Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Mayas got it wrong: Nintendo Direct 22 - 2 - 2012. The "Goodbye Everyone" OT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Όχι εντάξει δεν θέλω να δημιουργήσω console war αλλά ας κρατάμε κάποιες ισορροπίες.Το forum για κάποιον ανεξήγητο λόγο έχει πάθει μια Vit-ίαση τελευταία και νομίζω είναι άδικο για το 3ds.
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • #17
      Τι πάει να πει άδικο για το 3ds;Ο καθένας από εμάς ξοδεύει τα χρήματά του για το μηχάνημα που γουστάρει,αν κάποιος δεν αγοράζει/γουστάρει το 3ds τότε δεν φταίει αυτός για το γούστο του.Αν εννοείς από την άλλη να λέμε τα μειονεκτήματά του αυτό γίνεται.

      Προσωπικά πάντως δεν αγοράζω 3ds προτού κυκλοφορήσει redesign παρόλο που έχει τίτλους που με ενδιαφέρουν.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • #18
        Originally posted by Deus View Post
        Προσωπικά πάντως δεν αγοράζω 3ds προτού κυκλοφορήσει redesign παρόλο που έχει τίτλους που με ενδιαφέρουν.


        +1

        Εκτός αν σπάσω και πάρω το Zelda edition...
        I'm back bitches... Version 2.0

        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

        Comment


        • #19
          Μάλλον να το πω διαφορετικά.Παρουσιάζουν κάποιοι πολύ τα πλεονεκτήματα του Vita και αντίστοιχα τα μειονεκτήματα του 3ds...Ο καθένας αγοράζει ότι θέλει αλλά να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη.
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • #20
            Αυτό λέμε βρε παίχτη,το βιτα δεν έχει κλείσει ούτε εβδομάδα,πως στο καλό να πούμε τα μειονεκτήματά του;Κάτσε ο κόσμος να το χρησιμοποιήσει κάποιο διάστημα και θα ειπωθούν και αυτά.

            Διάβασε το αφιέρωμα του authority αν θέλεις να μάθεις αναλυτικά τι κάνει καλά και τι όχι το μηχάνημα.

            Για το 3ds πάντως,πέρα από redesign,καλό θα ήταν να βρεθεί και κάποιος τρόπος για να ξαναγίνει region free το μηχάνημα.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #21
              Συμφωνώ για το region lock.Πάντως το redesign αν αρκεστεί απλώς σε δεύτερο αναλογικό και σε πιθανή αύξηση μπαταρίας δεν με καίει και πολύ που πήρα το τωρινό 3ds.Πάντως είναι πολύ πιο καλό απ'την αντίστοιχη πρώτη εμφάνιση των ds και gba.Εκείνα φωνάζαν prototype από μακρυά.Αυτό είναι πολύ καλό για πρώτο μοντέλο(αν και μοιάζει πολύ με το dsi).
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • #22
                Originally posted by paixtis View Post
                Μάλλον να το πω διαφορετικά.Παρουσιάζουν κάποιοι πολύ τα πλεονεκτήματα του Vita και αντίστοιχα τα μειονεκτήματα του 3ds...Ο καθένας αγοράζει ότι θέλει αλλά να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη.
                Δεν καταλαβαινω γιατι το να παρουσιαζουμε τα θετικα του psvita, εχει να κανει με θαψιμο του 3ds.

                To psvita στη παρουσα φαση ειναι αψογο,γι αυτο διαβαζεις καλα λογια.Αν δεν ξαναβγαλει παιχνιδι απο δω και περα,δεν νομιζω να συνεχισει να το αποθεωνει κανεις.

                Comment


                • #23
                  Πραγματικά δε σας καταλαβαίνω ώρες ώρες. Κάνω πλάκα στην πλάκα του ramp και βγαίνει ένας άκυρος που πρώτη φορά βλέπω στο forum και μου τι λέει. Ok, έχω με τον αδελφό κοντά 600 παιχνίδια και τα 150 (sorry για το 200+) είναι για συστήματα της Ν. Το ότι πήρα Vita day one με κάνει anti-N και Sony-fanboy. Το ενδεχόμενο να μη με καλύπτει το 3DS όπως είναι τώρα δεν το σκέφτεται κανένας μάλιστα. Δε βλέπω 3D, θέλω να περιμένω redesign και δεν υπάρχουν αρκετοί τίτλοι και γενικότερος προσανατολισμός κονσόλας που να με τραβάνε.

                  Στα του παίχτη, συγκρίνεις μία κονσόλα που τώρα βγήκε, με μία κονσόλα που υπάρχει μήνες στην αγορά. Όπως ειπώθηκε, σύγκρινε το Vita με το πώς ήταν/ τι είχε το 3DS σε launch. 20+ έναντι 5 τίτλων για μένα είναι τεράστια διαφορά.

                  Από εκεί και ύστερα είμαστε 2 μερίδες ατόμων: η μία έχει Vita, η άλλη έχει 3DS, αλλά καμία από τις δύο δεν έχει εμπειρία και στα δύο για να κάνει άμεσες συγκρίσεις.

                  Επανέρχομαι στην αρχή, δε σας καταλαβαίνω ώρες ώρες. Αφήστε τον καθένα να χαίρεται με αυτό που γουστάρει, για παιχνίδια μιλάμε, ήμαρτον δηλαδή. Επίσης, αφήστε τους άλλους να είναι ενθουσιασμένοι με αυτό που αγόρασαν. Κάνετε λες και είναι έγκλημα ο ενθουσιασμός...

                  Comment


                  • #24
                    Τα όσα έγραψα πριν προφανώς δεν πήγαιναν σε σένα.Ξέρω ότι θες να πάρεις 3ds αλλά περιμένεις redesign όπως και πολλοί.

                    Για τους τίτλους θα διαφωνήσω.Όσο καλοί και χάλια ήταν οι τίτλοι του 3ds στο launch άλλο τόσο φαίνεται να είναι και οι αντίστοιχοι του psp.Δηλαδή μέτριοι.Το uncharted που θα σήκωνε το βάρος, δεν είναι αυτό που περιμένατε.Τα άλλα είναι λίγο πολύ ports τίτλων που έχουν κυκλοφορήσει.Όπως ακριβώς και για το 3ds.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #25
                      Παρουσιάζουν κάποιοι πολύ τα πλεονεκτήματα του Vita και αντίστοιχα τα μειονεκτήματα του 3ds.
                      Αν είδες όταν πήρα PSV ανέφερα τα διάφορα μεινονεκτήματα του Vita. Ακόμα και έτσι όμως, απλά το PSV έχει πολύ λιγότερα μειονεκτήματα από το 3DS και αυτό είναι γεγονός, όχι άποψη. Ιδιαιτέρως όταν μιλάμε για ένα απίστευτα καλό launch, καλύτερο χειρισμό, καλύτερα specs, region free κλπ.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by straier View Post
                        Αν είδες όταν πήρα PSV ανέφερα τα διάφορα μεινονεκτήματα του Vita. Ακόμα και έτσι όμως, απλά το PSV έχει πολύ λιγότερα μειονεκτήματα από το 3DS και αυτό είναι γεγονός, όχι άποψη. Ιδιαιτέρως όταν μιλάμε για ένα απίστευτα καλό launch, καλύτερο χειρισμό, καλύτερα specs, region free κλπ.
                        Για τα άλλα δεν θα διαφωνήσω.Στο launch νομίζω έχουμε ισοπαλία.Δεν ξεχωρίζει κάτι και από τους δυο.Στο χειρισμό με τον extra μοχλό και τα extra κουμπιά τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα στο 3ds.Έπαιξα το demo του metal gear 3 και ένιωθα σαν να έπαιζα στο ps2.Πραγματικά πολύ καλός χειρισμός.Έπρεπε να υπάρχει εξαρχής βέβαια ή τουλάχιστον να το υποστηρίζουν και οι παλαιότεροι τίτλοι.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • #27
                          Έλεγα να στηρίξω το 3DS για χαβαλέ να μην είσαι μόνος σου,αλλά όταν βλέπω αυτό γραμμένο,κάπου το παρατραβάς.
                          Originally posted by paixtis
                          Δηλαδή μέτριοι.Το uncharted που θα σήκωνε το βάρος, δεν είναι αυτό που περιμένατε.
                          BAN ΑΜΕΣΩΣ!!!

                          Σοβαρά τώρα,πέρα από την πλάκα,μπορείς να μου πεις έστω ένα τίτλο στο launch του 3DS που να μπορούσε να αντικρίσει σε επίπεδο ποιότητας τα Uncharted,Rayman,Wipeout;
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Rayman και Wipeout είναι ports ή το δεύτερο κατώτερο του αντίστοιχου παιχνιδιού για το ps3 όπως είπε ο Evans.Το streetfighter 4 υπήρχε για το 3ds που ήταν πολύ προσεγμένο.Uncharted δεν δίνει και πολύ απ' ότι λένε τα παιδιά.Και μην μου πείτε δεν έχω παίξει τα παιχνίδια.Κρίνουμε απλά ως παρατηρητές αυτή τη στιγμή.
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • #29
                              Βρίσκεις λογική στην σύγκριση παιχνιδιού επιτραπέζιας κονσόλας με φορητής;

                              Επίσης με συγχωρείς αλλά εγώ μιλάω πάντα για ότι έχω δει και παίξει,θεωρητικές θέσεις βασιζόμενες σε λεγόμενα άλλων τις θεωρώ μη βάσιμες.

                              Το street fighter 4 στο 3ds ήταν καλό αλλά και αρκετά περιοριστικό αν ήθελες να παίξεις σε υψηλό επίπεδο.Λογικό βέβαια,δεν υπάρχει η δυνατότητα pad η stick.

                              Τέλος,ξεκόλλα επιτέλους από την λογική του οπαδισμού.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • #30
                                Δεν είναι θέμα οπαδισμού.Τέσπα το λίγω εδώ.Δεν έχει νόημα.
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X