Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rayman Origins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Έλεος πια αυτή η ubisoft με τα συνεχή sequels,καλά καλά δεν χορτάσαμε το πρώτο και ετοιμάζουν κιόλας και την συνέχεια;

    Τέλος το παιχνιδάκι.Μάζεψα όλες τις φατσούλες,ολοκλήρωσα όλα τα time trials,πήρα όλα τα δόντια και εκανα μια βολτούλα και από την land of living dead.

    Το παιχνίδι το διασκέδασα απίστευτα,είναι από τα καλύτερα platform των τελευταίων ετών.Level design εξαιρετικό,για εμένα συναγωνίζεται παιχνίδι μαριο.Επίσης να πω πως αν εξοικειωθείς με τους μηχανισμούς του παιχνιδιού τα time trials είναι απίστευτα διασκεδαστικά και μπορείς να παίξεις πολύ θεαματικά κάτι το οποίο ανεβάζει τον τίτλο.Όσοι δεν ασχοληθήκατε με time trials χάσατε,κακό στον ευατό σας κάνατε.

    Αυτά.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • #77
      Επιτελους το τελειωσα κι εγω. Ασυλληπτο παιχνιδι πραγματικα και νομιζω πως εχω παιξει ουκ ολιγα current-gen platforms. Γραφικα, ost, level design, αισθητικη ολα ειναι για 10. Ο χειρισμος μπορουσε να ναι λιιιιγο καλυτερος αλλα και παλι μιλαμε για ενα απο τα καλυτερα platforms των τελευταιων ετων και αναμφιβολα το ομορφοτερο. Αυτη η γενια ξαναζωντανεψε το ειδος για τα καλα, χορτασαμε ποιοτικα παιχνιδια (κυριως 2d μιας και απο 3d μονο τα SMG πηγαν το ειδος ενα βημα παραπερα).

      Για μενα μπαινει στο ιδιο επιπεδο με το DKCR αν και πιο δυσκολο απο αυτο δεν ειναι με τιποτα (εκκρεμει βεβαια το land of the livid dead). Αυτο το λεω βεβαια μιας και ειδα τωρα καποιες συγκρισεις σε παλαιοτερα posts.
      Οποιος δεν το εχει παιξει απαραδεκτος απλα.

      Comment


      • #78
        Τελος και το Land of the livid dead οποτε ξεμπερδεψα νομιζω με ο,τι ηθελα να κανω στο παιχνιδι. Το πλανο μου ηταν σημερα απλα να παιξω την πιστα με το τελευταιο chase και μετα να ετοιμασω φαι για να χω αυριο μαζι μου στη δουλεια (πρακτικη εστω), αλλα καπου στο ενδιαμεσο ειπα να δω πως αρχιζει το land of the livid dead. Ε τελικα αυριο δε θα χω φαι μαζι μου αλλα οκ δεν πειραζει.
        Χωρις να ειναι ο,τι πιο δυσκολο εχω κανει σε platform game, το challenge ηταν σιγουρα μεγαλουτσικο και καπου στο τελος που αποφευγεις φλογες οσο κανεις hover ημουν στη φαση του ειτε το αφηνω ανοικτο μεχρι αυριο το μηχανημα γιατι πρεπει να την πεσω τωρα ή το κλεινω και να παει στα κομματια. Τελικα μετα απο λιγο ξεκολλησα απο αυτο το σημειο και το τελος ηταν πιο ευκολο σιγουρα. Ωραιος τροπος για να κλεισει ενα τοσο ωραιο παιχνιδι.

        Υ.Γ.
        Γαμω το χειριστηριο του PS3, πανω που λεγα πως ολα ειναι μια χαρα και πως ειναι πολυ βολικη κονσολα θυμηθηκα επιτελους γιατι ποτε δεν παιρνω multiplatform στο PS3. Ο αναλογικος εξακολουθει να μου φαινεται απαραδεκτος για τετοια παιχνιδια και παροτι η ακριβεια του σταυρου ειναι φανταστικη, παραλιγο να μου φυγει ο αντιχειρας. Καιρο ειχα να ενοχληθω τοσο απο χειριστηριο, ευτυχως δεν προβλεπεται να συνεχισω αλλο με το εν λογω παιχνιδι.

        Comment


        • #79
          That's why, this will be the best χειρηστηριο ever http://www.wiiordie.com/wp-content/u...28d5a37cf9.jpg
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #80
            Γιατί γράφει WiiU πάνω αφού είναι του Xbox;


            Comment


            • #81
              Παίζω το Rayman Origins αυτήν την περίοδο ξανά, όμως διπλό - τριπλό αυτή τη φορά. Σε 40άρα οθόνη είναι χάρμα οφθαλμών. Περιττό να πω πως γελάω περίπου 10 φορές περισσότερο, μιλάμε για έπος από τα λίγα Δεν ξέρω πώς τα κατάφεραν και το έφτιαξαν τόσο ισορροπημένο, με περισσότερους παίχτες και τα πηγαίνεις καλύτερα στις φατσούλες που μαζεύεις, και περισσότερο γέλιο ρίχνεις.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • #82
                Platinum πλέον

                Το παιχνίδι το είχα τελειώσει εδώ και καιρό αλλά ξανασχολήθηκα λίγο με speed runs και electoon μάζεμα για να το απολαύσω ακόμα καλύτερα...Ο Χeno πιο πάνω με κάλυψε απόλυτα για τα του παιχνιδιού

                Πάντως το καλύτερο μας το άφησε για το τέλος...Land of the living Dead και τα μυαλά στο μπλέντερ.Πολύ όμορφο επίπεδο,χορταστικό και με αρκετό challenge! Οι μηχανισμοί θύμησαν SMB με την απόλυτη ακρίβεια που χρειαζόταν η πίστα.Φυσικά κάτι τέτοιο μόνο ως θετικό μπορεί να αποτυπωθεί. Ειδικά στο σημείο με τα γρανάζια που απλά ανέβαινες κάθετα ήταν απολαυστικό.

                Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει και στην μουσική πάντως.Πολύ όμορφες μελωδίες που προσωπικά μου κόλλησαν και αρκετές φορές της σιγοτραγουδούσα σε άκυρες στιγμές της καθημερινότητας μου. Ειδικά η μουσική στον κόσμο του νερού είναι μια ομορφιά



                Comment


                • #83
                  Η μουσική πραγματικά είναι earworm! Επί ένα μήνα αφότου το τελείωσα την άκουγα ακόμη μέσα στο κεφάλι μου!


                  Comment

                  Working...
                  X