Announcement

Collapse
No announcement yet.

Περί αποχωρήσεων

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Προσωπικα ποτε δεν ημουν τακτικο μελος απ'την αποψη του ποσταρισματος. Τα λιγα ποστ που κανω ειναι κυριως στο general discussion και ελαχιστα στο gaming. Oχι επειδη δεν παιζω αλλα επειδη οπως και στην ζωη μου, πιο πολυ ακουω παρα μιλαω ( αν ερθουν κι αλλοι σαν εμενα δηλαδη,ζητω που καηκαμε). Οποτε θα γραψω την αποψη μου σαν επισκεπτης αφου ειμαι σχετικα νεος στο φορουμ σε συγκριση με την πλειοψηφια και οχι σαν μελος.
    Αυτο που παντα με ξενιζε ειναι το οτι υπαρχει αυτο το παρειστικο κλιμα που δεν σου αφηνει και πολυ χωρο για να γραψεις την αποψη σου.Οταν ο αλλος γραφει απαντηση στον αλλο με το μικρο του ονομα κλπ καπου αισθανεσαι οτι θα διακοψεις και θα εισαι και μαλ...ς! Αυτο δεν το λεω σαν κριτικη! Καλως ή κακως γνωριζεστε απο κοντα οι περισσοτεροι. Δεν φταιτε σε τιποτα να μιλατε ανετα εδω περα. Εκει κολλανε οι νεοι. Και δεν μπορεις να αναγκασεις τον αλλο να μιλαει σε οσους ξερει σαν να μην τους γνωριζει για να μην κομπλαρει ο νιουφης.Απο'κει δηλαδη που θα εγραφε "Ρε μλκ Παναγιωτη,την παλευεις;" θα αλλαξει και θα λεει "κυριε Evans,θα διαφωνησω!"(sorry που εφερα εσενα σαν παραδειγμα,για καποιο λογο μου εχει μεινει στο μυαλο οτι το ονομα σου ειναι Παναγιωτης!); Το θεμα δηλαδη με τα νεα μελη για εμενα ειναι κατι που δεν αντιμετωπιζεται. Μηπως τα βλεπω λιγο μαυρα;
    Επισης, το emoticon με το trollface πρεπει να φυγει. Και να μην θελει ο αλλος να πει βλακεια,βλεποντας το εκει στην ακρη θα το χρησιμοποιησει. Και κατι αλλο το οποιο ειναι πολυ σπαστικο και γινεται συχνα εδω,σταματηστε επιτελους να λετε την πραγματικη σας ασχημη αποψη και να κολλατε απο διπλα τον βλακα με την γλωσσα για καμουφλαζ.
    Καταλαβατε,ηλιθιοι;
    Παει ασχημα..
    Για τα ban ειμαι συμφωνος,αλλα να ισχυει για ολους. Να μην την γλιτωσει πχ o Ground Zero αν γραψει χοντραδα μονο και μονο επειδη ειναι καιρο εδω και ενας αλλος να ετρωγε ban αμεσως για την ιδια χοντραδα.

    Το too old for this shit ειναι απ'το επεισοδιο που λεει ο strawhat αλλα ειχε δανειστει την ατακα απο το φονικο οπλο.

    Comment


    • Originally posted by Pritt@r@s

      Επισης, το emoticon με το trollface πρεπει να φυγει. Και να μην θελει ο αλλος να πει βλακεια,βλεποντας το εκει στην ακρη θα το χρησιμοποιησει. Και κατι αλλο το οποιο ειναι πολυ σπαστικο και γινεται συχνα εδω,σταματηστε επιτελους να λετε την πραγματικη σας ασχημη αποψη και να κολλατε απο διπλα τον βλακα με την γλωσσα για καμουφλαζ.
      Καταλαβατε,ηλιθιοι;


      Για τα ban ειμαι συμφωνος,αλλα να ισχυει για ολους. Να μην την γλιτωσει πχ o Ground Zero αν γραψει χοντραδα μονο και μονο επειδη ειναι καιρο εδω και ενας αλλος να ετρωγε ban αμεσως για την ιδια χοντραδα.
      QFT
      Βan πρέπει να πέφτουν σε ακραίες περιπτώσεις και κατά προτίμση μόνιμα,όχι για μια μέρα ή εβδομάδα μόνο.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by Pritt@r@s
        .
        Αυτο που παντα με ξενιζε ειναι το οτι υπαρχει αυτο το παρειστικο κλιμα που δεν σου αφηνει και πολυ χωρο για να γραψεις την αποψη σου.Οταν ο αλλος γραφει απαντηση στον αλλο με το μικρο του ονομα κλπ καπου αισθανεσαι οτι θα διακοψεις και θα εισαι και μαλ...ς!

        Εμένα μου λές? ξέρεις τι ρατσισμό ένιωσα όταν είχα μπει στο gamepro? Άνιση αντιμετώπιση και γενικά αυτή η φάση κλίκας που λες και σύ. Ευτυχώς μετα συναντηθήκαμε σε ένα υπόγειο ταβερνάκι όπου κάναμε τα απαραίτητα όργια για να μπω στη παρέα και έτσι έγινε unlock η επιλογή χρήσης real name κατα την αναφορά σε άλλο πρόσωπο.

        Comment


        • Originally posted by Strawhat Nikos View Post
          Εμένα μου λές? ξέρεις τι ρατσισμό ένιωσα όταν είχα μπει στο gamepro? Άνιση αντιμετώπιση και γενικά αυτή η φάση κλίκας που λες και σύ.
          Θυμάσαι τι trolling, spamming, off topic και άκυρα θέματα άνοιγες στο Gamepro όμως, τότε που έγραφες σα Luffy?
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Καλα ναι δεν υπηρχε, δεν εχω ξαναδει σε φορουμ τοσο δυναμικο μπασιμο απο νεο μελος.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • μονο τότε...? :troll:


              Βασικά Τιτους ειρωνικά μίλαγα...

              Comment


              • Σήμερα μου έστειλε ένα ακόμη άτομο, 4ο κατά σειρά, για το συγκεκριμένο thread που με ενημέρωνε σχετικά με την ανησυχία της κοινότητας πάνω στο θέμα των μελών. Αρχικά, δεν είχα σκοπό να ασχοληθώ αλλά απ'την άλλη σκέφτηκα ότι το να περιφρονήσω ένα χώρο/κοινότητα στην οποία συμμετέχω γύρω στα 10 χρόνια θα ήταν τελείως ηλίθιο και υποκριτικό. Εξάλλου, δε μ'άρεσαν ποτέ οι συμπεριφορές "diva".

                Καταρχάς, η δική μου φυγή δεν έχει να κάνει αποκλειστικά με την ευθιξία που αναφέρθηκε αλλά με το γενικότερο κλίμα της κοινότητας που εδώ και χρόνια αντί να σεβαστεί που έχουμε μείνει 3 και ο κούκος, επιλέγει να "αγελοποιείται" και να κάνει τις επιθέσεις της όποτε κρίνει αυτή ότι χρειάζεται. Δε με ξένισε τόσο η συμπεριφορά του Ground_Zero και των ακόλουθών του όσο η μετέπειτα αντίδραση με κρυμμένα απωθημένα ετών για διάφορα θέματα όπως το posting θεμάτων σε συγκεκριμένα threads και οι εντυπώσεις μου από διάφορα Ιαπωνικά παιχνίδια που ασχολούμαι κι όλα αυτά επειδή κρίθηκε ότι προσπαθώ να κάνω επίδειξη (!!!). Φτάσαμε στο σημείο να αμφισβητούν και να ρωτούν γιατί ξέρω αυτά που ξέρω και γιατί ποστάρω κτλ κτλ πιάστηκα αδιάβαστος με αυτά και το μόνο που σκέφτηκα ήταν το ΕΛΕΟΣ! Πραγματικα όμως ΕΛΕΟΣ. Όταν είσαι σε ένα χώρο με κάποιον τόσο καιρό και ξέρεις ποιος είναι, να φανείς σε τι έξυπνος? Δε ξέρετε απ'τα sites που έχω φτιάξει κατά καιρούς (cultgaming, justrpgs), το blog μου, το κανάλι στο youtube κτλ ότι με ενδιαφέρει εξαιρετικά το Ιαπωνικό gaming. Έπρεπε να φτάσουμε 10ετία για να φανεί περίεργο?

                Κι επειδή με το πέρασμα των χρόνων , μεγαλώνουμε κι εμείς .. με κούρασε αυτό το επαναλαμβανόμενο σκηνικό. Δε μπορώ να τσακώνομαι όπως παλιά πόσο μάλλον, ξαναλέω, σε μία κοινότητα που μείναμε εμείς κι εμείς. Να υποκρίνομαι δλδ ότι συνυπάρχω φιλικά με το 50% (τυχαία το αναφέρω) των μελών?
                Επιπλέον, ο καθένας έχει το δικαίωμα να περιφρονεί αυτά που γράφει ο άλλος εάν ενοχλείται τόσο πολύ. Αυτό είναι ένας απλός κανόνας που δεν εφάρμοσε ποτέ κανείς μας γι'αυτό κι όλοι έχουμε μία ευθύνη που δεν είμαστε ικανοποιημένοι.

                Κατά την άποψή μου αυτή η γενικότερη κατάσταση δε θα αλλάξει ποτέ, για όσο καιρό υπάρχει η κοινότητα. Θα υπάρχουν πάντοντε λίγα μέλη και θα πρέπει να το αποδεχτείτε (εκτός κι αν γίνουν δραματικές αλλαγές) . Επίσης, εφόσον κάποια φαινόμενα σταματήσουν για κάποιο διάστημα , είμαι σίγουρος θα επανέλθουν μελλοντικά. Μεταξύ μας..ποιο ban και κανόνες συμπεριφοράς ρε παιδιά? Τώρα πια τι να το κάνεις αυτό? Μην κοροϊδεύομαστε..
                Αυτά πάνω κάτω είχα να πω που δεν είναι απαραίτητα και τα ορθότερα του κόσμου.

                Μιάς και πήρα φόρα... η μεγαλύτερη ξενέρα μου με το site ήταν όταν εγκατέλειψε η ομάδα το κεντρικό portal. Εκείνη την περίοδο ήμουν απ'τους λίγους που επέμεναν να το διατηρήσετε προτείνοντας διάφορες λύσεις όπως πχ όλα τα σταθερά ενεργά μέλη να έχουν δικαίωμα στο post-άρισμα εκεί ώστε να εξαλειφθεί το φαινόμενο της...βαρεμάρας, το Blogging κ.ά.. αλλά τελικά, τελείωσε άδοξα/

                Όπως και να έχει, καλά ήταν όσο συμμετείχα εδώ γιατί γνώρισα αρκετά ενδιαφέροντα άτομα. Κάποιους τους συμπάθησα εξαρχής, άλλους στην πορεία και..λίγοι με άφησαν μέχρι τέλους αδιάφορο.. Δεν έχω σκοπό να κάνω κάποιο come back οπότε όποιος κρίνει ότι θέλει να έχει επαφή μαζί μου, ξέρει το που και πως θα με βρεί. No hard feelings για κανένα.

                Για να έχουμε Happy End και να μείνουν όλοι ικανοποιημένοι αφήνω τη G-O διαθήκη μου :

                Στον Padre de la familia τα Photoshops μου, το thread Nintendo fan boys στον Altair και το thread, έκλαψα κι εγώ στον Τιτανικό στον Evans. LoL
                τα υπόλοιπα μοιραστείτε τα

                ΥΣ - Ormion, το περιστατικό μας είναι απ'τις πιο cult στιγμές μου στο forum... υπήρξε ένταση και μετά σου μιλούσα έχοντας στο μυαλό μου ότι είσαι η Orion.
                Μεγάλες στιγμές (ότι να 'ναι).

                ΥΣ 2 – Σόρρυ για την έκταση αλλά το μέγεθος μετράει

                ΥΣ 3 - ΜΗΝ μου πειράζετε τον Tanno-ούλη!
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment

                Working...
                X