Announcement

Collapse
No announcement yet.

Η πιο ωραία 2D πίστα (μέχρι 16bit)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Έτσι.Παιχνιδάρα όντως.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Originally posted by Evans View Post


      Για κάποιο λόγο αυτή η πίστα μου φαινόταν τότε υπερβολικά δύσκολη. Παίζει να την πέρασα μόνο μία φορά. Γενικά πάντως παιχνιδάρα το aladdin .
      Fixed .

      Comment


      • #18
        Κι εγώ προτιμώ το Aladdin του SNES από αυτό του Mega Drive.

        Επίσης μία ακόμη όμορφη πίστα που μου ήρθε στο μυαλό, αν και imo είναι από τα ομορφότερα games των 16bit.


        Ένα ακόμη game που μου έκανε φοβερή εντύπωση για το πόσο ζωντανοί ήταν οι χαρακτήρες αλλά και τα χρώματα είναι το Quackshot.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #19
          Originally posted by Sinclair View Post
          Κι εγώ προτιμώ το Aladdin του SNES από αυτό του Mega Drive.



          Ένα ακόμη game που μου έκανε φοβερή εντύπωση για το πόσο ζωντανοί ήταν οι χαρακτήρες αλλά και τα χρώματα είναι το Quackshot.



          Θεός απλά.Το quackshot είναι το δεύτερο παιχνίδι που αποκτήσαμε και παίξαμε μετά το θρυλικό sonic.Καταπληκτικό παιχνίδι και κρίμα που δεν βγαίνουν πλέον καλά παιχνίδια με ήρωες της disney.Κάτι έγινε με το epic mickey,ας ελπίσουμε τα sequel να είναι καλύτερα.

          Για να συνεισφέρω και εγώ στο τοπικ



          Η αγαπημένη μου πίστα από το quackshot.Τι υπέροχη μουσική που παίζει,μπορώ να την ακούω για ώρες.





          Mια από τις αγαπημένες μου πίστες από το ristar,καταπληκτικό platform του genesis.Aπίστευτο level design και μουσική.Η σονικ τιμ στα καλύτερά της,πως κατάντησε έτσι...


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • #20
            Η πρώτη πίστα του streets of rage 2. Το στυλ του δρόμου με τα μαγαζιά, η μουσική και το ξύλο φτιάχνουν ωραίο σκηνικό! Εννοείται συμφωνώ και με Sonicάρα!

            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #21
              Ryu, περιμέναμε το Final Fight του CD. Γενικά Sonic, DK και Γιόθι είναι top. Το Wonder Boy 4 μου άρεσε αλλά θα ήταν καλύτερο αν άλλαζε πανοπλίες και σπαθιά όπως στο arcade.

              Κάποια που μου είχαν κάνει εντύπωση είναι:

              1.Contra:Hard Corps



              2.Rocket Knight Adventures



              3.EWJ2(LOL!)

              Comment


              • #22


                Όλες οι πίστες του Sonic 3 and Knuckles μου αρέσουν υπερβολικά πολύ (για μένα μακράν ο καλύτερος Sonic τίτλος), αλλά η συγκεκριμένη είναι ιδιαίτερη μπορώ να πω. Δυσκολεύτηκα να την περάσω κι όλας, μη μιλήσω για τα πόσα game overs.

                Comment


                • #23


                  και



                  Πολύ μπροστά όμως.

                  Comment


                  • #24
                    Ειδικά άμα έχεις διαβάσει και Μικρό Πρίγκηπα(για τη δεύτερη)...

                    Ναι, το Yoshi's Island είχε πολύ όμορφο σχεδιασμό. Παλιές αγάπες...

                    Δε μπορώ να πω με σιγουριά ποια είναι η αγαπημένη μου πίστα σε αυτό το παιχνίδι καθώς μου αρέσουν όλες αλλά αυτήν εδώ θυμάμαι περισσότερο επειδή μου άρεσε το theme:


                    Comment


                    • #25
                      sky sanctuary απο sonic and knuckles
                      τα συννεφα-ελατηρια ειναι all the money flowers

                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Flying Battery zone for me too...
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Roronoa View Post
                          Ολες απο Yoshi's Island λογω artwork.
                          Δεν το είχα δει αυτό πιο πριν,αλλά μιας και ασχολούμαι με τον τίτλο αυτόν τον καιρό,ανεβάζω την τελευταία πίστα που πέρασα,η οποία πραγματικά είναι φοβερή.


                          Πολύ αγωνία λέμε.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Έτσι παιχτούρα Altair.
                            Yoshi's Island, δεν ξαναβγαίνουν τέτοια games!

                            Comment


                            • #29
                              Όντως,απίστευτος τίτλος.Τον τερμάτισα σήμερα λίγο πριν έρθω στη δουλειά.Θα γράψω στο "I just finished" περισσότερα.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #30
                                Για μένα οι περισσότερες πίστες των Jazz Jackrabbit, ειδικά ο ρος κόσμος του 1 και ο πρώτος, χίππικος κόσμος του 2. Επίσης η πρώτη πίστα του Black Tiger από arcade.
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X