Announcement

Collapse
No announcement yet.

Assassin's Creed III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.Άλλα τα τότε μεγέθη,αλλά τα τωρινά.
    Έκανα edit το πιο πάνω ποστ μου γιατί έγραφα βλακείες.
    Deus ότι και να αποφασίσεις θα σου έλεγα να ξεκινήσεις καλύτερα με το AC2.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Περίπου 60 λεπτά για reveal trailer.


      Ήμουν έτοιμος να φύγω,αλλά τελικά λέω να το αναβάλλω μια ωρίτσα.
      Carpe diem

      Comment


      • #18
        [YOUTUBEHD]BSa0Xg-YadY&feature=player_embedded[/YOUTUBEHD]
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #19
          Έχουν και σημαία της Ευρωπαϊκής ένωσης!
          Πέρα από την πλάκα το platforming πάνω στα δέντρα φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον και ίσως προσφέρει την ανανέωση που περίμενε ο κόσμος. Τα γραφικά φαίνονται πολύ καλά δεδομένου ότι στα προηγούμενα AC η "φύση" ήταν πολύ άσχημη...
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Deus View Post
            Παίκτη σε συμπαθώ και το ξέρεις αλλά αυτή σου η τάση να εκφέρεις γνώμη για παιχνίδια που δεν έχεις παίξει όπως βλέπεις έχει επανειλλημένα ενοχλήσει και μειώνει και το κύρος σου στην κοινότητα.Εντελώς φιλικά στο λέω,σταμάτα το γιατί προκαλείται θέμα χωρίς λόγο.
            Νομίζω ότι ήταν εμφανής ο λόγος που έκανα τα παραπάνω σχόλια.Το έκανα για να πειράξω τον Αltair...
            Altair η φράση σου "Χωρίς λόγο ύπαρξης" είναι βαριά..εκτός αν το είπες για πλάκα...
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #21
              deus αν θες την γνωμη μου παιξε την τριλογια απο το 2 και μετα δες απλα το στορυ και μην ασχοληθεις με τα υπολοιπα αν θες να δεις το online δες του revelations , δεν ειναι ποια και καρμπον το ενα με το αλλο σε gameplay και μηχανισμους μη τρελαθουμε και ολας

              σοβαρα το ετοιμαζουνε απο τοτε που τελειωσε το development του 2, η θα ειναι βελτιωση πανω στο revalations?


              οχι τιποτα αλλο ,αλλα καποια στιγμη θα τους τελειωσουνε τα ιστορικα γεγονοτα και θα πρεπει να πανε το setting στο μελλον

              Comment


              • #22
                Το ετοιμάζουνε από τότε που τελείωσε το 2.
                Carpe diem

                Comment


                • #23
                  αποδειξεις εχουνε γι αυτο? or it didnt happen

                  Comment


                  • #24
                    αν εννοούν στο pc ναι, αν και το next gen είναι αδόκιμος όρος για το pc, για τις τωρινές κονσόλες κομμάτι δύσκολο
                    "Next-gen" γραφικά στο Assassin's Creed 3

                    Μιλώντας στο τελευταίο τεύχος του Gameinformer, ο Alex Hutchinson, creative director της Ubisoft, δήλωσε πως ο στόχος της εταιρείας είναι το Assassin's Creed 3 να απεικονίζεται σαν παιχνίδι επόμενης γενιάς."Είναι τρομακτικό να το λες, αλλά νομίζω πως ο στόχος είναι να φαίνεται next-gen στην τρέχουσα γενιά" δήλωσε χαρακτηριστικά ο Hutchinson και δεν παρέλειψε να αναφέρει πως ο τίτλος τρέχει πάνω στην AnvilNext, την οποία η Ubi περιγράφει ως μία "επαναστατική καινούργια μηχανή γραφικών", ικανή να αποδώσει μάχες με χιλιάδες στρατιώτες. Επιπλέον, ο Hutchinson πρόσθεσε πως με το Assassin's Creed 3 η Ubisoft προσπαθεί να κερδίσει νέους οπαδούς, ικανοποιώντας παράλληλα τους παλιούς. "Έχουμε αυτό το στόχο, να κάνουμε κάτι εντελώς νέο, αλλά να παραμείνουμε πιστοί στο franchise. Το κοινό θέλει την οικειότητα, αλλά ταυτόχρονα και κάτι ριζικά καινούργιο. Οπότε, έχουμε τους γνωστούς πυλώνες της μάχης, του ταξιδιού και του social stealth, αλλά και νέα περιβάλλοντα και νέους τρόπους να τα εκμεταλλευτεί κανείς".
                    http://www.gameover.gr/news/Next-gen-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%83%CF%84%CE%BF-Assassin-s-Creed-3.18859.html
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • #25
                      Μπούρδες I say. Απλά θέλουν να τραβήξουν την προσοχή. Εδώ φορέσανε μοκασίνια κι ελαφοτόμαρα στον assassin μαζί με βρετανικό ερυθροχιτώνα και όλα τα fanboys λένε "wow, sooperkewl!!!!11ONEONEELEVEN".

                      Είχα ασχοληθεί με το Brotherhood στο PC, αίσχος χειρισμός που με έκανε να ξεχάσω τη σειρά, ενδιαφέρον ως πολύ ενδιαφέρον gameplay, μέτρια μάχη (υπερβολικά στατική, αυτό το enemy lock + parry / combo είναι το βαρετό το ίδιο), καλό παιχνίδι αλλά μέχρις εκεί. Το AC3 κατά τη γνώμη μου έχει γραμμένο παντού πάνω του τη λέξη φράγκα, από την ιστορική περίοδο μέχρι το όλο στυλ. Μόνη λύση να βάλουν τον τύπο να πηδάει από δέντρο σε δέντρο σα σκίουρος, γιατί ούτε η Βοστώνη ούτε η Ουάσιγκτον είχαν τόσα πολλά κτίρια.

                      Αν είχαν άντερα γιατί δεν το έβαζαν στην κατάκτηση της Λατινικής Αμερικής, στη Γαλλική Επανάσταση ή στους πολέμους του Ναπολέοντα? Δηλαδή μετά τι θα κάνουν, θα γυρίσουν πίσω τη σειρά όταν τους τελειώσουν οι ιστορικές περίοδοι?

                      Είμαι σε bitching mode σήμερα...
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Titus View Post
                        Εδώ φορέσανε μοκασίνια κι ελαφοτόμαρα στον assassin μαζί με βρετανικό ερυθροχιτώνα και όλα τα fanboys λένε "wow, sooperkewl!!!!
                        :worthy:

                        Originally posted by Titus View Post
                        Είχα ασχοληθεί με το Brotherhood στο PC, αίσχος χειρισμός που με έκανε να ξεχάσω τη σειρά.
                        πράγματι ο χειρισμός με ποντικι είναι αίσχος, γυρνάς την κάμερα και σπάει η κίνηση κυριολεκτικτά ΓΤΠ. Δεν το έχω δοκιμάσει με gamepad.

                        Έχω τερματήσει τα πρώτα δύο στο ps3, και τα άλλα δυο λέω να τα παιξω στο ps3 και όχι στο pc λόγω των άθλιου χειρισμού της pc έκδοσης και της γενικότερης προχειρότητας που την διακρίνει, μιλάμε για καθαρή κονσολάδικη μεταφορά.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Titus View Post
                          Μπούρδες I say. Απλά θέλουν να τραβήξουν την προσοχή. Εδώ φορέσανε μοκασίνια κι ελαφοτόμαρα στον assassin μαζί με βρετανικό ερυθροχιτώνα και όλα τα fanboys λένε "wow, sooperkewl!!!!11ONEONEELEVEN".

                          Είχα ασχοληθεί με το Brotherhood στο PC, αίσχος χειρισμός που με έκανε να ξεχάσω τη σειρά, ενδιαφέρον ως πολύ ενδιαφέρον gameplay, μέτρια μάχη (υπερβολικά στατική, αυτό το enemy lock + parry / combo είναι το βαρετό το ίδιο), καλό παιχνίδι αλλά μέχρις εκεί. Το AC3 κατά τη γνώμη μου έχει γραμμένο παντού πάνω του τη λέξη φράγκα, από την ιστορική περίοδο μέχρι το όλο στυλ. Μόνη λύση να βάλουν τον τύπο να πηδάει από δέντρο σε δέντρο σα σκίουρος, γιατί ούτε η Βοστώνη ούτε η Ουάσιγκτον είχαν τόσα πολλά κτίρια.

                          Αν είχαν άντερα γιατί δεν το έβαζαν στην κατάκτηση της Λατινικής Αμερικής, στη Γαλλική Επανάσταση ή στους πολέμους του Ναπολέοντα? Δηλαδή μετά τι θα κάνουν, θα γυρίσουν πίσω τη σειρά όταν τους τελειώσουν οι ιστορικές περίοδοι?

                          Είμαι σε bitching mode σήμερα...
                          Όχι και μέτρια η μάχη.Άπειρες επιλογές και εύκολη υλοποίηση.Πως φαίνεται ότι δεν έχετε δει το 1;Δε σου αρέσει που είναι στατική;Παίξε Devil May Cry να χοροπηδάς και να κάνεις πιρουέτες σαν μπαλαρίνα.
                          Το έχουν πει ότι θα έχει πολλά δέντρα καθώς και μια περιοχή ονόματι Frontier που δε θα είναι σε πόλη.Διάβασε τίποτα από όσα έχουν γραφτεί παραπάνω.
                          Μην αγχώνεσαι για το σενάριο.Μέσω του Animus μπορούν να πάνε σε όποια ιστορική περίοδο θέλουν όποτε θέλουν,σε όποιο γεωγραφικό μήκος και πλάτος θέλουν.
                          Άμα είσαι σε bitching mode πήγαινε αλλού να bitchάρεις όσο θες.


                          ΒΒ λες για κονσολάδικο χειρισμό.HELLO!!!Για κονσόλα πρωτοαναπτύχθηκε,τι περίμενες;Πάρε ένα pad αν θες να το παίξεις σε πισί.Αμάν πια.


                          Θα το πω τελευταία φορά.Αν δεν γουστάρετε,μην τρολλάρετε.Απλά πράγματα.;)
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Altair View Post
                            ΒΒ λες για κονσολάδικο χειρισμό.HELLO!!!Για κονσόλα πρωτοαναπτύχθηκε,τι περίμενες;Πάρε ένα pad αν θες να το παίξεις σε πισί.Αμάν πια.
                            δεν ειναι ακριβώς έτσι απο την στιγμή που αποφάσισαν να το κυκλοφορήσουν και σε pc θα έπρέπε ο χειρισμός με ποντικι+πληκτρολόγιο να ήταν αξιοπρεπής και όχι αυτό το χάλι που κάναν. Αλλά 3rd person games με ποντικι+πληκτρολόγιο μια χαρά χειρισμό έχουν στο pc, όπως τα mass effect, τα witcher, πρόσφατα το Alan Wake.

                            ρε δεν τρολάρουμε, επισης έγραψα πως μου άρεσουν τα AC, ειδικά το δεύτερο. Τα Brotherhood και Revelations δεν τα έχω ολοκληρώσει.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • #29
                              Mass Effect & Alan Wake είναι πιο shooter,ενώ το Witcher αναπτύχθηκε από την αρχή για τα πισιά.Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με.;)
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Altair View Post
                                Mass Effect & Alan Wake είναι πιο shooter,ενώ το Witcher αναπτύχθηκε από την αρχή για τα πισιά.
                                δεν φταίει αυτο, φταίει ότι η Ubisoft είναι καθαρά κονσολάδικη (όπως πχ και η Konami) εταιρεία σε αντίθεση με τις Bioware,Cd projekt ή Remedy που ξέρουν απο pc.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X