Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Walking Dead

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Μέχρι και η Activision βγάζει shooter.....
    sigpic

    Comment


    • #17
      Το λέω με τν έννοια ότι δεν ακούστηκε και πολύ ως game πριν και δεν το αναμεναμε όπως το heavy rain ας πούμε.Ούτε καλά καλά με τις υψηλές βαθμολογίες που πήρε.Ο περισσότερος ντόρος έγινε μετά τα βραβεία.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • #18
        Aυτό είναι αλήθεια, ο μεγάλος ντόρος έγινε μετά τα βραβεία. Πάντως το πρώτο που ξεκίνησα στο iphone μου φαίνεται μέτριο και οι επιλογές στους διαλόγους αδιάφορες.

        Comment


        • #19
          Πόσο αρρωστημένο παίζει να ήταν το δεύτερο επεισόδιο; Με έπιασε τρέμουλο σε μια στιγμή δεν ήξερα ποιος θα πεθάνει και πότε. Τρομερή πλοκή αλλά όντος άμα το δεις από gameplay βαριέσαι λίγο.

          Comment


          • #20
            Το δεύτερο μου φάνηκε με διαφορά το χειρότερο από τα 5, είχα καταλάβει τι παίζει από την αρχή. Γενικά, αν έχεις ασχοληθεί έστω και λίγο με ζόμπι η θεματολογία είναι αναμενόμενη, αν και στο παιχνίδι αποδίδεται όμορφα.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • #21
              Κι εμένα το 2 δεν μου αρέσει τόσο όσο το 1,ενώ κι εγώ νομίζω πως ξέρω τι παίζει,αλλά θα γράψω σε σπόιλερ ταγκς όταν το τελειώσω.
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Originally posted by paixtis View Post
                Σιγά τα games φέτος που δεν μπορεί να είναι goty.Αλλά και να μην υπήρχε η φετινή ξεραίλα άνετα θα μπορούσε να'ναι σε αυτά που ξεχώρισαν.Καθόλου υπερτιμημένο κατεμέ.Με μηδενικό hype κατάφερε ότι κατάφερε και αυτό είναι πολύ σημαντικό.

                Καλά όχι και ξεραϊλα.Το 2012 βγήκανε γαμώ τα games.
                Dishonored,Far Cry 3,Assassin's Creed 3,Darksiders 2,Borderlands 2,Sleeping Dogs,Mass Effect 3,Dragon's Dogma,Halo 4 και αυτά βγήκανε μόνο τους τελευταίους μήνες.Μην πάω πιο πίσω.

                Στο θέμα μας.
                Τελείωσα τα επεισόδια 2+3.Το 3 πολύ καλύτερο από το 2,αλλά ξενέρωσα με κάποιες επιλογές που έκανα.Άντε,2 μείνανε και θα γράψω ποστ σεντόνι λογικά με τις επιλογές μου σε σπόιλερ ταγκς.
                Carpe diem

                Comment


                • #23
                  Ηταν ενα ευχαριστο game, με διαφορετικη τροπη αναλογα τις αποφασεις. Οχι παντου γιατι οπως προανεφεραν τα παιδια πιο πανω εχει συγκεκριμενο story. Σε καποιες φασεις ψιλοβαριομουν λογω των πολυλεπτων trailer, αλλα επρεπε να παρεις καποιες αποφασεις ενδιαμεσα ποτε επρεπε να παρακολουθεις καθ'ολη την διαρκεια. Σημερα τελειωσα και το 5ο επεισοδιο και θα περιμενω με ανυπομονησια την επομενη season. Μεχρι τοτε, θα ξαναπαιξω απο την αρχη ωστε να κανω μερικες διαφορετικες αποφασεις. Ειμαι περιεργος τι θα γινει αν ειμαι ψευτης, αν σκοτωνω κοσμο στα καλα καθουμενα και ουτω καθεξης. Πιστευω θα ειναι πολυ ενδιαφερον. Οταν τελειωσω θα γραψω την αποψη μου.

                  Comment


                  • #24
                    Τέλος κ από μένα το πρώτο επισόδειο.Πόσο ωραίο είναι αυτό το "παιχνίδι".Ανυπομονώ για τη συνέχεια!
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #25
                      Τέλος από μένα.
                      Πολύ καλός τίτλος,με ωραίες ιδέες που όμως έχουμε ξαναδεί,απλά εδώ έχουν εφαρμοστεί πολύ όμορφα και με μοναδική αίσθηση.Βέβαια δεν έχω ξαναπαίξει τίτλο με επεισόδια,αλλά οκ λίγη σημασία έχει.
                      10/10 από μένα.
                      Θα γράψω κάποια άλλη στιγμή τις επιλογές μου.Να πω μόνο ότι ενώ ήθελα να είμαι κακός γιατί βαρέθηκα 3 ΜΕ παιχνίδια που έπαιζα full paragon,αυτή η Clementine δε με άφηνε.Τη λάτρεψα με τη μία.Από τους καλύτερους πρωτοεμφανισθέντες χαρακτήρες.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #26
                        Το είχα τελειώσει αρκετό καιρό πριν- 2-3 μηνες νομίζω... Χαλαρά από τα καλύτερα story driven games που έχω παίξει, με top notch voice acting( ναι αν και σπάνιο εδώ οι ηθοποιοί ως επί το πλείστον υποδυόντουσαν κάποιον ρόλο και δεν έκαναν απλή απαγγελία- ανάγνωση του script)

                        Δεν ξέρω αν θα το έπαιζα δεύτερη φορά, μιας και πραγματικά έκανα τις επιλογές- θέλω να πιστεύω- που θα έκανα σε ανάλογη κατάσταση, μακριά από εμάς, αν ήμουν στη θέση του Lee- ενός από τους πιο αξιαγάπητους χαρακτήρες ever. Παράλληλα η Clementine, έγινε ορόσημο για το πως πρέπει να απεικονιζονται τα παιδιά ανεξαρτήτως μέσου...

                        Η Telltale games ανέβηκε ένα επίπεδο στην εκτίμησή μου με το συγκεκριμένο τίτλο και δυστυχώς ή ευτυχώς περιμένω πάρα πολλά από το sequel- και πιστεύω πως δεν είμαι ο μόνος. Το μόνο που θα ήθελα να αλλάξουν, είναι η δυσκολία των γρίφων- υπάρχει σχεδόν πλήρης έλλειψη αυτών- και να περιορίσουν κάπως κάποια χαζά QTE... Σε story driven τίτλους, interactive novels, όπως θέλει κανείς το ονομάζει, αποτελεί μαζί imho με το Asura's Wrath από τις καλύτερες προτάσεις.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #27
                          Τέλος κι από μένα. Πραγματικά με εξέπληξε μιας και δεν περίμενα ότι θα μου αρέσει τόσο. GOTY δεν θα το έλεγα, αλλά είναι στα καλύτερα που έπαιξα τα τελευταία χρόνια. Προσωπικά δεν θα το ονόμαζα videogame, αλλά interactive movie. Δεν το λέω με αρνητική διάθεση, ίσα-ίσα. Δεν μπορώ να το κρίνω σαν videogame μιας και το ουσιαστικό κομμάτι το gameplay δλδ. σχεδόν απουσιάζει, αλλά αν το κρίνω σαν ένα interactive movie τότε αγγίζει κορυφή.

                          Είναι απίστευτο πως σε ένα παιχνίδι 10-12 ωρών δένεσαι με τους χαρακτήρες πιο πολύ από αυτούς της σειράς. Έχοντας δει μέχρι στιγμής μόνο τους δύο πρώτους κύκλους της σειράς βάζω το game πολύ πιο πάνω σε ιστορία, χαρακτήρες και σκηνικά. Ειδικά αν αναλογιστώ ότι η 2η σεζόν της σειράς ήταν τίγκα στα filler επεισόδια αντί για το game όπου πήγαινε από το ένα σούπερ-σκηνικό στο άλλο.

                          Αίντε Cage κοίτα να μαθαίνεις πως γυρίζονται τα interactive dramas.

                          Comment


                          • #28
                            Το παίζω με παρέα (για να διαλέγουμε επιλογές και να έχει περισσότερο ενδιαφέρον η ιστορία) και έχω πάθει πλάκα με το παιχνίδι έχοντας παίξει μόνο τα 2 πρώτα επεισόδια. Το παιχνίδι ξεφεύγει από την ιστορία του κόμικ, όμως διαδραματίζεται στο ίδιο σύμπαν με αυτό και αποδίδει τέλεια την αίσθηση του κόμικ. Δεν πίστευα πως θα μπορούσαν να κάνουν τόσο καλή δουλειά, και ακόμα δεν έχω φτάσει ούτε στη μέση.

                            Σε όσους άρεσε το παιχνίδι, ρίξτε μια ματιά στο κόμικ. Είναι από τις καλύτερες κόμικ σειρές που έχω διαβάσει, και σας το λέει αυτό ένας Disneyάκιας.

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • #29
                              Πάντως στο σύνολό του το παιχνίδι δεν προσφέρει τόσο ουσιαστικές επιλογές, δεδομένου ότι όλα τα σημαντικά plot twists θα γίνουν ανεξαρτήτως του τι θα κάνεις. Απλώς θα αλλάζει ελάχιστα (ή καθόλου) η εξήγηση που θα δοθεί για αυτά. Για μένα αυτό ήταν τεράστιο foul και έριξε στα μάτια μου την αξία του παιχνιδιού πάρα πολύ. Από 7 το πήγε στα 5, τέτοια φάση .

                              Comment


                              • #30
                                Καλά σίγουρα το μεγαλύτερο αρνητικό του τιτλου, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι ήταν η πρώτη ώριμη προσπάθεια σε αυτό το "ειδος".Ας ελπίσουμε στη δεύτερη season να αλλάζει ριζικά η εξέλιξη ανάλογα των αποφάσεων που παίρνεις και να μην οδηγείται σύμφωνα με ένα βασικό σενάριο.
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X