Announcement

Collapse
No announcement yet.

Farewell to England (and other places)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    O τίτλος πρέπει να αλλάξει νομίζω, έτσι υποδηλώνει πως κάποιος φεύγει από την Αγγλία και όχι ότι πάει, νομίζω πως to-->for

    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #17
      Είναι κάτι-σαν-λογοπαίγνιο, ήθελα να γράψω από την αρχή "Αποχαιρετισμός στην Αγγλία" όπου Αγγλία = μετανάστες που ήδη είναι εκεί, και είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου το "Farewell to arms" του Χέμινγουέι.

      Από εδώ και πέρα όπου βλέπετε τη Βασίλισσα, κύκνους, την αγγλική σημαία και το Μπιγκ Μπεν θα στέκεστε προσοχή και θα χαιρετάτε στρατιωτικά!
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • #18
        Originally posted by Titus View Post
        πό εδώ και πέρα όπου βλέπετε τη Βασίλισσα, κύκνους, την αγγλική σημαία και το Μπιγκ Μπεν θα στέκεστε προσοχή και θα χαιρετάτε στρατιωτικά!
        Εγώ θα κάνω τον Κινέζο, όταν τα δω.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Originally posted by Imrahil View Post
          Εσύ ψήσου, θα'μαι παρίσι φέτος, έχει ευρωκτελ από ρότερνταμ με κανά 40αρι
          Μην τα λες ετσι απλα αυτα, δε μασαω εγω, θα σου ρθω με Thalys σε χρονο μηδεν, give info asap και θα κανω κινηση οταν χαλαρωσουμε λιγακι (του χρονου δηλαδη).
          Θελω κι εγω να σε δω Γκουφυ παντως να μου κανεις γιουκ γιουκ.

          Comment


          • #20
            Καλή διαμονή Κώστα στην Ολλανδία και εύχομαι να σου πάνε όλα καλά εκεί.

            Αν μπορέσω να σου φορτωθώ και εγώ;


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #21
              εγω στο εχω πει κωστα θα σκασω με την πρωτη ευκαιρια μολις τακτοποιηθεις και coolαρεις απο το προγραμμα, μετα τις γιορτες κατα πασα πιθονοτητα

              Comment


              • #22
                Originally posted by Xeno View Post
                Μην τα λες ετσι απλα αυτα, δε μασαω εγω, θα σου ρθω με Thalys σε χρονο μηδεν, give info asap και θα κανω κινηση οταν χαλαρωσουμε λιγακι (του χρονου δηλαδη).
                Θελω κι εγω να σε δω Γκουφυ παντως να μου κανεις γιουκ γιουκ.
                Εγώ μέχρι το τέλος του χρόνου θα'μαι εκεί αποσπασματικά, από τέλη Γενάρη μόνιμα. Και στο Thalys μπες και στο Αίολος-Κεντέρης κι όπου γουστάρεις

                Comment


                • #23
                  Xeno κι εγώ θα σου έρθω κάποια στιγμή να σου μπαστακωθώ.Το ξέρω ότι δε με κάλεσες,αλλά εγώ αθ έρθω.Και θα πάω κι από τον Evans.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    στον evans θα το εψηνα και εγω να πω την αληθεια, αντε που θα πρωτοπαμε ποια

                    Comment


                    • #25
                      Vaynard αν σκάσεις μύτη, είσαι υποχρεωμένος να με διδάξεις SF III 3rd Strike .

                      Altair εσύ θα σκάσεις με το PS3 σου, που θα μυο αφήσεις για να τερματίσω Uncharted 3, FF XIII-2 και ίσως Dark Souls.

                      Btw York θα πάω, όχι Λονδίνο .

                      Comment


                      • #26
                        δεν ξερω 3rd strike ατυχησες
                        ο xeno μπορει να κανει κατι εδω

                        Comment


                        • #27
                          Ουφ .

                          Έλα μαζί με τον Xeno τότε να μας μάθει αυτός τίποτα.

                          Comment


                          • #28
                            Δε θες να σου φέρω το δικό σου;
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Imrahil View Post
                              Εγώ μέχρι το τέλος του χρόνου θα'μαι εκεί αποσπασματικά, από τέλη Γενάρη μόνιμα. Και στο Thalys μπες και στο Αίολος-Κεντέρης κι όπου γουστάρεις
                              Αν ψησεις και καναν αλλον για το τζερτζελο (ναι διαολε τζερτζελο λεμε), πολυ ευκολα μπορει να γινει σκηνικο.
                              Θα χρωσταω διαμονη στο Αμστερνταμ γιατι εχω και τρελες ακρες τρομαρα μου και ειναι λιγοτερο μουφα απο το Ροτερνταμ (αλλα και παλι μουφα).

                              Απο εκει και περα οποιος αλλος ενδιαφερεται το συζηταμε - αν θελετε οργανωστε και ομαδικη GO εξορμηση, ευτυχως παιζουν λυσεις για τραγικα φτηνη διαμονη αν σκασει τσουρμο (εγω ειμαι κλεισμενος σε 20 τμ - ζωαρα).

                              .. Κι εκει που λεγα παντως για φτηνες μπυρες, εχουμε και μπυρα εντος πανεπιστημιου 1.20 το μεγαλο ποτηρι... Το ακουτε κυριοι πρυτανεις των ελληνικων πανεπιστημιων;

                              Comment


                              • #30
                                εγω ειμαι κλεισμενος σε 20 τμ - ζωαρα
                                Flatshare με 3 άλλα άτομα πώς σου ακούγεται;

                                Πέραν της πλάκας, το studio είναι άλλη φάση, αλλά και το flatshare έχει τη γλύκα του. Στο Λονδίνο κάναμε τρελή πλάκα με τη φίλη μου σχολιάζοντας τους άλλους. Χαρακτηριστικό σκηνικό:

                                Evans: Hey Marco, where is Fede? I haven't seen him for quite some time now.
                                Marco: Fede is with the girl!
                                Evans: What girl, the girl is in Italy.
                                Marco: Not that girl, he divorced her! He found another girl, a French girl!
                                Evans: Ah.
                                Marco: But she is engaged to a French guy. But don't tell Fede I told you so.
                                Evans: Ok.

                                Ααααααααααααχ...

                                ΥΓ: Το δωμάτιό μου en-suite είναι, οπότε το προσεγγίζω κι εγώ το studio .

                                Comment

                                Working...
                                X