Announcement

Collapse
No announcement yet.

Your PC Horse Power

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cpu ατμομηχανη με τρια φουγαρα
    μνημη 2 μπρικια γανωμενα
    σκληρος δισκος απο κεφαλοτυρι (δεικτης σκληροτητας κοντα στο διαμαντι)
    καιει μαζουτ και αμολυβδη χωρις προσθετα

    με ολα αυτα παιζω μονο Cooking Mama γιατι ανεβαζει θερμοκρασιες και ψηνονται τ'αυγα. Αντι για ποντικι και πληκτρολογια δεχεται μονο σπατουλα και γαντια απο αμιαντο
    https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

    H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

    Comment


    • #17
      Cpu ατμομηχανη με τρια φουγαρα
      μνημη 2 μπρικια γανωμενα
      σκληρος δισκος απο κεφαλοτυρι (δεικτης σκληροτητας κοντα στο διαμαντι)
      καιει μαζουτ και αμολυβδη χωρις προσθετα

      με ολα αυτα παιζω μονο Cooking Mama γιατι ανεβαζει θερμοκρασιες και ψηνονται τ'αυγα. Αντι για ποντικι και πληκτρολογια δεχεται μονο σπατουλα και γαντια απο αμιαντο
      [/b]
      Εγραψες!
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • #18
        Χονδρικα...

        CPU - Intel Core 2 Quad Q6600 (s775/2,4 Ghz)
        MB - Asus Striker 2 Formula (775,DDR2,780i)
        SVGA - PCI-E Asus 9800GTX 512MB
        HDD - Sata II 500 GB Seagate 32 MB - 7200 RPM
        RAM - GEIL EVO ONE DDR2 800 5-5-5-12 8GB
        [/b]
        Ωραίο PC αλλά... 8 γίγα Ram? :blink:

        Comment


        • #19
          Ωραίο PC αλλά... 8 γίγα Ram? :blink:
          [/b]
          Το σκεφτηκα ως εξης:Εφοσον ειναι Quad (ξερουμε ολοι τι παει να πει αυτο στην πραγματικοτητα αλλα ας μη το αναλυσουμε) σκεφτηκα να εκμεταλλευτω τη δυνατοτητα πολυεπεξεργασιας και να πειραματιστω.Απο την αλλη,λογω του οτι σε ολη μου τη ζωη ειχα να κανω με τοστιερες Υ/Η πραγματικα αυτη τη φορα δεν ηθελα να με απασχολει καθολου η RAM.Ετσι εβαλα μεγαλη ποσοτητα ωστε να ειμαι καλλυμενος για παν ενδεχομενο.Οπως ειναι λογικο ποτε δε χρησημοποιει πανω απο 4.5 GB (ακομα κι οταν τρεχω το Crysis παραλληλα με Kaspersky κα) ομως η αγορα ηταν πραγματικα αυτο που λεμε value for money οποτε ποιος ο λογος να μη βαλω;Ετσι κι αλλιως 64-bit λειτουργικο σκοπευα να χρησημοποιησω (Vista-64 Ultimate το οποιο "βλεπει" τοσο μεγαλες ποσοτητες) so there it is.
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • #20
            δε μου χαρίζεις κι εμένα κάνα γκίγκα να παίξω starcraft 2 σαν άνθρωπος;
            Carpe diem

            Comment


            • #21
              δε μου χαρίζεις κι εμένα κάνα γκίγκα να παίξω starcraft 2 σαν άνθρωπος;
              [/b]
              Θα χρειαστει να ερθεις απο εδω για να στο δωσω ;) .Παρε και τον Ren παραμασχαλα .
              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • #22
                core 2 duo E6600 @ 3.33ghz 1.43v ( 2.20 1.26v οταν ειναι idle με το C1E ενεργοποιημενο ) cooled by scythe infinity
                crucial ballistix 2x1 gb @ 3-3-3-8 740mhz
                DFI infinity 975xg (να σημειωσω εδω πως αυτο το πακετο cpu mobo ram το πηρα μεταχειρισμενο τον νοεμβριο με τις εγγυησεις και τις συσκευασιες του απο εναν χρηστη του thelab δινοντας του 300 ευρω απ'τα οποια τα 180 τα εβγαλα πουλωντας τον καταραμενο τον opteron και τις corsair )

                saphire radeon 4850 @ stock με την μαμισια ψυκτρα στο 60&#37; 24/7
                ( κανοντας RMA την χαλασμενη 8800gt στο πλαισιο βγαζοντας ετσι 160 ευρω πιστωτικο )
                silverstone 600w ST60 modular
                silverstone TJ07 full tower (πανε τοσοι μηνες απο τοτε που βγηκε και ακομα το βρισκω να διαφημιζεται σε διαφορες σελιδες του custom pc uk )
                2 x western digital raptor @ 10000rpm σε RAID 0
                1 x wd2000 (200αρης)
                1 x wd 3200ks ( 320gb, στην ουσια 298gb για οσους ενδιαφερονται να τον παρουν )
                LG F900P 19"CRT ποτε στα 1024*768 120hz ποτε στα 1280*960 100 και μερικες φορες στα 1600 1200 85 (οποιος ξερει που πουλανε στην αθηνα καμια 19αρα που βγαζει να παρομοια hz στις ιδιες αναλυσεις παρακαλειται να μου το πει ΑΜΕΣΑ μιας και ψαχνω για αντικαταστατρια )
                νομιζω αυτα ειναι αρκετα

                Τα σχεδια μου στην επομενη αδεια ειναι να παρω κανενα πολυμετρο για να δω αν ακομα εχει σταθερες τασεις το τροφοδοτικο, μια δευτερη 4850 αφου πρωτα επιβεβαιωσω πως το farcry 2 εκμεταλευεται το crossfire ( χλωμο το κοβω αν φαγανε ολο τον χρονο τους κανοντας το optimize για 360/ps3 )
                και να παρω εναν samsung F1 χωρητικοτητας 750gb που αποτι διαβαζω αυτος και το μοντελο των 1000gb ειναι ταχυτατοι αθορυβοι και με πολυ καλη αναλογια ευρω/gb

                Comment


                • #23
                  Lepon...
                  Na pos trexei to Crysis me to kainourgio mixanima



                  Na kai ti exei...
                  CPUual Core 8400 Box s775/3,00
                  M/B:Asus P5Q Deluxe (s775,p45,DDR2)
                  RamDR2 Corsair 4gb Kit 8500C5DF
                  Karta Grafikon : 4870
                  Othoni : Samsung SM-T200 20&#39;&#39;


                  Comment


                  • #24
                    My cpu horsepower:

                    cpu:Intel C2Duo E8500 3.2Ghz 1333fsb
                    mb:MSI p45 neo 2 fr
                    vga:ATI Shaphire 4870 1gb
                    ram:2x2gb Corshair xms2 kit
                    sound:κατι διαφορετικο απο την on board soon
                    hdd:500gb wd
                    speakers:creative 5.1
                    monitor:Asus 22'' (hd=1920x1080)

                    2 μήνες το έχω το ''καλό'' μου... το θέμα είναι οτι δεν έχω τίλους να το τεστάρω..



                    Comment


                    • #25
                      Edit lol

                      Αχχχ....δν θα'ρθει και η δικιά μου μέρα να πάρω pc....δν θα'ρθει ακόμα....

                      Με την κυκλοφορία του Diablo III :Ρ
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • #26
                        εγω δε τη μετραω σε αλογα τη δυναμη του PC που χει τωρα...



                        μαλλον σε Πονυ...

                        Comment


                        • #27
                          update

                          παμε απτην αρχη

                          Core 2 duo E6600 @ 3.33 ghz ( 2.4 stock )
                          crucial ballistix 2x2gb @ 740 4-4-4-12
                          dfi 975x/g
                          soundblaster x-fi titanium fatal1ty champion series ( σιδηροδρομος i know )
                          corsair 850W TX ( εκλεισε 3 χρονια το silverstone και η εγγυηση τελος + οτι ηθελα καλυτερο effieciency και single 12V rail )
                          evga gtx 260 192core @ 676/1457/1158 ( 575/1358/999 stock )
                          2 74gb raptor σε raid 0 για τα βαρια games και ενας 640gb western digital black edition για ολα τα υπολοιπα, ο 200αρης και ο 300αρης βγηκανε εκτος εγγυησης οποτε τους εκανα εξωτερικους
                          winxp SP2
                          monitor εχω ακομα το ιδιο και κοντευει να τα φτυσει αλλα με περιμενει για παραλαβη μια 19αρα nokia CRT που τσιμπησα για 40 ευρω ελπιζω να δουλευουν οι μεταφορικες μεθαυριο ......

                          Υπενθυμιζω πως για cpu/mobo/vga/ram εδωσα πριν τον νοεμβριο του 2007 530 ευρω, απο τοτε εχω δωσει 5 ευρω για αλλαγη απο 8800gt σε 4850 και αλλα 65 για να παω στην gtx260 που φιλοξενω τωρα ας ειναι καλα το πλαισιο που βγαζει πιστωτικο εστω και στην τωρινη αξια του προιοντος και οι γιωταδες οι vendors που βγαζουνε απτο εργοστασιο ελλατωματικες καρτες με το τσουβαλι

                          Για μνημη εδωσα αλλα 60 ευρω τον ιανουαριο γιατι το 2x1 kit χαλασε και με το RMA του e-shop δεν εβγαινε ακρη, σημερα το απογευμα εκανα setup επιτελους και το crysis, pics και framerate statistics απο αυριο, ενα εχω μονο να πω. στα 1280*960 με 2x AA και high settings ΤΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΞΩ

                          Comment


                          • #28
                            Nα και οι pics που υποσχεθηκα, 2x AA + "cheap" very high settings ( http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1265845 ) + 8x anistropic enforced απτο nvidia control panel http://rapidshare.com/files/22594513..._to_crysis.rar

                            Comment


                            • #29
                              Ακυρο το nokia monitor τελικα, ελπιζω να μου κρατησει η LG μεχρι να νιωσουν οι κατασκευαστες LCD και να βγαλουν περισσοτερα pc monitor με 120hz ΑΛΗΘΙΝΟ refresh rate σαν το 2233rz της samsung και το vx2265wm της viewsonic αλλα σε IPS ή PVA panel (μπορω τουλαχιστον να ονειρευομαι )

                              Βγηκε και το benchmark της εκδοσης του resident evil 5 για PC πριν λιγες μερες (http://www.shacknews.com/laryn.x?story=59563 ) Οσοι ειστε κατοχοι radeon ΠΡΕΠΕΙ να κανετε rename το .exe απο RE5DX9 σε fear2 αλλιως θα φατε ηττα σοκ ( ειναι "και καλα" optimized για nvidia ) να και τα δικα μου αποτελεσματα, τσοντα το παει αλλα με ψιλο-τρωει για τετραπυρηνο, ποιος περιμενει το socket 1166 ομως ?






                              Comment


                              • #30
                                Οριστε και τα δικα μου αποτελεσματα

                                Το πρωτο με blur



                                Και το δευτερο χωρις



                                Και τα δυο τεστ γινανε με 4xAA και ολα στο High.

                                Ακρως ικανοποιητικα αποτελεσματα νομιζω. Ειμαι περιεργος με Directx10 πως θα ετρεχε.

                                Προς το παρον παντως δεν βρισκω καποιο ιδιαιτερο λογο αυτη τη στιγμη να αγορασει καποιος i7.





                                Comment

                                Working...
                                X