Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xenoblade Chronicles

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Altair View Post
    Στις 19 κυκλοφορεί.Για πείτε πόσοι θα το πιάσουμε Day 1.Άμα είναι να το πιάσουμε όλοι μαζί.
    BTW είμαι σε δίλλημα.Να το πάρω σκέτο ή μαζί με το pad;
    Μαζί με το pad φυσικά!
    sigpic

    Comment


    • #17
      Είναι σχεδόν διπλάσια τιμή,αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι δεν έχω ένα pad και θα ήθελα ένα.Οπότε είναι καλή ευκαιρία ξέρω γω.
      Carpe diem

      Comment


      • #18
        Εγώ το ψήνω για day 1.Αν όχι day 1 σιγουρα θα το πάρω τις πρώτες μέρες της κυκλοφορίας του.Ήθελα να παίξω ένα ΑΑΑ rpg με εξερεύνηση και ωραίο κόσμο σαν το final fantasy 12 και το xenoblade μου έρχεται κουτί.Τώρα δεν ξέρω αν θα πάρω την έκδοση με το χειριστήριο,θα το ήθελα αλλά είναι πανάκριβη στην Ελλάδα,κοντά 70 ευρώ κοστίζει.Θα ψάξω τι παίζει σε μαγαζιά του εξωτερικού και βλέπουμε.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • #19
          Δεν το βρίσκω πουθενά αλλού ρε γμτ,μόνο εδώ.
          Carpe diem

          Comment


          • #20
            IGN Review 9/10


            EuroGamer Review 9/10
            Xenoblade Chronicles, a Japanese RPG released in the twilight months of Nintendo's Wii, is the latest from Tetsuya Takahashi. No JRPG has more successfully marr


            Metacritic so far
            Metacritic aggregates music, game, tv, and movie reviews from the leading critics. Only Metacritic.com uses METASCORES, which let you know at a glance how each item was reviewed.


            Μιλανε για επος, το καλυτερο jrpg αυτης της γενιας... Κριμα που δεν εχω Wii ρε γαμωτο...

            Comment


            • #21
              Ώρα να πάρεις.

              edit:κι αυτό που λέει ο Evans γίνεται,αλλά εγώ δεν θα το έκανα ποτέ.
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Ή πάρε νέο PC . Με 500€ είσαι κυριλέ, έχεις Wii και ό,τι άλλο emu υπάρχει (+PS2 ) και φυσικά έχεις μηχάνημα για ό,τι PC game βγαίνει .

                edit: btw used wii σε καλή κατάσταση 52 λίρες εδώ XD .

                Comment


                • #23
                  "The Bionis has a pleasing sense of ecosystem. Creatures great and small roam its hills, valleys and fields. Some of these are of a friendly disposition and will leave you well alone unless you attack first. Others are aggressive and will hunt you down. Some respond to sound, others to sight and you'll regularly pass giant beasts 50 or 60 levels your senior. Hack away at one of these monsters and you'll be felled in a single hit."

                  Gran Pulse anyone;
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Deus
                    Εγώ το ψήνω για day 1.Αν όχι day 1 σιγουρα θα το πάρω τις πρώτες μέρες της κυκλοφορίας του.Ήθελα να παίξω ένα ΑΑΑ rpg με εξερεύνηση και ωραίο κόσμο σαν το final fantasy 12 και το xenoblade μου έρχεται κουτί.Τώρα δεν ξέρω αν θα πάρω την έκδοση με το χειριστήριο,θα το ήθελα αλλά είναι πανάκριβη στην Ελλάδα,κοντά 70 ευρώ κοστίζει.Θα ψάξω τι παίζει σε μαγαζιά του εξωτερικού και βλέπουμε.
                    Για την ακρίβεια, €72 κοστίζει. €70 το παιχνίδι και €2 τα μεταφορικά.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Altair View Post
                      edit:κι αυτό που λέει ο Evans γίνεται,αλλά εγώ δεν θα το έκανα ποτέ.
                      Και εγώ έχω ψηθεί να το παίξω σε Dolphin για να το απολαύσω σε 1080p, αλλά και να χρησιμοποιήσω το X360 controller μιας και στο Wii δεν έχω classic. Από εκεί και πέρα πάντως τη στιγμή που θα πω ότι το παιχνίδι μου αρέσει θα φύγει η παραγγελία από έξω (37 ευρώ έχει στο zavvi για παράδειγμα). Δεν έχω σκοπό να το παίξω ηθικολόγος, απλά για το συγκεκριμένο παιχνίδι, ειδικά αν ισχύουν τα περί "καλού παιχνιδιού" "best jRPG αυτής της γενιάς" κτλ, "οφείλουμε" να βάλουμε το χέρι στη τσέπη. Ακόμα και κάποιος που δεν έχει Wii και το παίξει στο PC.

                      Πάντως 3 ημέρες πριν την κυκλοφορία και δεν υπάρχει ακόμα στα torrent sites, ειλικρινά είναι να απορείς. Άλλα παιχνίδια γίνονται leaked μέχρι και μήνα πριν.

                      Comment


                      • #26
                        Οντως θα ειναι απο τα παιχνιδια που αξιζει να τα αγορασεις γιατι εκτος του οτι θα ειναι πολυ καλο θα ειναι και μεγαλο σε διαρκεια οποτε τα λεφτα του θα τα βγαζει σιγουρα + το οτι θα στηριξεις για να ερθουν μελλοντικες κυκλοφορίες στην ευρωπη.

                        Παντως ενα μεταχειρισμενο wii κανει 70ε τωρα πια απο μαγαζι και αν εισαι τυχερος ισως πετύχεις κανενα πιο φτηνα απο καμια αγγελια.

                        Comment


                        • #27
                          Διάβασα εν τάχει όλα τα reviews.Μιλάνε για το ίσως καλύτερο jrpg των τελευταίων ετών.Ψήθηκα,θα το πιάσω άμεσα.

                          Την σπεσιαλ έκδοση την βρήκα μόνο στα παμπλικ και κοστίζει 67 ευρώ.Πολλά λεφτά ρε να πάρει,μάλλον θα τσιμπήσουμε την απλή.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • #28
                            3 days to count... I'm waiting with my 72 euro to buy this diamond!
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Α ρε Wii, μας εκανες υπερηφανους παλι.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #30
                                Απο οταν βγηκε το παιχνιδι στην Ιαπωνια διαβαζα feedback απο ατομα και sites που εμπιστευομουν και ημουν σιγουρος πως οντως ειναι ο,τι καλυτερο εχει βγει τα τελευταια χρονια.
                                Χαιρομαι που συμφωνει και ο δυτικος τυπος, αλλα δημιουργειται και κλιμα hype και σε αλλους, γιατι αν ημουν ακομα και τωρα ο μονος θα ανησυχουσα.

                                Η πλακα ειναι πως μαλλον θα χασω το launch των 2 παιχνιδιων που περιμενα εδω και παρα πολυ καιρο (το SF3: OE ειναι το 2ο) λογω διαφορων υποχρεωσεων, αλλα τι να κανουμε, ετσι πανε αυτα δυστυχως.
                                Μια στις τοσες ισως να μπορεσω στο laptop μου να τρεξω Dolphin κουτσα στραβα, αλλα μακαρι να μη μου κατσει - δεν ειναι καιρος για καψιματα .

                                Παρολαυτα μιας και τωρα γυρισα απο διακοπες διαρκειας για πειτε τι παιζει με preorders και bonuses να εχω μια ιδεα ετσι μηπως μου τη βαρεσει αποτομα .

                                Comment

                                Working...
                                X