Announcement

Collapse
No announcement yet.

Your PC Horse Power

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Στα ιδια ειμαστε και ας εχω χαλασει λιγοτερα λεφτα απο σενα οι "ιδιατεροι λογοι" για i7/i5 ή εστω quadro στα 3.5+ (για μουφο-φενομ ουτε λογος ) ειναι το ARMA II το GTAIV και οτι αλλο βγει μεσα στο 2010 με σωστο multicore support, για τρεξε και το fixed test ειμαι σιγουρος πως μου ριχνεις τουλαχιστον 15fps λογω quad και ας εισαι πιο χαμηλα χρονισμενος.

    Να και ενα ενδιαφερον αρθρο για το benchmark του RE5 http://www.pcgameshardware.com/aid,6...rong/Practice/

    Comment


    • #32
      Ενα χρονο σχεδον συμπληρωσε το συστημα που εχω, και δεν σκοπευω να το πειραξω τουλαχιστον μεχρι και του χρονου. Οχι οτι μετα σκεφτομαι να αλλαξω κατι οπωσδηποτε, αλλα αν καποια στιγμη κανω αναβαθμιση το μονο που θα πειραξω θα ειναι η καρτα γραφικων.. Και αυτο εφοσον ειναι αναγκαιο, οχι για να κερδισουμε 20-25 FPS.

      Οριστε και το Fixed



      Και ναι πραγματι, εχουμε 17 FPS διαφορα.


      Σχετικα με το GTAIV μιας και το φερε η κουβεντα, το τρεχω αρκετα ανετα θα ελεγα, παρολαυτα οντως νιωθω ενα βαρος σε καποιες φασεις του παιχνιδιου, ειδικα οταν εχει πολυ πραμα ταυτοχρονα (αυτοκινητα, εκρηξεις, θαλασσα στο βαθος) αλλα νομιζω οτι δεν ειναι θεμα CPU αλλα καρτας γραφικων. Στα Settings στο View Distance πχ αν παω να το αυξησω πολυ η μνημη γραφικων υπερβαινει αρκετα το οριο.. Απο τι καταλαβα για να τρεξει στα παντα φουλ θελει GTX295 ή 2x4870 η κατι σε SLi/Crossfire.

      Στο Benchmark που εχει οριστε το αποτελεσμα, με φουλ settings (οσο σηκωνει δηλαδη)

      Statistics
      Average FPS: 44.16
      Duration: 37.30 sec
      CPU Usage: 49%
      System memory usage: 69%
      Video memory usage: 99%

      Graphics Settings
      Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)
      Texture Quality: High
      Render Quality: Highest
      Reflection Resolution: Very High
      Water Quality: Very High
      Shadow Quality: Very High
      View Distance: 29
      Detail Distance: 100
      Definition: Off
      VSync: On

      Hardware
      Microsoft Windows XP Professional
      Service Pack 3
      Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 280
      Video Driver version: 182.06
      Audio Adapter: SoundMAX HD Audio
      To Video Memory Usage ειναι τεντωμενο





      Comment

      Working...
      X