων, όταν επιστρεψω εννοείται πως θα κανονισουμε.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #59
                              Τέλεια! Όταν επιστρέψεις μιλάμε και θα παίξουμε!


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • #60
                                Τελείωσα όλα τα side quests,πήρα και το Trophy που ζητάει vα σκοτώσω τον Acient Dragon σε 2 λεπτά στο normal.Πλέον είμαι 51 level κι ετοιμάζομαι να μαζέψω όσα talismans έχουν απομείνει στο hard ώστε να το ξανατελειώσω.23 ώρες and counting.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X