Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Walking Dead

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Τέλος το 400 Days.Ζήτημα να μου πήρε 2 ώρες.Το θέμα είναι ότι εισάγει 5 εντελώς νέους χαρακτήρες με τους οποίους δεν προλαβαίνεις να δεθείς όσο με τον Λη και την Κλημεντίνη.Το θέμα όμως είναι ότι λογικά θα τους δούμε όλους στην δεύτερη σαιζόν,και τώρα γνωρίζουμε το παρελθόν τους.Προσωπικά το καταευχαριστήθηκα και για 1μισι λίρα ήταν μια χαρά.Πρέπει να ξαναπαίξω τα κεφάλαια των Shel & Bonnie πάντως και ίσως και του μικρού.Αναρωτιέμαι πως επηρεάζεται το όλο σκηνικό στο τέλος αν κάνω άλλες επιλογές.
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      Ποιο είναι το 400 days?Ακόμη δεν το ολοκλήρωσες?
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • #33
        Φίλε μας τρολλάρεις έτσι;
        Carpe diem

        Comment


        • #34
          Originally posted by Altair View Post
          Φίλε μας τρολλάρεις έτσι;
          Έχει μείνει λίγο πίσω και έμπλεξε τα μπούτια του, τι αρπάζεσαι και εσύ

          Comment


          • #35
            Μιλάς για ένα επεισόδιο του πρώτου κύκλου?Συγγνώμη αλλά το game το τερμάτισα πέρσι.Δεν είναι τρόπος αυτός να μιλάτε ιδιαίτερα σε game που έχω παίξει...Λίγο πιο χαλαρά γιατί θα αρχίσω να θίγομαι!Άντε τώρα το βρήκαμε όλοι μ'αυτην την καραμέλα του τρολλαρισματος!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #36
              DLC είναι παίχτης, κάτι μεταξύ πρώτης και δεύτερης σεζόν

              Comment


              • #37
                Μάλιστα ΟΚ.Thanx για την ενημέρωση.Θα παιχτεί σύντομα μάλλον
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • #38
                  Sorry απλά δεν πίστευα ότι είσαι τόσο άσχετος.
                  Επίσης,αν κάνεις ένα κόπο να διαβάσεις πιο πάνω θα δεις ότι το πρώτο παιχνίδι το τελείωσα πριν από σένα.Και μάλιστα σις.Μία στο Χ360,μία στο ΠΣ3.
                  Αλλά ναι μάλλον μας τρολλάρεις ή απλά δεν διαβάζεις τα ποστ που γράφονται.Δεν υπήρχαν Shel & Bonnie στην πρώτη σεζόν.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #39
                    Πρώτον είμαι στρατό απο τον Μάρτιο.Οπότε δεν ξέρω τι έγινε σε αυτό το διάστημα.Δεύτερον είδα το post σου και απλά πόσταρα για να μάθω.Τρίτον δεν είμαι υποχρεωμένος να θυμάμαι κάθε λεπτομέρεια του παιχνιδιού.Δεν το παίζω πλέον.Το έπαιξα μια φορά.Το τερμάτισα.Τέλος.Είναι λογικό να μου ξεφεύγουν 2,3 ονόματα.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #40
                      Too late to the party, αλλά τελείωσα και εγώ την sason 1 μαζί με το dlc 400 days στο Vita, χάρη στην igc του plus.


                      Μου άρεσε πολύ και ήταν πραγματικά πολύ ιδιαίτερη εμπειρία, ειδικά όσο προχώραγε προς το τέλος. Είναι το ιδανικό στυλ παιχνιδιού για την gaming φάση που βρίσκομαι (καλή ιστορία, διαχωρισμένο σε συνοπτικά επεισόδια, και casual gameplay).
                      Με έκανε να θέλω να παίζω μόνο adventure στο Vita .

                      Βέβαια, να πω την αλήθεια δεν θα το έβαζα σε κατηγορία GOTY. Οχι για τον λόγο που το κατακρίνουν οι περισσότεροι (ότι ουσιαστικά δεν έχει gameplay ktl), για εμένα και το interactive storytelling είναι gameplay. Αλλά επειδή από κάποιο σημείο και μετά καταλαβαινεις ότι αν και έχεις επιλογές, το game θα σε πάει στο σημείο που θέλει αυτό, χωρίς να μπορείς να παρεκκλίνεις πολύ και χάνεται η ψευδαίσθηση της ελευθερίας και της επιλογής.

                      Comment


                      • #41
                        Τοο late και εγω, εχω ξεκινησει το complete season one στο vita (οπως και ο solid) που αγορασα μετα την προσφορα του περασμενου μηνα στο psn.

                        Ειμαι στο episode 3 και μεχρι στιγμης το παιχνιδι μου αρεσει παρα πολυ, ειχα ορεξη για κατι με καλο σεναριο και χαλαρο gameplay αυτη την περιοδο οποτε μια interactive σειρα ηταν οτι επρεπε. Πολυ καλη περιπτωση με ιδιαιτερη αισθητικη και ωραιο soundtrack. Οι επιλογες οντως δεν επηρεαζουν τοσο το που θα παει το σεναριο (το οποιο ειναι fixed στον κορμο του) αλλα η υλοποιηση ειναι πολυ καλη δεδομενου οτι θετονται σημαντικα ηθικα διλημματα και η τοποθετηση τους γινεται σε κομβικα σημεια που αλλαζουν το πως θα κινηθεις απο το Α στο Β σημειο του σεναριου (θα ελεγα οτι η δομη ειναι πιο τιμια ας πουμε απο αυτη του Heavy Rain για παραδειγμα). Παντως ξενερωσα πολυ στο σημειο
                         
                        εψηνα μεχρι το episode 3 την Carley που μου αρεσε σαν χαρακτηρας και προς την μεση του επεισοδιου το ψυχακι η Lily της εριξε headshot
                        Nα πω οτι το παιχνιδι στο vita ειναι πανεμορφο και σαν εκδοση εχει και επιλογη για να γινει full point and touch... προσωπικα βεβαια παιζω με τον παραδοσιακο τροπο. Απο κει και περα υπαρχουν καποια hiccups οταν φορτωνουν ορισμενες σκηνες που δεν ξερω αν παρουσιαζονται και στις αλλες εκδοσεις.

                        Αυτα μεχρι στιγμης θα ξαναγραψω οταν ολοκληρωσω (στο πακετο αποτι ειδα υπαρχει και το 400 days). Πολυ θετικες εντυπωσεις μεχρι στιγμης και κατα πασα πιθανοτητα θα αρχισω να ακολουθω και τις υπολοιπες προτασεις της εταιριας.

                        Comment


                        • #42
                          Στο ίδιο σημείο είχα ξενερώσει κι εγώ.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #43
                            Nooto, προτίμησε τα

                            Tales of Monkey Island

                            Back to the Future

                            αλλά όχι στις τιμές που τα έχει το site της Telltale.

                            Οι δύο σημαντικότερες σειρές της που συνεχίζονται τώρα είναι το The Wolf Among Us, που είναι πολύ σκοτεινό αλλά με μικρά επεισόδια (κάτω από δίωρο) και The Walking Dead s2 που είναι καλό.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment

                            Working...
                            X