Announcement

Collapse
No announcement yet.

Games Troubleshooting

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Games Troubleshooting

    Βλέπω ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα σχετικό με τις επιλύσεις προβλημάτων για τα παιχνίδια κι έτσι το ανοίγω εδώ, μίας που έχει να κάνει καθαρά με τα παιχνίδια.

    Λοιπόν,

    Θέλω βοήθεια στο Risen. Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα!

    1) Είχα διαβάσει για μία λύση στο να φέρω εδώ παλιούς drivers, αλλά δυστυχώς εναποκείτο στην συμβατότητα παλιών OS. Οπότε δεν μπορούν ούτε μία εγκατάσταση να κάνουν.
    2) Δοκίμασα να χαμηλώσω όσο περισσότερο γίνεται ΟΛΕΣ τις ρυθμίσεις, αλλά παραμένει.
    3) Ως και τους πόρους προσπάθησα να παρακάμψω, αλλά @@.

    Το πρόβλημα παραμένει. Σε κάποια σημεία του παιχνιδιού έχει αρκετό lag.

    Και το ειρωνικό είναι ότι ήδη συναντάω μ' επιτυχία τις απαιτήσεις συστήματος και θα έπρεπε να σηκώνουν το παιχνίδι χωρίς πρόβλημα.

    Τι κάνω ?
    sigpic

  • #2
    Δεν ξερω απ'οτι θυμαμαι το CPU σου ειναι αρκετα παλιο ισως φταιει αυτο.. Αν εχεις πολλα προγραμματα πεταξε μερικα και οταν παιζεις φροντισε να μην τρεχει τιποτα αλλο ουτε καν messenger. Και φυσικα βαλε τα παντα low και ολα τα φιλτρα off για να δεις..

    Comment


    • #3
      Άργησες και λίγο, αλλά λογικά πρέπει να είναι και το CPU που είναι και παλιό...

      Έχω βρει την λύση και μου συνέστησαν να απενεργοποιήσω το PhysX, η οποία και δούλεψε επιτυχώς. Πιο πριν έγινε θέμα με τις κάρτες γραφικών στο XP, αλλά έχουν διορθωθεί τα προβλήματα αυτά.

      Δυστυχώς δεν μπορώ να αναβαθμίσω τον CPU γιατί το κουτί του υπολογιστή είναι μικρό σε σχέση με τα καινούργια μοντέλα, και αν ήταν να τον αναβαθμίσω, θα χρειαζόμουν πιο μεγάλο κουτί απ' αυτό που έχω. Κάτι τ' οποίο θα πράξω στο μέλλον όταν πάρω 2ο PC μόνο για gaming σκοπούς και κρατήσω αυτόν για internet κ.α. σκοπούς.

      Αν θέλετε, κάντε sticky το θέμα. Μπορεί να χρειαστεί στο μέλλον για όσους θέλουν πιο fast εξυπηρέτηση στην επίλυση του προβλήματος σε κάθε παιχνίδι που παίζει να συναντήσουν.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Δεν είναι θέμα κουτιού, θέμα mobo slot είναι
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment

        Working...
        X