Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rayman Origins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rayman Origins





    Το πρώτο κανονικό παιχνίδι Rayman εδώ και έξι χρόνια θα ακολουθεί τον Rayman στις πρώτες του περιπέτειες, όπου καλείται να σώσει το Glade of Dreams από τα Darktoons.
    Ο κόσμος του παιχνιδιού απαρτίζεται από 12 διαφορετικές περιοχές με 5 επίπεδα η καθεμία.
    Θα υποστηρίζει multiplayer, στο οποίο συνεργάζονται 2 παίχτες.

    Έκδοση: Ubisoft
    Ανάπτυξη: Ubisoft Montpellier
    Πλατφόρμες: PS3, Xbox 360, Wii, Nintendo 3DS, PSV
    Είδος: Platform
    Κυκλοφορία: 25 Νοεμβρίου 2011 (για τις τρεις επιτραπέζιες)











     





    Το καλύτερο artwork που έχω δει εδώ και πολύ καιρό, σίγουρα. Καθώς υποστηρίζω οτι τα 2D γραφικά έχουν ανεξάντλητες ακόμα προοπτικές, ειδικά τώρα στη HD εποχή, ο συγκεκριμένος τίτλος μου έχει τραβήξει ιδιαίτερα το ενδιαφέρον. Εύχομαι να συνοδεύεται και από αντίστοιχης ποιότητας gameplay και ίσως να αποτελέσει μία καλή αγορά.

  • #2
    Απ'όσα έχω ακούσει το παιχνίδι θα είναι έπος από θέμα gameplay. Η χρονιά ήταν πάρα πολύ καλή για τα plaforms, με Super Meat Boy, Kirby's Epic Yarn, Super Mario Galaxy και τώρα το Rayman.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #3
      μονο που και τα τρια που ανεφερες ειναι περσινες κυκλοφοριες :secret:

      on topic και μενα μου φαινεται ωραιο ειδικα απο artwork και αυτο νοεβρη?
      λυπηθητε μας

      Comment


      • #4
        Περνάω μια φάση false data, μη με παρεξηγείς, βλέπω ειδικό και προσπαθώ να το ξεπεράσω
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #5
          Τα Rayman πάντα είχαν ωραίο art direction. Για το 2D τι να λέμε τώρα, απλά αξεπέραστο, μακάρι να έβγαιναν περισσότεροι τίτλοι με sprites.

          Καλό το 2.5D αλλά 2D > all.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #6
            Ωραίος Raphael.Όλοι λένε πως ο τίτλος είναι αρκετά προκλητικός.Για να δούμε.
            Carpe diem

            Comment


            • #7
              Η ουσια ειναι πως το τελευταιο Nintendo magazine εβαλε 9 στο Super Mario Land 3D και 9.5 στο Rayman Origins /discuss κτλ.

              Comment


              • #8
                Double post αλλά δεν πειράζει αξίζει.
                9 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ DEMO.
                Θα έχει 4 επίπεδα.


                edit:Δεν είναι πια double post,beaten by Xeno.
                Carpe diem

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Altair View Post
                  Double post αλλά δεν πειράζει αξίζει.
                  C-c-c-c-combo breaker!

                  Comment


                  • #10
                    Σπάμμερ.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Xeno View Post
                      Η ουσια ειναι πως το τελευταιο Nintendo magazine εβαλε 9 στο Super Mario Land 3D και 9.5 στο Rayman Origins /discuss κτλ.
                      και το gamesTM εβαλε 9 στο skyward και αλλο ενα 9 στο ''lol ποιος εισαι εσυ και που πας ρε καραμητρο δεν εισαι απο ενδοξο franshize'' aka Rage

                      discuss στο τετραγωνο

                      Comment


                      • #12
                        Χθεσινό video:

                        10 Ways to Die
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • #13
                          Είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν πρόκειται για sprites αλλά για πολυγωνικά γραφικά με κατάλληλες υφές.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • #14
                            ^Μπορεί. Όπως και να 'χει το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό!

                            Ακολουθώντας τα χνάρια του Super Mario Bros. Wii θα παίζεται μέχρι 4πλο, ενώ όποιος πεθαίνει θα γίνεται φούσκα. Επίσης, στο multi θα είναι προσβάσιμοι περισσότεροι χώροι με τη συνεργασία των παικτών.

                            Και ναι είμαι και 'γω fan γιατί everyone loves 2D!!
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • #15
                              Review
                              Carpe diem

                              Comment

                              Working...
                              X