Announcement

Collapse
No announcement yet.

Crash Bandicoot

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Κάν' το.

    Comment


    • #17
      Κι εγώ πιστεύω οτι θα τα ευχαριστηθείς τα Crash.

      Θα ήθελα να ανεβάσω και κάποιο βιντεάκι από τον ePSXe αλλά δε ξέρω πώς.
      Κατέβασε τη τελευταία έκδοση του FRAPS.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #18
        Το CTR κατ' εμέ είναι ανώτερο από το αντίστοιχο Mario Kart 64. Έστω και για λίγο. Μου δίνει την εντύπωση πως έχει πιο βαθείς μηχανισμούς, πολύ μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια και γενικά καλύτερο κοντρολάρισμα όταν παίζεις σε pro επίπεδο. Με Diddy Kong Racing και μεταγενέστερους Mario Kart τίτλους δεν έχω ασχοληθεί, επομένως δεν ξέρω τι παίζει.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #19
          Originally posted by Phantom Duck View Post
          Το CTR κατ' εμέ είναι ανώτερο από το αντίστοιχο Mario Kart 64. Έστω και για λίγο. Μου δίνει την εντύπωση πως έχει πιο βαθείς μηχανισμούς, πολύ μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια και γενικά καλύτερο κοντρολάρισμα όταν παίζεις σε pro επίπεδο. Με Diddy Kong Racing και μεταγενέστερους Mario Kart τίτλους δεν έχω ασχοληθεί, επομένως δεν ξέρω τι παίζει.
          +1 το CTR ηταν καλυτερο του mario kart,λογικο βεβαια μιας και βγηκε πιο μετα.Θυμαμε κυριως πως ειναι πιο ωραιες διαδρομες και ηταν και πιο γρηγορο.

          Τα crash ηταν αρκετα καλα παιχνιδια,σιγουρα απο τα διασκεδαστικότερα platforms αλλα επαιξα (και τερματισα) πριν 2 μηνες περιπου το crash bandicoot 3 και το πρώτο πραγμα που παρατηρησα ηταν ο ΑΘΛΙΟΣ χειρισμος.Οκ παλιο παιχνιδι αλλα ας πουμε δεν συγκρινοταν π.χ με το super mario 64.

          Comment


          • #20
            +1 το CTR ηταν καλυτερο του mario kart,λογικο βεβαια μιας και βγηκε πιο μετα.
            μη το λες...

            και το πρώτο πραγμα που παρατηρησα ηταν ο ΑΘΛΙΟΣ χειρισμος.
            ???
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Roronoa View Post
              Τα crash ηταν αρκετα καλα παιχνιδια,σιγουρα απο τα διασκεδαστικότερα platforms αλλα επαιξα (και τερματισα) πριν 2 μηνες περιπου το crash bandicoot 3 και το πρώτο πραγμα που παρατηρησα ηταν ο ΑΘΛΙΟΣ χειρισμος.Οκ παλιο παιχνιδι αλλα ας πουμε δεν συγκρινοταν π.χ με το super mario 64.
              Καλά προφανώς δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με το Super Mario 64, αλλά τα Crash, με εξαίρεση ως ένα βαθμό το πρώτο που είχε φτιαχτεί με βάση το D-Pad, δεν είχαν πρόβλημα στο χειρισμό.

              Μήπως είχες παίξει το πρώτο και όχι το 3;
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #22
                Originally posted by Loggo View Post
                Καλά προφανώς δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με το Super Mario 64, αλλά τα Crash, με εξαίρεση ως ένα βαθμό το πρώτο που είχε φτιαχτεί με βάση το D-Pad, δεν είχαν πρόβλημα στο χειρισμό.

                Μήπως είχες παίξει το πρώτο και όχι το 3;
                Ηταν σιγουρα το 3 αλλα πρεπει να ομολογησω πως το επαιξα σε emulator αλλα με αναλογικο ηταν ιδιο χαλι με το d-pad.Πολυ αποτομες αλλαγες κατεύθυνσης,ενταξει οχι και unplayable ή γενικα τοσο χαλια αλλα ειχα παιξει και (ισως πολυ) καλυτερα...Μηπως εκανα κατι λαθος στις ρυθμισεις ή φταιει ο emulator?Δοκιμασα να τον βελτιώσω αλλα τπτ..

                Comment


                • #23
                  Το Crash είχε πολύ πιο βατό χειρισμό από Μάριο 64 αφού ήταν ουσιαστικά 2D.
                  Συνεχίζω να πιστεύω πως σε αγώνες το Μάριο 64 ήταν καλύτερο από τη λίγη εμπειρία που είχα με CTR.
                  Το Diddy είναι άλλη περίπτωση και έχει δίκιο ο Ζήνο αλλά αναφερόμουν στο multiplayer. Το Sissy είχε εντελώς άλλη δομή που βοηθούσε το single με boss κλπ.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • #24
                    Μπηκαν και τα 3 crash στο PSP. Οκ δε φαινονται τοσο ομορφα οσο καποιος θα περιμενε, φταιει βεβαια λιγο και η προσαρμογη στο 4:3, αλλα και παλι δε θα τα χαλασουμε εκει.
                    Φανταζομαι το λογικο θα ηταν να αρχισω απο το 1, αλλα οκ τωρα δεν εχω χρονο για πολλα πολλα, οποτε οπως κατσει η φαση.

                    Comment


                    • #25
                      Το Super Mario 64 (μιας και πιάσαμε συγκρίσεις) παίζει να είμαι από τους λίγους που δεν το χώνεψα ποτέ. Τεχνικά δεν λέω, ήταν πολύ καλό, όμως σαν overall παιχνίδι ποτέ δεν με τράβηξε, όσην ώρα και αν του αφιέρωσα. Ο χειρισμός του πάντως ήταν από τα λίγα πράγματα που δεν θυμάμαι να είχα παράπονο.

                      Από τα Crash, το πρώτο μόνο ήταν αρκετά πιο strict στους μηχανισμούς του, και διορθώθηκε αρκετά στο 2ο και ειδικά στο 3ο της σειράς. Δε λέω πως είχε και τους καλύτερους μηχανισμούς του κόσμου, όμως και τα 3 παιχνίδια είναι playable ακόμα και σήμερα. Ο αναλογικός μοχλός ειδικά προσέφερε πολλά στη σειρά. Ίσως να ήθελε καλύτερο σετάρισμα ο emulator.

                      Xeno, πιστεύω πως το Crash 1 απευθύνεται περισσότερο σε Hardcore κοινό. Ίσως να ήταν καλύτερα να ξεκινήσεις από το 2ο ή το 3ο. Εγώ τα ξεκίνησα ανάποδα (3,2,1) και νομίζω πως θα ήταν πιο βατό αν ξεκίναγα από το 2ο της σειράς. Το 3ο έχει αρκετούς επιπλέον μηχανισμούς που θα τους εκτιμήσεις αν παίξεις ένα παλιότερο Crash πρώτα, ενώ το 1ο είναι δύσκολο και γεμάτο cheap difficulty, που ίσως να μην σε τραβήξει ως πρώτη επαφή.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #26
                        Εγώ πάντως, κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού, έριξα ένα replay στο πρώτο Crash μέσω του PSP και είχα εντυπωσιαστεί πάρα πολύ από το πόσο καλά έδειχναν τα γραφικά του. Το thread με ψήνει να βάλω και τα άλλα δυο για replay, εξάλλου δε θα πάρουν και πολύ ώρα.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • #27
                          Το ξανάπαιζα στο χperia, καλό το challenge γιατί καλομάθαμε, αλλά το save system εξακολουθεί να αγγίζει τα όρια της ηλιθιότητας

                          Comment


                          • #28
                            Και στα παλιά Μάριο έτσι ήταν πάντως.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Ground_zero View Post
                              Egw me ta 2 kai 3 mphka sto xoro, thymamai oti to prwto den me eixe entypwsiasei toso.
                              Ακριβώς το ίδιο με το 3ο να είναι το αγαπημένο μου. Γενικά όλα τα Crash του PS1 ήταν παρα πολύ ωραία παιχνίδια.

                              Comment


                              • #30
                                Τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να ξαναπαίζω το Crash Bash...το οποίο είναι ΠΟΛΥ πιο δύσκολο από το 1,και όποιος το'χει παίξει θα ξέρει. Το γέλιο της αρκούδας όμως είναι,ότι υποτίθεται ότι αυτό το παιχνίδι είναι κατάλληλο και για...ΠΑΙΔΑΚΙΑ ναι καλά ακούσατε!!!

                                Απορώ σε κάτι παιχνίδια που είναι παλούκια όπως αυτό ή το Rayman το 1ο,που αυτοί που τα φτιάχνουν γράφουν στο κουτί ότι είναι για 3+. Εκτός βέβαια αν εννοούν για παιδιά θαύματα...αν αυτά τα παιχνίδια είναι για παιδάκια,τότε εγώ είμαι ο πάπας της Ρώμης...εδώ δυσκολεύομαι και γίνομαι τούρμπο εγώ που είμαι μεγάλος και έμπειρος στο θέμα..ένα άπειρο παιδάκι,με το που θα παίξει 1 τέτοιο παιχνίδι,μετά το gaming θα του γίνει φόβος και έμμονη ιδέα...ήμαρτον:kill::kill::kill::kill:

                                Comment

                                Working...
                                X