Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ευκαιρίες! The Bargain Hunter's Thread

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έβγαλε καινούριο πακετάκι το HumbleBundle το οποίο φαίνεται ενδιαφέρον.
    Εγώ έδωσα 1$ για το Van Helsing.
    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • Το play4 bundle μαζί με το destiny κάρτα psn 30 ημερών θα διατεθεί από διάφορα καταστήματα (παμπλικ,πλαισιο και κωτσόβολο) στην τιμή των 399 ευρών. Όχι και άσχημη τιμή για κάποιον που σκέφτεται να κάνει την μετάβαση. Προσωπικά θα αργήσω ακόμα,οι τρέχουσες κονσόλες έχουν πολύ ψωμί ακόμα.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Τσίμπα το γιατί σύντομα έρχεται Unity.
        Carpe diem

        Comment


        • Originally posted by Altair View Post
          Τσίμπα το γιατί σύντομα έρχεται Unity.
          Μόνος σου θα παίζεις...για καιρό ακόμα.
          Άργά ή γρήγορα θα βγει έκδοση με 1TB σκληρό γιατί να βιαστούμε;

          Comment


          • Αν μιλάς για το Destiny,δεν έχω σκοπό να το πάρω ακόμα.Η συλλεκτική του είναι πανάκριβη και δε δίνει τίποτα της προκοπής,οπότε θα περιμένω.
            Carpe diem

            Comment


            • Originally posted by Altair View Post
              Τσίμπα το γιατί σύντομα έρχεται Unity.
              Μπα, για εμένα τα kingdom hearts 3, final fantasy versus, witcher 3 και batman arkham knight θα είναι τα system sellers όοοοοταν αποφασίσω να προχωρήσω.;)


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Το ξέρω βρε,αστειευόμενος το είπα.Μέσα στο 2015 δηλαδή να υποθέσω θα το τιμήσεις;
                Carpe diem

                Comment


                • Εγώ θέλω τα το τιμήσω για ότι είπε ο deus, Unity εννοείτε και για κάνα exclusive. Στις αρχές προτιμούσα Xbone αλλά τελικά θα το τιμήσω μιας και θα πάει και χαμένο το Vita.

                  Comment


                  • Xbox1 καθώς πέρα αυτών που είπε ο deus θα έχει και halo...
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Ενώ μου αρέσουν πάρα πολύ halo θα προτιμήσω inFamous και Uncharted.

                      Comment


                      • Εγώ πάλι απλά περιμένω το Η5 για να πάρω ΧΒΟΝΕ.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Originally posted by Altair View Post
                          Εγώ πάλι απλά περιμένω το Η5 για να πάρω ΧΒΟΝΕ.
                          Ακριβώς. Καλώς ή κακώς το Halo 5 είναι το μεγαλύτερο χαρτί της Microsoft για τα πρώτα χρόνια της κονσόλας. Ευελπιστώ ότι gameplay wise, A.I. θα δούμε βελτιώσεις και όχι βήματα πίσω όπως συνέβη με το Halo 4. Όταν έρθει η ώρα βλέπουμε. Πάντως το πακέτο με το Masterchief Collection με ψήνει πολύ το σκασμένο.

                          Η πλάκα είναι ότι πολλοί ενδιαφερόμενοι θέλουν PS 4 για το The Last of Us remastered και άλλοι τόσοι θέλουν Xbox One για το Halo Collection. Είναι λγάκι ειρωνικό όσο να'ναι.:xp:

                          Υ.Γ. Ένα sequel του Zombie 2 ή Shadow of the Eternals θα το γούσταρα αλλά πάπαλα, τλχ. για το δεύτερο θα ήταν μεγάλο ατού για το Wii U και την Nintendo να αγοράσει την εταιρεία που το έφτιαχνε (μικρό το κόστος) αλλά προτίμησε να το αφήσει να χαθεί στη λήθη. Είχα μείνει εντυπωσιασμένος με τον τίτλο στα πρώτα στάδια της ανάπτυξής του.

                          Paiktis να μου το θυμηθείς το Remake του Majora's Mask (το καλύτερο zelda για μένα) έρχεται στο 3DS. Το είδα στο όνειρό μου. Ίσως να το έχουνε ανακοινώσει και να μην το έχω πάρει πρέφα.

                          Στην τελική δεν παίρνω και τίποτα. Η γερασμένη γενιά καλά κρατεί ακόμα.

                          Comment


                          • Αν ειναι μαγκες το remake του MM θα γινει launch με το επομενο handheld.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Remake του mm πρέπει να βγει σε οικιακή κονσόλα.Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα ιδιαίτερα στο χαμηλών δυνατοτήτων 3ds.Προτιμώ χίλιες φορές halo από τα ανάλαφρα Uncharted και infamous και οποιοδήποτε άλλο franchise της Sony.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Originally posted by paixtis View Post
                                Προτιμώ χίλιες φορές halo από τα ανάλαφρα Uncharted και infamous και οποιοδήποτε άλλο franchise της Sony.
                                Τείνω να γίνω κουραστικός αλλά ναι το Halo ως gameplay εμπειρία είναι ανώτερο λόγω της ρουτίνας του A.I. που κάνουν αρκετά διαφορετικά πράγματα. Το inFamous δεν έχω ιδέα τι παίζει και το Uncharted ναι είναι διασκεδαστικό αλλά πολύ κινηματογραφιλίκι και σε παίρνει από το χεράκι σαν το Tomb Raider. Οι απόψεις βέβαια διίστανται.

                                Γενικά, για μένα τα δυνατά I.Ps της Sony εστιάζουν σε πιο single player κινηματογραφικές εμπειρίες με τέτοιο gameplay χωρίς πολλές επιλογές και με μικρό surprising factor (gameplay εννοώ, όχι εντυπωσιασμού) ενώ τα Ι.Ps της MS αν και τα τελευταία χρόνια έχουν μειωθεί δίνουν βάρος και σε δυνατό multiplayer πέρα από τα αποδεκτά single κομμάτια τους και σε arcade στυλ προσθήκες/μηχανισμούς με έντονο το παράγοντα replayability. Αν εξαιρέσω το Little Big Planet και τα Resistance δεν μου έρχεται κάτι παρόμοιο στο μυαλό από την Sony.

                                Comment

                                Working...
                                X