Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012: Τι περιμένετε να δείτε και να παίξετε;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Εγώ πάντως νιώθω κουρασμένος και δεν έχω διάθεση να ασχοληθώ και με άλλο Halo.Όταν μου έρθει όρεξη προτιμώ να ξαναπαίξω το 3 που είναι και ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια στο xbox παρά να αγοράσω και να παίξω ένα εκ των odst και reach,πόσο μάλλον το 4.Προσωπική άποψη πάντα,αν κάποιος γουστάρει και συνεχίζει να ασχολείται μαγκιά του και τον δικαιολογώ απόλυτα.

    Το ίδιο ακριβώς υποστηρίζω και για τα metal gear solid.Κυκλοφόρησαν αρκετά,αν ανακοινωθεί και 5 τότε θα το έχουν κουράσει πραγματικά.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • #47
      Τα HALO παντως ουσιαστικα 2 main τιλους εδωσαν σε αυτη τη γενια (μεχρι στιγμης), το 3 και το Reach. To ODST ηταν expansion του HALO 3 και το Anniversary ενα Remake για τους fans της σειρας. Το Wars δεν το αναφερω γιατι ειναι κατι εντελως διαφορετικο.

      Απο κει και περα συμφωνω απολυτα με τον Deus και παροτι ασχολουμαι με τη σειρα δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να δω ετησιες κυκλοφοριες. Ειδικα σε τετοιες σειρες πιστευω οτι οι παιχτες πρεπει να ακολουθουν τα projects και οχι τα projects τoυς παιχτες...

      Comment


      • #48
        Originally posted by Deus View Post
        Το ίδιο ακριβώς υποστηρίζω και για τα metal gear solid.Κυκλοφόρησαν αρκετά,αν ανακοινωθεί και 5 τότε θα το έχουν κουράσει πραγματικά.
        Το έχουν ήδη ανακοινώσει και μάλλον θέλουν να πάνε πιο πίσω στο παρελθόν για να αποκαλύψουν την αλήθεια στην όλη Metal Gear Solid saga.

        Οι περισσότεροι με καλύψατε, όσον αφορά ποιοτικούς τίτλους.
        sigpic

        Comment


        • #49
          Originally posted by nooto View Post
          δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να δω ετησιες κυκλοφοριες. Ειδικα σε τετοιες σειρες πιστευω οτι οι παιχτες πρεπει να ακολουθουν τα projects και οχι τα projects τoυς παιχτες...
          +1

          εχει αρχισει και μου δινει και μενα τo trend με τα ετησια projects

          Comment


          • #50
            Originally posted by McSolid View Post
            Απο οτι θυμαμαι, ουτε HALO εβγαιναν καθε χρονο, ουτε επισης ειναι ολη η σειρα σε HD...
            Δηλαδή το Metal Gear σε κούρασε επειδή έβγαλε την hd collection ; και μάλιστα περισσότερο από το Halo που σε 5 χρόνια είχε 5 κυκλοφορίες στο 360 ;

            Από εκεί και πέρα συμφωνώ ότι γενικά με τα πολλά sequel και spin off το κουράζουν το θέμα.

            Comment


            • #51
              Στα multiplayer πχ CoD/Bf μου αρεσει να βγαινουν καθε χρονο ακομα και καθε 9μηνο καλα θα ηταν για να μη βαριεσαι, στα υπολοιπα επισης δεν με χαλαει να πω την αληθεια. Προτιμω να παιξω MGS5/Halo4 παρα την randomia του καθενος..

              Το HD collection του MGS θα το τιμησω σιγουρα.

              Comment


              • #52
                Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                Δηλαδή το Metal Gear σε κούρασε επειδή έβγαλε την hd collection ; και μάλιστα περισσότερο από το Halo που σε 5 χρόνια είχε 5 κυκλοφορίες στο 360 ;

                Από εκεί και πέρα συμφωνώ ότι γενικά με τα πολλά sequel και spin off το κουράζουν το θέμα.
                Aν και ειμαι τεραστιος hooligan της σειρας, δεν μπορω να παραβλεψω το γεγονος οτι τουλαχιστον σεναριακα το θεμα εχει τραβηχτει σαν σακουλα σουπερμαρκετ με 20 κιλα παραπανω αγγουρια απο το κανονικο. Εαν βαλουμε μονο τα main games της σειρας, απο NES / MSX μεχρι και PS3, ε ειναι κομματακι πολλα, θεωρω οτι δεν χρειαζεται αλλο main story game πλεον.

                Επισης τα spin-offs θα τα δεχομουν εαν ηταν κατι το οποιο εδινε περισσοτερο κυρος και εμπλουτιζε την σειρα. Τωρα παιχνιδια σαν το Acid, Portable Ops και Rising να με συγχωρατε αλλα θα μπορουσαν να ειναι ευκολα παιχνιδια οποιασδηποτε σειρας εκτος απο Metal Gear. Το οτι βασιζονται σε μια καταξιωμενη σειρα για να προσπαθησουν να σταθουν στα ποδια τους ειναι δικοπο μαχαιρι, και ολοι ξερουμε τι παει να πει αυτο.

                Επισης κανενας δεν μιλησε για το MG Collection, και απορω γιατι αναφερεται. Κι εγω θα τιμησω την συγκεκριμενη εκδοση, γιατι γουσταρω καργα ναουμ.

                Γνωμη μου ειναι πως, οταν μιας σειρας τελειωνει σεναριακα το ζουμι της, δεν πρεπει να την στιβουν για να δουν αν περισσευει τιποτα για τα παιδακια που πεινανε...
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • #53
                  Πάρα πολλά Metal Gear δεν έχουν βγει (τα acid μην τα μετράς καν) μέχρι σήμερα 6 metal gear solid + τα 2 του MSX. Δηλαδή για σειρές σαν το resident evil τι να πούμε.

                  Το Rising έχει φάει πολύ κράξιμο από τους φανς και όσο καλό game και να αποδειχτεί, θα είναι ένα spinoff που εκμεταλλεύεται το όνομα metal gear, γιατί Metal Gear δεν είναι. Το portable ops δεν μου άρεσε και το παράτησα, τα υπόλοιπα 5 όμως δεν νομίζω ότι ξεχείλωσαν την σειρά σε καμιά περίπτωση.

                  Τώρα στο αν η σειρά πρέπει κάποια στιγμή να τελειώσει συμφωνώ 100% .Και για εμένα δεν είναι σειρά που θέλω να την δω να συνεχίζεται επαοριστον και ειδικά χωρίς τον Κοτζιμα, τον οποίο θα ήθελα να τον δω και σε κάτι άλλο.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                    Πάρα πολλά Metal Gear δεν έχουν βγει (τα acid μην τα μετράς καν) μέχρι σήμερα 6 metal gear solid + τα 2 του MSX. Δηλαδή για σειρές σαν το resident evil τι να πούμε.
                    δηλαδή 8 main story MGS σε 24 χρόνια

                    To portable ops όντως ως gameplay είναι μούφα (δύστροπα controls) αν και εντάσσεται στο main story (Βig Boss).

                    Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                    και ειδικά χωρίς τον Κοτζιμα, τον οποίο θα ήθελα να τον δω και σε κάτι άλλο.
                    αυτο έχει καταντήσει τρολινγκ μα ο Koτζιμα παράλληλα με το MGS έφτιαξε game και για το GBA, έφτιαξε και τα δύο ZOE κτλ Στον ελευθερό του χρόνο με τέτοια ασχολείται:troll:

                    MGS5 και Boss πριν το Snake Eater FTW!
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • #55
                      αυτο έχει καταντήσει τρολινγκ μα ο Koτζιμα παράλληλα με το MGS έφτιαξε game και για το GBA, έφτιαξε και τα δύο ZOE κτλ Στον ελευθερό του χρόνο με τέτοια ασχολείται
                      Σε αυτά ήταν producer, εγώ λέω να είναι και writer,director όπως στα MGS και snatcher, policenauts. Δηλαδή για κάτι 100% δικό του .

                      To Project Ogre δεν έχω καταλάβει τι είναι, μοιάζει με MGS αλλά ο ίδιος λέει ότι δεν είναι .

                      Comment


                      • #56
                        Για αρχή, το Mass Effect 3 για το κλείσιμο της τριλογίας, είναι αυτό που θέλω να παίξω περισσότερο από οτιδήποτε άλλο.

                        Το Prey 2 μιας και το πρώτο μου άρεσε πολύ αν και εδώ θα είναι πλέον open-world με την αφμιλεγόμενη Id Tech και σε διαφορετικό τελείως ύφος η δράση του. Για τον εξωγήινο κόσμο του όμως είμαι sold, ελπίζω το art direction να σταθεί το ύψος του πρωτότυπου.

                        Το Bioshock:Infinite είναι μια non-brainer επιλογή μιας και μου άρεσαν πολύ τα δύο πρώτα, η αλλαγή σκηνικού στον ουρανό, τα δυνατά set-pieces και το δέσιμο σεναριακής και gameplay δράσης όπως έχουμε δει απ'τα βίντεο μου δείχνουν ότι είναι αυτό που ζητάω σαν λάτρης του Half-Life 2.

                        To Guild Wars 2 θα ήθελα να το δω και ελπίζω να έχω το χρόνο όταν κυκλοφορήσει να ασχοληθώ μαζί του μιας και από τη φύση του θέλει το χρόνο του. Το γεγονός ότι δεν έχει συνδρομή, τα pve events και το δυνατό pvp του δίνουν υποσχέσεις για καλή community ή έστω ότι έχει απομείνει από αυτή.

                        To Dragon's Dogma δεν με έχει πείσει ακόμα 100%, εξακολουθεί όμως να φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον concept. Θα περιμένω πρώτα κάποιες γνώμες στη περίπτωσή του και αναλόγως βλέπουμε.

                        To Τοmb Raider θα πρέπει να δείξει κι άλλα πράγματα όμως για κάποιο λόγο έχει κάνει ήδη αυτό το "κλικ" μάλλον γιατί φαντασιώνομαι Uncharted επιπέδου κινηματογραφική παρουσίαση με αρκετό environmental interaction με τη μορφή puzzles/platforming και κάμποσο ίσως shooting και όλο αυτό περιτυλιγμένο σε survival ατμόσφαιρα/καταστάσεις. Αν λειτουργήσει θα μου αρέσει σίγουρα. Ο Nathan έδειξε το δρόμο στο κινηματογραφικό της υπόθεσης, καιρός είναι τα σκήπτρα να πάνε σε αυτή που ανήκουν στα Indiana Jones-like games.

                        To Resident Evil 6 μετά το trailer βρίσκετε στο ραντάρ αν και η φόλα που έφαγα με το 5 είχε βγάλει τελείως τη σειρά απ'το μυαλό μου, παρ'όλα αυτά Resident είναι αυτό και θα δείξει που οδεύει το πράγμα όσο περνά ο καιρός.

                        Το νέο Silent Hill επίσης λόγω ονόματος κυρίως παίζει γερά στα υπόψιν και ενώ είμαι 99% προετοιμασμένος να απογοητευτώ, αυτό το 1% κρατά αναμμένη τη φλόγα με νύχια και με δόντια για ένα καλό survival/horror. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι έχω αφήσει τη σειρά στην εποχή του Ps2 αλλά απ'όσο καταλαβαίνω τα επόμενα ήταν μεν καλά αλλά... Προσπαθώ να μετριάσω τις προσδοκίες μου, ιδίως μετά από κάποια gameplay videos που είδα που μου φάνηκαν επιεικώς γελοία, αλλά μια που είναι Silent Hill, μια ο διακαής μου πόθος για την αναβίωση του ατμοσφαρικού survival/horror, ε ποτέ δεν ξέρεις....

                        To South Park RPG με το που ανακοινώθηκε μπήκε χωρίς δεύτερη σκέψη στα must have καθώς South Park + Obsidian rp + Οbsidian bugs = instant win.

                        Το Darksiders 2 αποτελεί επίσης μια και των σίγουρων αγορών μιας και το πρώτο ήταν η πιο πετυχημένη τυφλή αγορά (απ'το εξώφυλλο και την περιγραφή πίσω) που έκανα τα τελευταία χρόνια μιας και βγήκε παιχνίδαρος. Αν δεν ξεχάσει τις Zelda καταβολές του τότε θα μου χαρίσει εγγυημένα ποιοτικές ώρες gaming.

                        Το Journey δυστυχώς δεν θα το προλάβω στην ώρα του παρά μόνο το φθινόπωρο του '12 που θα έχω χρόνο κ είναι πραγματικά κρίμα καθώς όσο κρίνω θα παίξουν αρκετοί από εδώ. Το παιχνίδι ως concept σηκώνει ψυχεδελικά και θα ήταν εμπειρία να έβρισκα κάποια στιγμή τον Tanno πιωμένο στην έρημο να προσπαθούμε να συννενοηθούμε.


                        Δεν θυμάμαι τώρα αν ξέχασα κάτι. Ένα ένα μου έρχονται κ όλο edit κάνω. Γενικότερα ψοφάω να δω τι διάολο γίνεται με εκείνο το Versus XIII (μήπως να του άλλαζαν ονομασία?)... Για το Last Guardian δεν καίγομαι πλέον μέχρι να του δώσουν ακριβής ημερομηνία κυκλοφορίας... Θα με ενδιέφερε να μάθω περισσότερα για το Thief 4, ιδιαίτερα μετά την εξαιρετική δουλειά που έκανε η Eidos στο Deus Ex HR.... Θα ήθελα επιβεβαίωση της φήμης περί Bully 2 απ'την Rockstar.... Όπως θα ήθελα να ακούσω κάποια νέα για τον επόμενο τίτλο της Quantic Dream.... Kαι την Id να αφήσει τις μαλακίες και να πει πότε θα δείξει Doom 4... Kαλά απ'τη Valve πλέον δε περιμένω Half Life 3, το ΄χω δέσει κόμπο ότι θα το δω next-gen.

                        Aπό νεκραναστάσεις - αναβιώσεις θα γούσταρα με χίλια να δω νέο κεφάλαιο στο Legacy of Kain, με gameplay προσέγγιση σαν αυτή των Soul Reaver κατά προτίμηση. Επίσης θα ήθελα να δώσω ένα μεγάλο FUCK OFF στην Team Ninja και θα ήθελα η Nintendo να δώσει το επόμενο Metroid σε καμία σοβαρή ομάδα ώστε αυτό που θα βγει στο Wii U να γαμεί σύμπαντα (μπας και πάρω και τη κονσόλα). Και τον k.Takahashi να στρώσει κώλο στη γυναίκας του μπας και γράψει το επόμενο script για Χeno παιχνίδι (και χωρίς mmo βλακείες αυτή τη φορά).

                        Άργησα λίγο με τις ευχές αλλά ευχές πάραυτα.
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Προστέθηκε και το re6 πλέον στα πολύ αναμενόμενα.
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment

                          Working...
                          X