Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resident Evil: Revelations

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by paixtis View Post
    Ναι αλλά για 7 ώρες 50e είναι πολλά.Άσχετα αν υπάρχει το hard mode και τα όποια unlockables, το παιχνίδι είναι απελπιστικά μικρό για τις απαιτήσεις μου.Οπότε η κλασσική συνταγή.Περιμένεις να το πάρει κάποιος και του το ζητάς.
    Αρχικά να πω ότι το παιχνίδι κανονικά είναι και πάλι στα 40 και όχι στα 50.Δυστυχώς με τις βλακείες της NoE 50 πρέπει να πληρώσουμε εδώ.Μετά κανένα Resident Evil ποτέ δεν ήταν εξαιρετικά μεγάλο.Είχαν το χαρακτηριστικό ότι μπορούσαν να τερματιστούν από 3 μέχρι 25 ώρες ανάλογα τη δυσκολία και το πόσο θες να εξερευνήσεις.Το συγκεκριμένο είναι το ίδιο.Βάλε το Raid Mode και τα Unlockables-achievements και έχεις ολοκληρωμένο παιχνίδι από value όχι για 40 αλλά για 50.Οι απαιτήσεις σου Παίχτη νομίζω ταιριάζουν σε RPGs όχι σε Resident Evil.

    Comment


    • #32
      Εμ ναι.Αν η διάρκειά του είναι γύρω στις 15 ώρες και αν έχει πολλά unlockables και δύσκολο hard mode τότε πάω πάσο.Γενικότερα παίζω πιο αργά τα παιχνίδια.Δεν ήμουν ποτέ του speedrun.Οπότε κάτι σε re5 με προοπτική να με κρατήσει τουλάχιστον για 1 μήνα, το αγοράζω.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • #33
        Ο wesker είναι γνωστός speedrunας μην τον ακούτε. Εμενα μου πήρε την διπλάσια ώρα να το τελειώσω. Με τα raid και unlockables δεν πρόκειται να ασχοληθώ, ούτε μου ήταν ιδιαιτερα ευχάριστη εμπειρία, ούτε μου άρεσε ιδιαιτερα σαν Resident Evil. Μετριότατο.

        Comment


        • #34
          Είπα να το βάλω εδώ
          A Resident Evil 2 fan has recreated key sections of Capcom's classic survival horror to play like Resident Evil 4.Gone …


          Easy money ρε Capcom ασε τα sequel τύπου Resident Evil 6...
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • #35
            Το είδα εδώ και λίγο καιρό. Σαν fanmade και funmade (lol) ok, αλλα σαν επίσημο ΡΕ2 Remake όχι δεν είναι καθόλου ok. Πέραν τον HD γραφικών, είναι απλά άψυχο. Ok και η φάση SOAD (1:40 στο πρώτο video) καλή είναι.

            Ελπίζω από αυτό να θορυβηθεί έστω και λίγο η Capcom.

            Comment


            • #36
              Ρε αδερφέ δεν είπα πως πρέπει η Capcom, να πάρει το fan made και να το κυκλοφορήσει. Βασισμένο στη μηχανή γραφικών του Darkside Chronicles είναι- αν το έχεις παίξει.
              Προφανώς και ένα RE2make θα πρέπει να φαίνεται ανώτερο. Αυτό που ήθελα να τονίσω είναι πόσο ενδιαφέρον θα ήταν να το βλέπαμε με το στυλ gameplay του Resi 4.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #37
                Ναι ξέρω. Έχω παίξει τα Darkside Chronicles. Δεν ξέρω αν θα με χαλούσε gameplay RE4 style. Μάλλον θα προτιμούσα ένα old school remake, με πολλά extra και διαφορετικές τοποθεσίες, όπως και το Resident Evil 1 Remake. Δυστυχώς όμως δεν βλέπω ποτε να γίνετε κάτι τέτοιο μιας και το συγκεκριμένο παιχνίδι είχε κακές πωλήσεις.

                Πάντως πιστεύω σε κάποια φάση θα δούμε ένα επίσημο RE2 Remake, και δεν νομίζω να αργήσει πολύ.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Aion View Post
                  Δυστυχώς όμως δεν βλέπω ποτε να γίνετε κάτι τέτοιο μιας και το συγκεκριμένο παιχνίδι είχε κακές πωλήσεις.
                  Vg chartz disagrees with you...
                  VGChartz - extensive game chart coverage, including sales data, news, reviews, forums, & game database for PS5, Xbox Series, Nintendo Switch & PC
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • #39
                    Ο Mikami όμως διαφωνεί με σένα και το link σου:

                    Comment


                    • #40
                      Νόμιζα μιλάς για τις πωλήσεις του RE2....Δεν χωράει αμφιβολία νομίζω ότι είναι οι καλύτερες για τη σειρά!
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment

                      Working...
                      X