Announcement

Collapse
No announcement yet.

Περί αποχωρήσεων

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ta troll posts den me enoxloune efoson einai katanohto apo olous oti prokeitai gia troll post.

    Kserete aftes tis eikona pou lene "I like where this is going" kai thn "This is not going to end well"?






    Opoio post nomizete oti aftes oi oikones tha to xarakthrizan, tha prepei na svhnetai amesa, to idio kai oi apanthseis se afto.

    To humor mporoume na to ektimhsoume mono efoson to katalavainoume, ean kapoios den katalavei tote frontiste na valete ena J/K apo pisw h kapoio emoticon pou na dhlwnei thn diathesh sas.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #62
      Vaynard καμμια σχέση με την ορθογραφία και την ορθότητα της έκφρασης. Και φυσικα ευπρόσδεκτος ο ενθουσιασμός- διαολε games παίζουμε! Απλώς το να υποκύπτουμε στο hype και να εκθειαζουμε τα πάντα κάπου κουράζει- όταν και αν γίνεται όπως βλέπω στα αλλα φορα. Φερ´ειπειν χάρη σε posts σου έπαιξα και καταχαρηκα το Splatterhouse που οι κριτικοί θαβανε χωρίς λόγο. Αυτο για μένα είναι η ουσία εδω. Ξέρω πως θα διαβάσω σωστές κριτικές και απόψεις. Τα πόστς στο Dark Souls το θέμα είναι σούπερ. Σορι έγραψα το πόστ προηγουμένως γρήγορα και παρεξηγηθηκα. Είμαι ο τελευταίος που θα κριτικαρω την έκφραση και την ορθογραφία. Σορι και πάλι :-)


      Edit:
      Ground +1
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #63
        Originally posted by Evans View Post
        Δεν υπάρχει όμως χώρος για trolling χωρίς λόγο, για ειρωνείες και για κακίες (γιατί από όλα έχουμε και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό).
        Για τα 2 τελευταία φυσικά και θα συμφωνήσω. Για το trolling, εννοώντας την πλάκα, εφόσον γίνεται για να γελάσουμε δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα. Πάρε για παράδειγμα το spambot. Απλά τα σπάει ο τύπος!
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • #64
          Originally posted by Evans View Post
          Δεν υπάρχει όμως χώρος για trolling χωρίς λόγο, για ειρωνείες και για κακίες (γιατί από όλα έχουμε και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό).

          Βλέποντας κάποια πράγματα που γράφτηκαν και κρίνοντας από κάποια πμς που πήρα, αποφάσισα να "επιστρέψω." Έμεινα αρκετό καιρό εκτός (αν αναλογιστεί κανείς ότι επί 10 χρόνια η κοινότητα ήταν αρχική σελίδα - πλέον είναι ξανά το google ) και πλέον είμαι αρκετά σίγουρος για το τι θέλω από το gamers-odyssey. Ελπίζω το γενικότερο επίπεδο και η γενικότερη διάθεση των μελών να αλλάξει και να πάψει να υπάρχει trolling χωρίς λόγο.
          Πφφφφ,επική επιστροφή....ΦΛΩΡΕ

          Λοιπόν πέραν τις πλάκας.

          Τα τρολ ποστς προσωπικά δεν με ενόχλησαν ποτέ αν και μπορώ να καταλάβω ότι η συχνότητά τους είναι αρκετά μεγάλη και εκνευριστική για κάποιους,πόσο μάλιστα για νέα μέλη που πολύ πιθανόν να μην καταλαβαίνουν καν τι είναι το :troll:.

          Το μεγάλο πρόβλημα για εμένα είναι η μαράζωση του Gaming Section.Θα αναφέρω ένα πολύ απλό παράδειγμα. Πριν 2 χρόνια βγήκε το Demon Souls,ένα θέμα που πλέον έχει φτάει τις 15 σελίδες.Κάθε παιδί που έπιανε το Demon Souls πήγαινε στο θέμα και κοιτούσε πληροφορίες από τους παλαιότερους και οι παλαιότεροι τον ενθαρυναν να κόψει κάνα κώλο. Την αρχή την κάναν οι Burai & Evans. Συνέχισα εγώ,nooto,straier,Deus_Dope. Μετά μπήκε στο παιχνίδι και ο Altair και βοηθήσαμε και αυτόν. Φέτος βγαίνει το Dark Souls και καταφέραμε να το κάνουμε 10 σελίδες μόνο εγώ,ο Vayard,ο Ren και ο Straier. Που και πάλι ήταν υπερβολικά μεγάλο θέμα για τις σημερινές μας μέρες.

          Πλέον όλοι μας παίζουμε λιγότερο,διαφορετικά παιχνίδια,διαφορετικά genres όπως θέλετε πείτε το. Το νόημα είναι ότι όταν σε ένα θέμα υπάρχει νέκρα εγώ προσωπικά δεν καίγομαι να γράψω. Όταν τελείωσα το Dark Souls θα ήθελα να γράψω κάποια πράγματα άλλα το θέμα ήταν νεκρό και θα τα έγραφα για τον Straier μόνο. Εμένα αυτό δεν με ευχαριστεί,όπως φαντάζομαι και πολλά άτομα.

          Για αυτό και έχουμε φτάσει σε τέτοιο επίπεδο πιστεύω. Η κοινότητα πλέον ΔΕΝ θέλει να μιλά για videogames και αν θέλει θα μιλήσει για ΠΟΛΥ συγκεκριμένα VG.


          Comment


          • #65
            Μάζεψε κανα φράγκο και ανέβα Γιορκ ρε Λάκη .

            Comment


            • #66
              Εγώ πιστεύω ότι τα μέλη που έφυγαν απλώς βρήκαν γκόμενα. ( )


              Δηλαδή, πέρα από την πλάκα, για πόσα χρόνια μπορεί κανείς να ασχολείται με videogames στον ίδιο βαθμό;

              Υπάρχει μια ολόκληρη κοινωνία εκεί έξω, που κινείται, εξελίσσεται, σε παρασέρνει μαζί της, με υποχρεώσεις, δουλειές ή ό,τι άλλο και είναι λίγο δύσκολο για κάποιον να συνεχίσει να μένει ασυγκίνητος και ανεπηρέαστος ενόσω μεγαλώνει. Οι καιροί αλλάζουν, φεύγουν, δεν επιστρέφουν ποτέ (μουαχαχαχαχααα), το ίδιο και οι δραστηριότητές μας.


              Εγώ την τελευταία φορά που είδα παιχνίδι ήταν πριν 1μιση μήνα που ένας φίλος έπαιζε Mount&Blade και έσφαζε βαρβάρους. Δε λέω, πλάκα είχε να βλέπεις κεφάλια να φεύγουν, ειδικά άμα είσαι αιμοσταγής, όμως μέχρι εκεί.


              Τελευταίο παιχνίδι που τερμάτισα ήταν το GTA: Chinatown Wars το Νοέμβρη. Να μπω εδώ και να πω τί; Ότι μου φάνηκε μέτριο για τους Χ - Υ λόγους; Προτιμώ να πάω για μπύρα.

              Η βιομηχανία έχει πέσει, πλέον δεν φτιάχνουν videogames όπως παλιά, αχ όταν εγώ ήμουν παιδί τί παίζαμε, κ.λ.π, κ.λ.π...


              Στα του forum, νομίζω από αυτό το topic τα posts του Titus και Tanno είναι τα πιο περιεκτικά. Αν τα διαβάσατε, ξανακάντε το. Νομίζω ότι περιγράφουν επακριβώς και λεπτομερέστατα την κατάσταση (με εξαίρεση την ατάκα "Ο TheCursed είναι troll").

              Το trolling πάντως δεν νομίζω ότι είναι αίτιο, αλλά αποτέλεσμα. Όταν ένας μεγάλος αριθμός ατόμων, δεν ασχολείται πια τόσο με το gaming, οι παραγωγικές συζητήσεις σταματούν και το κλίμα παραμένει στάσιμο, βαλτώνει, συνεπώς η κατάσταση οδηγείται εκεί.

              Φανταστείτε το σαν ένα γάμο όπου γίνεται ρουτίνα και το αντρόγυνο βαριέται ο ένας τον άλλο. Κάποια στιγμή αρχίζουν και τους φταίνε τα πάντα. Για να μην παραμένουν σιωπηλοί και βαριούνται ακόμη περισσότερο, αρχίζουν και γκρινιάζουν ο ένας στον άλλο.

              Υ.Γ: Αυτό το emoticon ( :troll πρέπει να καταργηθεί. Σοβαρά.

              Edit: Για να μην παρεξηγηθώ, τα όσα λέω δεν τα λέω επικριτικά ή υποτιμητικά σε αυτούς που παίζουν videogames και συνεχίζουν να γράφουν εδώ. Το κάθε άλλο. Απλώς μου φαίνεται λογικό καθώς περνάνε τα χρόνια, πολλοί να σταματάνε να ασχολούνται και με gaming και με το forum.
              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

              Comment


              • #67
                Ή γίνεται το αντίστροφο όπως με μένα που για χρόνια δεν ασχολούμουν σοβαρά και ξεκίνησα πριν από ένα χρόνο και επέστρεψα στο φόρουμ, γράφοντας έστω και αραιά. Και τώρα έχω πολλαπλάσιες υποχρεώσεις στη ζωή μου σε σχέση με τότε. Δεν χρειάζεται το gaming να εκτοπίσει τη μπύρα, ούτε το αντίστροφο. Ένα θέμα με το GO είναι ότι τα ενεργά μέλη είναι λίγα και ακόμα και στις καλύτερες του που είπαν τα παιδιά πιο πάνω, συγκριτικά με άλλα μέρη(εξωτερικού), πάλι λίγα ήταν. Πράγμα το οποίο κάνει 5-10 αποχωρήσεις πολύ περισσότερο αισθητές πέραν του ότι ήταν μέλη που υπήρχαν από πολύ παλιά...


                Comment


                • #68
                  Originally posted by _Lloyd View Post
                  Δηλαδή, πέρα από την πλάκα, για πόσα χρόνια μπορεί κανείς να ασχολείται με videogames στον ίδιο βαθμό;
                  Για παντα?

                  Αν σου αρεσει το gaming δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να το αφησεις ποτε.Αν το αφησεις απλα δεν σου αρεσε οσο πιστευες οτι σου αρεσει.Δεν ειναι δικαιολογια ουτε οι υποχρεωσεις ουτε τπτ.

                  Βλεπω το πως λειτουργω τοσα χρονια και εχω καταλληξει στο συμπερασμα οτι απλα υπαρχουν μηνες(ή και χρονος ολοκληρος) που δεν εχω ορεξη να παιξω games.Παιζω αλλα οχι φανατικα.Μετα απο καποιο καιρο επανερχομαι δυναμικα.

                  Το trolling πάντως δεν νομίζω ότι είναι αίτιο, αλλά αποτέλεσμα. Όταν ένας μεγάλος αριθμός ατόμων, δεν ασχολείται πια τόσο με το gaming, οι παραγωγικές συζητήσεις σταματούν και το κλίμα παραμένει στάσιμο, βαλτώνει, συνεπώς η κατάσταση οδηγείται εκεί.
                  Συμφωνω απολυτα σε αυτο.

                  Comment


                  • #69
                    Δεν μιλάω τόσο για έλλειψη χρόνου (είναι και αυτό αλλά το πως θα επιλέξει να περάσει κανείς τον ελεύθερό του χρόνο είναι προσωπικό ζήτημα), αλλά κυρίως για αλλαγή χαρακτήρα/νοοτροπίες/προτεραιοτήτων/δραστηριοτήτων καθώς μεγαλώνει κανείς.

                    Andy, εσύ άλλαξες χώρα, δεν μετράει .


                    Χωρίς να είμαι τακτικός αναγνώστης, έχω αποκομίσει την εντύπωση ότι όλα τα τακτικά μέλη (με εξαίρεση 2 άντε 3 άτομα) δεν αφοσιώνουν πια τον ίδιο χρόνο (έστω αν όχι ποσοτικά, ποιοτικά) στο gaming, με κύριο αποτέλεσμα ο χρόνος που αφοσιώνουν να είναι σε πολύ συγκεκριμένα games/genres και επειδή τα γούστα σε αυτό το forum ποικίλουν και δεδομένου του περιορισμένου αριθμού χρηστών, δεν υπάρχει και τόσο έδαφος για συζήτηση.


                    Για έλλειψη χρόνου θα μπορούμε να μιλάμε περισσότερο καθώς περνούν τα χρόνια (κι άλλο) και οι υποχρεώσεις ολοένα και αυξάνονται (ναι, κι άλλο).

                    Αν και αυτό θα εξαρτηθεί και από την κατάσταση της χώρας: η ανεργία σου δίνει άπλετο ελεύθερο χρόνο.
                    "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by hideo
                      Αν σου αρεσει το gaming δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να το αφησεις ποτε.Αν το αφησεις απλα δεν σου αρεσε οσο πιστευες οτι σου αρεσει.
                      Μην ξεχνάς πως οι άνθρωποι αλλάζουν. ;)
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • #71
                        Κάποιος μπορεί να ισχυριστεί ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν και κάποια στιγμή σε κάποια φάση θα κάνουν αυτά που έκαναν και παλιά.Ο χαρακτήρας δεν αλλάζει.Συμφωνώ απόλυτα με το hideo.Αν σου αρέσει πραγματικά κάτι δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία και μπορεί να το αφήσεις για αρκετό διάστημα αλλά θα επιστρέψεις κάποια στιγμή.Αν δεν το κάνεις μάλλον σημαίνει ότι δεν ήταν σημαντικό για σένα.Δεν σε εξέφραζε, ούτε σε εκφράζει.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • #72
                          Δεν αλλάζει ο χαρακτήρας; Yeah sure...

                          Comment


                          • #73
                            Εγώ όσες φορές είπα θα αλλάξω και θα γίνω καλύτερος άλλες τόσες φορές έφαγα τα μούτρα μου οπότε είμαι αυτής της άποψης ναι.
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • #74
                              Κιόμως αλλάζουν οι άνθρωποι. Έχω πολλά παραδείγματα ανθρώπων που έχουν αλλάξει τραγικά, αλλά εγώ ο ίδιος έχω αλλάξει ριζικά ζώντας μερικές καταστάσεις.

                              Comment


                              • #75
                                Η φαση στην οποια βρισκεσαι σε αλλαζει, ειναι τοσο απλο.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X