Announcement

Collapse
No announcement yet.

Farewell to England (and other places)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Xeno , φερε μπαφιλικι

    Comment


    • #32


      (είχε φοβερό ήλιο)

      Comment


      • #33
        ΕΛΑ ΕΛΑ!!!

        Τρομερό σημείο για βόλτα και φωτογραφίες είναι πάνω από τη Museum Str, εκεί που είναι οι κήποι και το μουσείο. Αν θυμάμαι σωστά τα κιγκλιδώματα, είναι λίγο πιο δίπλα από τη γέφυρα που στέκεσαι. Φαντάζομαι ότι το έχεις βρει ήδη. Μια άλλη τρομερή επιλογή είναι να πάρεις το ποτάμι προς τα νότια και να περπατήσεις όλη την όχθη, φανταστικός περίπατος.

        Από εκεί και πέρα περιμένω εντυπώσεις και να μου πείς πόσο (δεν) άλλαξε το μέρος!
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #34
          Καλά να περάσετε παίδες όπου κι αν πάτε εκεί έξω κι αν βρείτε κανά καλό πόστο με τα χρόνια (ποτέ δεν ξέρεις) κρατήστε το γερά διότι εδώ μας βλέπω να αδυνατίζουν οι χοντροί και να κοκκαλιάζουν οι αδύνατοι. Άντε και από Αυστραλία μεριά.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Evans View Post


            (είχε φοβερό ήλιο)

            Comment


            • #36
              Το ποτάμι στη φωτογραφία είναι η κουλτούρα που ξεχειλίζει από τα παντζάκια του Έβανς
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • #37
                Ηρθε λοιπον η ωρα να πω κι εγω το μεγαλο Farewell and thanks for all the fish στην Ψαρωκωσταινα.

                Κατα την διαρκεια του καλοκαιριου εκανα μια παρα πολυ καλη γνωριμια η οποια μου απεφερε μια επισης πολυ καλη δουλεια στο Ηνωμενο Βασιλειο και συγκεκριμενα στο Aberdeen της Σκωτιας.

                Ναι, ΤΟΣΟ ψηλα.

                Εκει θα μεταβω στο τελος του μηνα Νοεμβριου ωστε να βρω μονιμο σπιτι και αρχιζω αμεσα δουλεια σε ενα Ιταλικο εστιατοριο το οποιο το εχει ο εν λογω ελληνας.

                Κατα τον Μαρτη θα ερθει επισης και το ετερων ημιση οπου και θα μενουμε και θα δουλευουμε πλεον μαζι στο εν λογω εστιατοριο.

                Το πολυ καλο της υποθεσης ειναι πως το timing δε θα μπορουσε να ειναι καλυτερο. Η χωρα παει πατο, τα πραγματα ειναι ασχημα και δουλειες δεν υπαρχουν ουτε για πλακα. Δουλειες δε στο μισθολογικο και εργασιακο επιπεδου της εργασιας που μου προσφερεται δεν υπαρχουν πλεον ουτε στα παραμυθια στην Ελλαδα.

                Ετσι λοιπον εχουμε και λεμε: δουλεια + φαγητο τσαμπα + εταιρον ημιση + δυο μισθοι στο σπιτι. Ε νομιζω οτι δεν ηθελε και πολυ σκεψη ε;..


                Ασε που θα εχω λογικα και πιο σταθεση συνδεση στο ιντερνετ lol.....
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • #38
                  Α ρε κουφάλα,μια χαρά σου έκατσε.Ωραίος Κώστα.Κι αν βρεις τίποτα και για μας ρίξε κάνα τηλέφωνο.Πάντως να ξέρεις,εκεί έχει κωλόκρυο.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #39
                    Ωραίος Κωστάρα χαίρομαι που όλα σου πάνε (επιτέλους) καλά! Στην Ελλάδα μπορείς να έρχεσαι τα καλοκαίρια μην μασάς.

                    Comment


                    • #40
                      Έλα να μαζευόμαστε και δεν έχει πολλές λέμβους ακόμα

                      Comment


                      • #41
                        Καλη τυχη, καλο ξεκινημα και οκ τουλαχιστον απο εκει θα παιζεις μπαλα σε ολη την Ευρωπη, οποτε θα ναι ευκαιρια να δεις και αρκετα πραγματα εκει τριγυρω. Εννοειται πως το καλοκαιρι οταν γυρισεις θα γινει meeting, μαφιοζικο κατα προτιμηση και με αναλογο ιταλικο μενου με ολα τα κολπα που θα χεις δει εκει.

                        Imrahil θα μαι κι εγω στα λημερια σου (περιπου) αυτο το ΣΚ. Ανεβαζω την προσφορα απο κουβα KFC σε Nando's all you can eat (αλλα τιγκα spicy).

                        Comment


                        • #42
                          Και μίας που τα μακαρόνια είναι η σπεσιαλιτέ της Ιταλίας, φτιάξε μου μία μακαρονάδα να γίνω Kabamaru! ^^
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Εκλεισα, 30 του μηνα την κανω. Υπαρχει κανεις στο Λονδινο για μια διανυκτερευση;;;;;
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • #44
                              Bye DjSolid!

                              Η Ελλάδα χάνει έναν μεγάλο ηγέτη, αλλά η Σκωτία αποκτάει ένα μεγάλο συν στο δυναμικό της.

                              Τι να κάνεις, άτομα σαν και σένα, είναι ιδέες, δεν έχουν πατρίδα, είναι παγκόσμιο κτήμα. Το να σε κρατούσαμε εδώ θα ήταν τουλάχιστον εγωιστικό.

                              Καλά να περάσεις εκεί πάνω και ελπίζω να αργήσετε λίγο ακόμη να νιώσετε την κρίση στο βαθμό που τη νιώθουμε εδώ.

                              Υ.Γ: Α μην το λες Ηνωμένο Βασίλειο μπροστά στους Σκωτσέζους, μπορεί να θυμώσουν
                              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                              Comment


                              • #45
                                Κωσταρα κανουμε ενα podcast πριν φυγεις;

                                Θα χει πολυ κουβεντα, θα μιλησουμε για ολους και για ολα: πολιτικη, παραπολιτικη, η συλληψη του big Mac, 5 λογοι να παρει κανεις 3DS, What IGN could learn from neoGAF, What Papandreou could learn from Ferreira και πολλα ακομη...
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X