Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC για Gaming

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Τούμπανο το PC φίλος, πάρε την 6950. Είναι απλά αρκετά δυνατότερη.

    Comment


    • #17
      6950 και απο εμενα, στο θεμα της οθονης αφου δεν εισαι crpl τυπου gamer και θες να βλεπεις και ταινιες. θα επιμεινω στην επιλογη μου σε IPS panel σαν best buy λογο γωνιας θεασης/ποιοτητας χρωματων.

      Μνημες εχω τις ιδιες και θελω να παρω και το ιδιο κουτι, εχει 184ε περιπου αλλα δεν σου το προτεινω αν δε θες να κανεις overclocking και μοντες γιατι ειναι παρα πολλα τα λεφτα και δεν σου χρειαζεται αν θες να τα αφησεις ολα stock.. Μπορεις να δεις και αυτο της cooler master http://www.plaisio.gr/Computers/Hard...-1000-KWN1.htm ποιοτικο αλλα και παλι για stock pc δεν χρειαζονται τοσα χρηματα. με τα παραπανω λεφτα μπορεις να τα ριξεις σε gpu/cpu που θα δεις αμεσα διαφορα.

      Comment


      • #18
        ενας τυπας στο στρατοπεδο που εχει τελειωσει τεχνικος και δουλευε στο πλαισιο, μου ειπε να προτιμησω full tower για να εχω καλυτερη ψυξη εσωτερικα. αν η 6950 παει για 6970 τι θα χρειαστω απο θεμα ψυξης?

        Comment


        • #19
          Originally posted by Nukas View Post
          ενας τυπας στο στρατοπεδο που εχει τελειωσει τεχνικος και δουλευε στο πλαισιο, μου ειπε να προτιμησω full tower για να εχω καλυτερη ψυξη εσωτερικα. αν η 6950 παει για 6970 τι θα χρειαστω απο θεμα ψυξης?
          Ναι αλλα αυτο ισχυει για overclocking potential περισσοτερο, αν τα εχεις ολα stock και με ενα κουτι των 50ε δε θα εχεις προβλημα. Αν θελεις να βαλεις τεραστιες ψυκτρες, να πειραξεις volt και τετοια ναι εννοειτε αξιζει αλλιως ενα ταπεινο κουτι θα σε βολεψει και θα σου γλυτωσει και λεφτα.

          Η 6950 σε 6970 δεν εχω ασχοληθει γιατι δεν εχω 6950 αλλα απο αυτα που διαβαζω πλεον οι περισσοτερες δεν εχουν το dual bios και δεν κανουν unlock οποτε ψαξτο καλα το θεμα, και χωρις unlock παντως μια χαρα καρτα ειναι(το unlock διαβαζα οτι δινει καπου 2 με 3% παραπανω)

          Comment


          • #20
            ok τοτε επιμενω σε κουτι CM και κατηγορια too free install... :-D. εχετε να προτεινετε τπτ αλλο? η εστω στη συνθεση που εδωσα?

            Comment


            • #21
              τοτε βγαζω μνημη, πεφτω σε κουτι...βαζω και μια οθονη, αλλαξα και mobo και gpu....δες αυτο
              κουτι
              CoolerMaster-Storm Enforcer Midi (SGC-1000-KWN1)
              Τροφοδοτικο
              CoolerMaster-GX Series 750W PSU (RS750-ACAAE3-EU)
              cpu
              Intel-Core i5 2500K(s1155, 3,30GHz, 6MB)
              Μobo
              Gigabyte-P67A D3 B3 (s1155, P67, DDR3)
              Μνημες
              Corsair-Cerulean Blue Vengeance 4GB DDR3-1600 Kit (2x2GB, PC3-12800, 9-9-9-24)
              HDD
              Western Digital-Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD 3.5" (32MB Cache, 7200RPM, Sata 6Gb/s)
              GPU
              MSI-R6950 Twin Frozr III PE/OC (PCI-Express, GDDR5, 2GB)
              Οπτικo μεσα
              LG-CH10LS20 Internal Blu-ray Combo Drive LightScribe Sata Black Retail
              OS
              Microsoft-Windows 7 Home Premium 32bit Greek/Eng OEM (νομιζω οτι με 32bit δεν εχω προβλημα αναγνωρισης των 4gb ram,σωστα?)
              Οθονη
              LG-E2260S-PN LED Monitor 21.5''

              Comment


              • #22
                Microsoft-Windows 7 Home Premium 32bit Greek/Eng OEM (νομιζω οτι με 32bit δεν εχω προβλημα αναγνωρισης των 4gb ram,σωστα?)
                Φυσικά και έχεις. Γιατί να πάρεις 32 μπιτ;
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #23
                  Μην πάρεις caviar blue. Μονο black.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • #24
                    κουτι
                    CoolerMaster-Storm Enforcer Midi (SGC-1000-KWN1)
                    Τροφοδοτικο
                    CoolerMaster-GX Series 750W PSU (RS750-ACAAE3-EU)
                    cpu
                    Intel-Core i5 2500K(s1155, 3,30GHz, 6MB)
                    Μobo
                    Gigabyte-P67A D3 B3 (s1155, P67, DDR3)
                    Μνημες
                    Corsair-Cerulean Blue Vengeance 4GB DDR3-1600 Kit (2x2GB, PC3-12800, 9-9-9-24)
                    HDD
                    Western Digital Caviar Black WD1002FAEX 1TB HDD (64MB Cache, 7200RPM, Sata III)

                    GPU
                    MSI-R6950 Twin Frozr III PE/OC (PCI-Express, GDDR5, 2GB)
                    Οπτικo μεσα
                    LG-CH10LS20 Internal Blu-ray Combo Drive LightScribe Sata Black Retail
                    OS
                    Microsoft-Windows 7 Home Premium 64bit Greek/Eng OEM
                    Οθονη
                    LG-E2260S-PN LED Monitor 21.5''

                    Comment


                    • #25
                      Θα σε συμβούλευα να πάρεις Windows 7 Professional 64bit, γιατί το Home Premium είναι πιο πολύ multimedia παρά gaming. Το Home Premium το χρησιμοποιούν και οι εταιρείες, οπότε δεν θέλεις τέτοιο πράγμα...

                      Από κόστος, το Home Premium είναι πιο ακριβό από το Professional.

                      Άμα θέλεις να βλέπεις ταινίες και να παίζεις FPS παιχνίδια, τότε χαλαρά το Win 7 Pro 64bit είναι το ιδανικό σου λειτουργικό περιβάλλον.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        RPG δε τρέχει δηλαδή;
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Tanno View Post
                          Θα σε συμβούλευα να πάρεις Windows 7 Professional 64bit, γιατί το Home Premium είναι πιο πολύ multimedia παρά gaming. Το Home Premium το χρησιμοποιούν και οι εταιρείες, οπότε δεν θέλεις τέτοιο πράγμα...

                          Από κόστος, το Home Premium είναι πιο ακριβό από το Professional.

                          Άμα θέλεις να βλέπεις ταινίες και να παίζεις FPS παιχνίδια, τότε χαλαρά το Win 7 Pro 64bit είναι το ιδανικό σου λειτουργικό περιβάλλον.

                          μηπως αναποδα?

                          Comment


                          • #28
                            Somari, τρέχει και RPG.

                            Nukas, ε όχι και ανάποδα. Έτσι είναι. Ρώτα και διάφορα μαγαζιά και θα σε πουν το ίδιο. Το Home Premium είναι πιο ακριβό.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Tanno View Post

                              Nukas, ε όχι και ανάποδα. Έτσι είναι. Ρώτα και διάφορα μαγαζιά και θα σε πουν το ίδιο. Το Home Premium είναι πιο ακριβό.
                              Wat?

                              Λειτουργικά συστήματα | Windows10 Pro, Windows10 Home ή κάποιο άλλο λειτουργικό σύστημα; Διάλεξε αυτό που ταιριάζει στις ανάγκες σου και στείλε την απόδοση στα ύψη!


                              Διάλεξε το νέο σου υπολογιστή στο Plaisio.gr. Desktop, Laptop και περιφερειακά απ' τα μεγαλύτερα brands όπως Apple, HP, Dell, Lenovo.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • #30
                                τελικα pro ή home pre
                                και κατι ακομα. στα mobos λεει οτι δεν υποστηριζουν συσκευες IDE. με επηρεαζει σε κατι αυτο? θα εχω προβλημα με καποιο απο τα parts?

                                Comment

                                Working...
                                X