Announcement

Collapse
No announcement yet.

Assassin's Creed III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Να πω την αλήθεια και εγώ δεν το είδα πολύ θετικά το setting αρχικά, το θεωρούσα και αμιγώς ευρωπαϊκό franchise το AC και ψιλοξενέρωσα που έκανε το υπερατλαντικό ταξίδι . Όταν το πρωτοείδα στο νετ ότι θα είναι με αμερικάνικη επανάσταση, λέω εντάξει πάνε να γλείψουν τους Αμερικανούς για να χεστούν στο τάλιρο (θεωρώ δεδομένο ότι θα κάνει τρελές πωλήσεις στο US), βέβαια για να λέμε και τα πράγματα όπως είναι, σεναριακα κάποια στιγμή θα πήγαινε εκεί, είναι και Αμερικάνος ο πρωταγωνιστής (Desmond) οπότε ήταν no-brainer ότι θα πάμε στο New World. Αλλά ρε φίλε περίμενα πως και πως μια Βικτωριανή Αγγλία, μια Γαλλική επανάσταση βρε αδερφέ :xp:

    Από πλευράς gameplay πιστεύω ότι θα έχει ενδιαφέρων το νέο setting. Και όπως έγραψα και στο op μου βγάζει κάτι από RDR, το οποίο είναι πάρα πολύ θετικό ;).

    Comment


    • #32
      Πάντως ο Desmond έχει προγόνους από όλες τις φυλές. Και Παλαιστίνιος και Ιταλός και Ινδιάνος και ό,τι άλλο σκαρφιστούν.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #33
        BB ναι έχεις δίκιο σε αυτό που λες.
        Snake εγώ όταν πρωτοείδα την εικόνα μου φάνηκε τόσο μούφα που νόμιζα πως είναι fake.Προσωπικά δε χαλιέμαι όπου και να πάνε,διότι είμαι σίγουρος ότι η σειρά δε θα τελειώσει στο 3.Καλώς ή κακώς τα AC είναι ένα franchise που αποφέρει τρελά κέρδη στη Ubi.Αν το κόψουνε θα είναι λάθος.Σκέψου τώρα το εξής:
        Που θέλουν να είναι το επόμενο;Φεουδαρχική Ιαπωνία(παράδειγμα φέρνω);Αν τους το δώσω στο 3 θα το πάρουν όλοι.Αλλά επειδή ούτως ή άλλως είναι το κλείσιμο της τριλογίας,όπου και να το βάλουμε,θα σκίσει από πωλήσεις.Αν όμως η τριλογία κλείσει με τον τρόπο που όλοι θέλουνε,ξαναφέρνω το παράδειγμα της Φεουδαρχικής Ιαπωνίας, στο τέταρτο μέρος όπου και θα "αναβιώσουμε το franchise",οι πωλήσεις σίγουρα θα είναι πεσμένες αν βάλλουμε πχ την Αμερικάνικη επανάσταση.Κάτι το αντιαμερικάνικο κλίμα που επικρατεί,κάτι το ότι ιστορικά κάποιους τους αφήνει αδιάφορους,θα πάει άπατο.Αν όμως τους δώσουμε αυτό που θέλουνε,επαναφέρω για τρίτη και τελευταία φορά το παράδειγμα της Φεουδαρχικής Ιαπωνίας,θα σκίσει στις πωλήσεις.
        Carpe diem

        Comment


        • #34
          Αντιαμερικανικό κλίμα μπορεί να υπάρχει σε ένα βαθμό στον υπόλοιπο κόσμο, αλλά το 3 θα ξεσκιστεί στις πωλήσεις, λόγο του ότι η Αμερική είναι τεράστια αγορά και από ότι βλέπω στο νετ οι Αμερικανοι έχουν εξτασιαστει .

          Comment


          • #35
            Ελπίζω κάποια στιγμή να φέρουν το παιχνίδι στη σύγχρονη εποχή και να μην πάει τσάμπα η προετοιμασία του πρωταγωνιστή.
            I'm back bitches... Version 2.0

            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

            Comment


            • #36
              Θα έρθει η ώρα που ο επόμενος Ασσασσίνος θα έχει μέντορά του τον Masterchief και θα καθαρίζει διεφθαρμένους Forerunners. Τότε η σειρά θα έχει ανεβεί πολλά επίπεδα παραπάνω κι εγώ θα έχω όλη τη χαρά να ασχοληθώ με αυτήν για να δω τι σόι πράγμα είναι. Έχω τα Γκριντια 1, 2 και δεν τα έχω αγγίξει ακόμη αλλά με Halo 4, Witcher 2, Mass Effect 3, Risen 2, Dragon's Dogma και ένα κατεβατό τίτλων που δεν έχω αρχίσει καν μάλλον με βλέπω να ξεκινάω με το πόνημα της Ubisoft όταν ολοκληρωθεί η τριλογία και τα υπόλοιπά της σε αυτή την γενιά κονσόλων.
              Αντώναρε γίνε ένα με τον Mel Gibson και φάτους όλους.

              Comment


              • #37
                Originally posted by Altair View Post
                Που θέλουν να είναι το επόμενο;Φεουδαρχική Ιαπωνία(παράδειγμα φέρνω);
                πωω αν το πάνε εκει jizz ιin my pants;)

                εποχη σενγκόκου-τζιντάϊ (1550-1600) Όντα Νομπουνάγκα, Τογιοτόμι Χιντεγιόσι, Τοκουγκάβα Ιεγιάσου, φατριές, σογκούν και δε συμαζεύεται ιντριγκα και πισώπλατα μαχαιρώματα αλά νίντζα

                Βέβαια στην Ιαπωνια δεν θα μπορεί να δικαιολογηθεί η παρουσία Ναϊτών
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • #38
                  1) Μου φαίνεται τραγικά εκτός τόπου η εικόνα του μεσαιωνικού ντυσίματος αναμεσα στους βόρειους και νότιους... wtf

                  2) Πως στο καλό γίνεται να υπάρχει Ασσασσίνος Ινδιάνος... Δηλαδή θέλω να πω Ιταλός πάει και έρχεται, ξέρω γω ήταν ο προπροπάππους του παιδί Συρίου και Ιταλίδας και έτσι έγινε απόγονος του Αλταϊρ... αλλά Ινδιάνος;
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • #39
                    1)Αν παρατηρήσεις τις εικόνες που έβαλα στο op θα δεις ότι δεν είναι μεσαιωνική η στολή, ένα τροποποιημένο παλτό της εποχής φοράει (το ίδιο παλτό φοράνε περίπου και οι Αγγλοι στρατιώτες, σε κόκκινο χρώμα) συνδυασμένο με ινδιάνικο παντελόνι , μόνο τα χρώματα είναι out of place, αλλά αυτά και καλά είναι τα χρώματα των ασασίνων.


                    2)Ξέρουμε ότι έχει Αγγλο πατέρα και Ινδιάνα μητέρα , οπότε η σύνδεση με τους ασασινους λογικά είναι από την πλευρά του πατέρα του.

                    Comment


                    • #40
                      Άλλη απορία: Θα κάνουν τον Ουάσινγκτον κακό; Διότι ήταν Μασόνος, που υποτίθεται αυτοί είναι συνεχιστές των Ναϊτών
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #41
                        Στο mutltiplayer του assassins creed 3 θα λειτουργεί σύστημα microtransactions μέσω του οποίου θα μπορεί κάποιος να επιταχύνει την πρόοδό του.



                        Περιμένω την θέση των φανατικών της σειράς.

                        Επίσης,eurogamer review.



                        9/10

                        Η κατακλείδα:

                        Assassin's Creed was once a fascinating mystery wrapped around a fun action-adventure - remember when you first loaded up the original game and it began in the Abstergo offices and you had no idea what was going on? - but that fun action-adventure game has long since eclipsed the fiction that envelops it. That's more true than ever in Assassin's Creed 3, where you're a hunter, a ship captain, a silent killer, an entrepreneur, a swashbuckling sword-fighter and many other things besides. It all serves to make this the biggest and richest Assassin's Creed game to date - maybe not the best, but a place where, for want of a better expression, everything is permitted.

                        Άιντε,καλά θα περάσετε πάλι.;)


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • #42
                          Deus η θέση μου είναι η εξής.ότι γίνεται στο ΜΡ δε με αφορά.Ας κάνουν ότι θέλουνε,το Single να μην πειράξουνε μόνο με τέτοιες παπαριές γιατί θα τους πάρει και θα τους σηκώσει.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Altair View Post
                            ότι γίνεται στο ΜΡ δε με αφορά.Ας κάνουν ότι θέλουνε
                            Αυτό ακριβώς.

                            Comment


                            • #44
                              βλέπω κανεις δεν ασχολειται με τον τίτλο πέραν του Αλταήλ

                              ε με τα milking τι να ασχοληθείς
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #45
                                Tα θελει ο κωλος σου
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X