Announcement

Collapse
No announcement yet.

King Of Fighters XIII

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • King Of Fighters XIII

    Ξέρω ότι δεν θα ασχοληθεί κανένας αλλά το παιχνίδι κυκλοφορεί σε κάνα μήνα στις κονσόλες.
    Για μένα είναι σίγουρη αγορά μιας και όπως έχω πει τα KOF είναι τα μοναδικά fightings στην ζωή μου που έχω ασχοληθεί (διαβάζοντας οδηγούς κτλ).

    Αυτοί που το έχουν παίξει λένε ότι διορθώνει όλα τα προβλήματα του 12. Τέρμα το scaling, περισσότεροι χαρακτήρες, πιο γρήγορο και ελπίζουμε καλό online.

    Μερικά βιντεάκια.







    Instabuy λέμε! :xp:

  • #2
    Αν και δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα τα 2D fighters τα γραφικά στους χαρακτήρες και ειδικά το animation μου φάνηκαν πολύ εντυπωσιακά.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • #3
      Best 2D graphics pou yparxoun afth th stigmh vasika.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #4
        κρινοντας απο highest lvl matches που εχω δει το balance ειναι πολυ εμετος, χαοτικα tiers στο arcade edition τουλαχιστον, δεν ξερω αν φτιαξανε καποια πραγματα στις κονσολες, γνωριζω δυο-τρια ατομα τρελους fans-αρρωστους με snk και kof που θα ασχοληθουνε σιγουρα

        Comment


        • #5
          Ναι είναι παιχνιδάρα. Έχω ασχοληθεί λίγο με το XII και μου άρεσε πάρα πολύ. Το animation δεν είναι το καλύτερο που υπάρχει σε 2D (όχι ότι δεν σκίζει) και με χαλάει λίγο που οι χαρακτήρες έχουν pixelated στυλ με δυνατότητα επιλογής φίλτρου, αλλά ναι η συνολική 2D εικόνα είναι top!
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • #6
            Eγω δε μπορω να εκφρασω ακριβως αυτο που θελω, αλλα μεσα στα πολυ ωραια σχεδια μου φαινεται πολυ ψυχρο και αδειο αυτο που βλεπω και μιλαω βεβαια κρινοντας το KoF XII το οποιο εχω παιξει, αλλα και στο XIII δεν προσδοκω να αλλαξουν πολλα στο συγκεκριμενο τομεα.

            Το gameplay ειναι μια χαρα και το cast επιτελους ολοκληρωθηκε μετα το φιασκο του XII που ηταν μια beta του XIII.
            Η SNK κατι τετοια κανει σε μια εποχη που ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει και κατι αυτο, κατι το ως τωρα τραγικο online στους τιτλους της, ε αντε να πιασει νεο κοσμο μηπως ανοιχτει εστω και λιγο πιο περα.

            Comment


            • #7
              Έχω ασχοληθεί λίγο με το XII και μου άρεσε πάρα πολύ
              ελα πες την αληθεια ryugr ο playboy σε εβαλε να το γραψεις αυτο, δεν μπορει 5 ατομα το δοκιμασαμε ενα φεγγαρι και το βγαλαμε στη μια ωρα πανω, i mean...περα απο τα εντυπωσιακα hand drawn HD sprites που κοστιζουν οι μηχανισμοι στο gameplay ητανε....:kill:


              μακαρι το 13 να βγει καλο γιατι με ενδιαφερει και μενα

              Comment


              • #8
                Εγώ πάντως τρελαίνομαι όταν βλέπω στο ίντερνετ πολλούς να λένε KOF; Τι είναι αυτό; κτλ.
                Εντάξει μπορεί να μην είναι τόσο διάσημο όσο το SF, αλλά σε σπηλιά ζούσες ρε φίλε;

                Comment


                • #9
                  στη κινα παιζουνε σα μουρλα KOF οπως και στην νοτια αμερικη εκει μαλιστα εχουνε μεχρι και τατου στο δεξι κολωμερι και στην κατω σιαγονα απο το λογοτυπο της μαμας SNK εως το μουστακι του Rugal δεν κανω πλακα, αμα μπειτε καμια μερα GGPO (λολ τι ειναι αυτο ε?) θα το διαπιστωσετε


                  edit:το kof 98 νομιζω μπορει να κανω και λαθος θεωρειτε το ποιο balanced και αυτο που παιζεται κυριως

                  Comment


                  • #10
                    Ama exeis enan Xaridhmo aka Playboy sthn Ellada einai adynaton na mhn paikseis KoF Enpsty lol.

                    Egw to omologw to KoF12 xarh se afton to epaiksa kai sigoura tha epaiza kai to 13, alla oxi pleon kati sovaro (proswpika Soulcalibur 5 perimenw), omws diafwnw me ton Ryugr, se poio paixnidi exeis dei kalytera 2D grafika? Pixelated? Pou?
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Ground_zero View Post
                      Ama exeis enan Xaridhmo aka Playboy sthn Ellada einai adynaton na mhn paikseis KoF Enpsty lol.

                      Egw to omologw to KoF12 xarh se afton to epaiksa kai sigoura tha epaiza kai to 13, alla oxi pleon kati sovaro (proswpika Soulcalibur 5 perimenw), omws diafwnw me ton Ryugr, se poio paixnidi exeis dei kalytera 2D grafika? Pixelated? Pou?
                      Φαντάζομαι ο ryugr θα εννοεί pixeliasma όταν ζούμαρε η κάμερα στο 12, αλλά στο 13 το βγάλανε το scaling.
                      Να φανταστώ Χαρίδημος είναι κάποιος σούπερ παίχτης;

                      Comment


                      • #12
                        Τα sprites, ασχέτως από την υψηλή ανάλυση είναι πιξελιασμένα (όχι στα backgrounds, μόνο οι χαρακτήρες). Αυτό είπαν το έκαναν για να κρατήσουν την old-school αίσθηση. Σε όποιον δεν του αρέσει αυτό, μπορεί από τα options να θολώσει το πιξέλιασμα. Στο 17" monitor δε χρειάζεται να κάνω κάτι τέτοιο, το ίδιο φαντάζομαι και σε μια απλή crt. Όμως σε μεγάλες LCD HDTVs φαίνεται το πιξέλιασμα και εμένα προσωπικά δε μου αρέσει.

                        Επίσης στο 3rd strike τα sprites έχουν περισσότερα καρέ ανά κίνηση. Αυτό δε χρειάζεται να το διαβάσω κάπου, φαίνεται στη σύγκριση. Είναι πιο ομαλές οι κινήσεις στο 3rd. Φυσικά η ανάλυση στο 3rd είναι πιο μικρή εννοείται.

                        Ξαναλέω όμως η γενική εικόνα στο game είναι πανέμορφη. Έντονα χρώματα, στα backgrounds γίνεται χαμός και φυσικά HD ανάλυση.

                        Edit: Enpsty όπως είπα οι χαρακτήρες ήταν σκοπίμως πιξελιασμένοι, δε χρειαζότανε να κάνει zoom. Επίσης, το zoom γαμούσε! Ήταν πολύ πωρούκλικο! Ειδικά στο critical counter! (Που και αυτό το έβγαλαν, nooo! Αλλά δεν πειράζει έβαλαν άλλα πράγματα!)
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Enpsty View Post
                          Να φανταστώ Χαρίδημος είναι κάποιος σούπερ παίχτης;
                          θα θελε απλα ειναι ο μεγαλυτερος φαν της snk στην ελλαδα, εχει χαθει απο το community τα τελευταια χρονια, ο xeno που τον βλεπει συχνα φανταζομαι κατι θα ξερει παραανω, Χαριδημεεεε γυρνα πισω

                          Comment


                          • #14
                            το εχω σε xbox360, οποιος/οι θελουν κανονιζουμε ξυλο (λεμε τωρα αν υπαρχει και κανενας), και offline/online (θα προτιμουσα offline βεβαια , μαλλον θα ασχοληθουνε και καποιοι φιλοι οποτε offline meetings ειναι προσβασιμα) αλλα οτι τραβαει η ψυχη σας

                            Comment


                            • #15
                              Το περιμένω από zavvi μέσα στη βδομάδα, αν το έχει κανείς για Xbox 360 ας με κάνει add για να παίξουμε κανά ματσάκι.

                              My Street Fighter 4 FanFiction Project: fav.me/d3k2f2f

                              Comment

                              Working...
                              X