Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resident Evil: Revelations

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Κόσμος από πού???Ελλάδα?Ή παγκοσμίως?
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • #17
      Για μενα ειναι system seller το Revelations ανετα..

      Comment


      • #18
        System seller ειναι αλλα για λιγους...
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #19
          Πάντως έχοντας περάσει το πρώτο boss fight έχω να πω, πως χαλαρά για μένα, μέχρι στιγμής, είναι από τα καλύτερα Resident. Δεν μπορώ να πω περισσότερα αλλά ακόμη και στο normal η μάχη έχει αρκετή ένταση, άγχος και θα φέρει αναμνήσεις. Μη σας spoilerιάσω περαιτέρω.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • #20
            Originally posted by Sinclair View Post
            Πάντως έχοντας περάσει το πρώτο boss fight έχω να πω, πως χαλαρά για μένα, μέχρι στιγμής, είναι από τα καλύτερα Resident. Δεν μπορώ να πω περισσότερα αλλά ακόμη και στο normal η μάχη έχει αρκετή ένταση, άγχος και θα φέρει αναμνήσεις. Μη σας spoilerιάσω περαιτέρω.

            Πολύ ευχάριστο...εγώ ακόμα περιμένω το bunlde από το Zavvi....είδωμεν!!

            Το 3d πως είναι και εσύ που το παίζεις?(λολ)

            Comment


            • #21
              Όπως τα είχα γράψει και στα προηγούμενα posts μου πάνω κάτω. Πολύ εντυπωσιακό 3D, βελτιώνει το οπτικό πεδιο και δίνει πολύ κινηματογραφική αίσθηση. Απλώς σε 3D προς αποφυγή ghosting( το φαινόμενο είναι αρκετά έντονο τουλάχιστον στα δικά μου μάτια σε ρυθμίσεις φωτεινότητας άνω του 2) καλό είναι να το έχεις στη χαμηλότερη φωτεινότητα( όχι power save) και το 3D στις επιλογές του game στο very strong.

              Η δυσκολία γενικά είναι μια χαρά στο normal- με σημεία αρκετά εύκολα- αν και το boss fight έκανε ένα difficulty spike κάπως μη αναμενόμενο, αλλά εγώ το απόλαυσα

              Ωστόσο και σε 2D το game με τέρμα φωτεινότητα είναι πανέμορφο. Ειδικά σε ένα σημείο η μουσική μαζί με το όλο σκηνικό δένει άψογα και φέρνει κάπως σε Castlevania- θα το δείτε και πιστεύω θα καταλάβετε τι εννοώ. Πραγματικά δεν αξίζει να κάνω spoil τίποτα, ούτε καν τη μουσική. Πολλοί fans εκφράζονται με τα καλύτερα λόγια για την ποιότητα του OST.

              Μέχρι στιγμής συνεχίζω να δηλώνω γοητευμένος.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #22
                Originally posted by Ramparter View Post
                System seller ειναι αλλα για λιγους...
                System seller για τους hardcore και τους fans λοιπόν..Αναμενόμενο!Θα το παίξω σίγουρα και θα το τερματίσω.Το αν θα το πάρω όμως εξαρτάται.
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • #23
                  Συνεχίζω την μοναχική παράθεση εμπειριών από το Resident Evil Revelations Ελπίζω τουλάχιστον να ενδιαφέρεται κανείς xD

                  Πέρα από την πλάκα, πέρασα σήμερα- με τους αργούς ρυθμούς που παίζω πλέον- το boss από το episode 4 και ένα μέρος του episode 5. Το boss fight δε με απογοήτευσε καθόλου και μπορώ να πω, πως αν και πιο εύκολο από το πρώτο, ήταν αρκετά ωραία σκηνοθετημένο και πολύ ατμοσφαιρικό. Καταραμένα spoilers δε συνεχίζω περαιτέρω μη σας το χαλάσω- όσοι τέλος πάντων το παίξετε.

                  Ο τίτλος πάντως, δεν με έχει κουράσει καθόλου και ομολογώ πως συνεχίζει να με εντυπωσιάζει. Ειδικά στο hard- ξέρω το λέω ξανά και ξανά- θα πρέπει να είναι ακόμη καλύτερος. Over and out, προς το παρόν.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #24
                    Εγώ τουλάχιστον διαβάζω τα ποστ σου παρόλο που δεν απαντώ γιατί δεν έχω τι να πω.:xp:

                    Μου κάνει εντύπωση πάντως που είναι τόσο καλό.Η σειρά πλέον μου είναι κομματάκι αδιάφορη για να πω την αλήθεια και δεν είχα μεγάλες προσδοκίες.Χώρια το ότι δεν με βλέπω να παίρνω 3ds σύντομα.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • #25
                      Κι εμένα το ίδιο. Το αγοράσα γιατί μου άρεσε πολύ η ατμόσφαιρα από τα videos που είχα δει, όπως και το demo. Υπάρχει ποικιλία στo gameplay δεν είναι όλα, ας πούμε, στο κλασικό ή Resi 4 στυλ- αλλά ό,τι είναι διαφορετικό προσφέρει μια όμορφη- έστω για μένα- νότα αλλαγής και σύντομη. Η πλειονότητα μέχρι στιγμής- ένα 80% δλδ- είναι η Jill. Eπίσης όποιος νέος χαρακτήρας υπάρχει δε με έχει ενοχλήσει. Επαναλαμβάνω πως σε σημεία γουστάρω την Grindhouse τροπή του τίτλου. Γενικά βλέπω δύο πρόσωπα που προσωπικά με ικανοποιούν και ίσως αυτό να είναι και μία ένδειξη για το 6. Το horror στοιχείο υπάρχει, μπορείς να ξεμείνεις από πυρομαχικά αν και δύσκολα. Εικάζω πως στο hell- από όσα έχω διαβάσει- ο τίτλος προσεγγίζει το survival horror αλλά δεν έχω ίδια εμπειρία ακόμη. ( ίσως να ειναι κάτι σαν το normal του Resi 2 που ξεκινούσες με λίγα πυρομαχικά)
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • #26
                        Συνέχισε έτσι,γουστάρουμε να διαβάζουμε.Το περιμένω κι εγώ από μέρα σε μέρα να έρθει να το ξεκινήσω.Ελπίζω αύριο να το έχω.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #27
                          Μην αγχώνεσαι εμείς που είμαστε στην αναμονή για το παιχνίδι σε διαβάζουμε.Συνέχισε έτσι,Sinclair.

                          Comment


                          • #28
                            molis tora to teliosa,mou pire 7 ores peripou gia mena ine to kalitero game tou 3ds me diafora ke logos agoras tou 3ds.ta grafika tou para polli kala to 3d tou ta kani akoma kalitera.to gameplay ine opos tou re 4 ke tou 5 den exi kati pou den mou arese ektos ligo to storyline pou itan kapos adiaforo.kalitero aqpo to re 5 me diafora gia mena.osoi exete 3ds min to skefteste agoraste to afova

                            Comment


                            • #29
                              Ναι αλλά για 7 ώρες 50e είναι πολλά.Άσχετα αν υπάρχει το hard mode και τα όποια unlockables, το παιχνίδι είναι απελπιστικά μικρό για τις απαιτήσεις μου.Οπότε η κλασσική συνταγή.Περιμένεις να το πάρει κάποιος και του το ζητάς.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • #30
                                Καλά δε νομίζω πως υπάρχουν πολλά Resident Evil που κρατάνε πολύ παραπάνω. Εξάλλου, μην κρίνεις από τους χρόνους του Βεσκέρου. Παίζει σε άλλο γήπεδο από τους κοινούς θνητούς.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X