Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι έχετε σπουδάσει;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Altair δε με νοιάζει πια τι κάνεις, μπήκε ο Aion στη ζωη μου.

    Comment


    • #32
      "μπηκε"
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • #33
        Ψηφιακά Συστήματα στο Πανεπιστήμιο Πειραιά και είμαι επίσης επί πτυχίο. Θεωρητικά τουλάχιστον. Η αλήθεια είναι οτι δεν με ενδιαφέρει και πολύ η σχολή και ασχολούμαι με διάφορα άλλα αυτή την περίοδο αλλά λέω να κάτσω κάποτε να διαβάσω να πάρω το πτυχιάκι μου έτσι για να λέω πως το χω.

        Comment


        • #34
          Originally posted by TenshiKo View Post
          @Tanno Οι φίλοι μου τα πουλάνε σε κάτι ραπάδες της κακιάς ώρας :Ρ Και ξέρω κάτι ψιλά απο Αdobe , εγώ cartoon animation θέλω να κάνω
          Αν οι φίλοι σου τα πουλάνε σε ραπάδες της κακιάς ώρας, άσε τους ραπάδες ν' αυτοκτονήσουν με τα ναρκωτικά τους. χαχαχαχαχαχαχα

          Αν θέλεις να γίνεις cartoon animator, τράβα βρες κάποια σχολή με 3D animation και πλήρωνε χρυσό!
          sigpic

          Comment


          • #35
            Είμαι επί πτυχίο στο Φυσικό Θεσ/νίκης(ΤΟ παλούκι).Το καθυστέρησα λίγο αλλά κοντεύω να τελειώσω όπου να'ναι.
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #36
              ego den spoudasa tipota.oute doulevo

              Comment


              • #37
                Originally posted by wesker View Post
                ego den spoudasa tipota.oute doulevo





                αφελης ερωτηση:

                αληθεια εσεις του φυσικου παιρνετε το πτυχιο μαζι με την συνταξη?
                (hint *δεν θα παρετε συνταξη:troll

                Comment


                • #38
                  Προπτυχιακό: Πληροφορική στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης
                  Μεταπτυχιακό: Human-Centred Interactive Technologies στο University of York

                  Τώρα αν θα ακολουθήσει τίποτε άλλο θα δείξει.

                  Ιστορία της τέχνης θα είναι ωραία, απλά θα πρέπει να είσαι προετοιμασμένη για γερό ψάξιμο από εκεί και ύστερα. Κλασική συμβουλή που δίνω σε όλους τους νέους φοιτητές ή/και στους μαθητές είναι να έχουν στο μυαλό τους ένα πλάνο για το μέλλον γιατί από την ηλίθια ελληνική φοιτητική φούσκα δύσκολα γλυτώνεις και καταλήγεις να τρως μπουγάτσες αντί να διαβάζεις.

                  Edit:

                  ego den spoudasa tipota.oute doulevo
                  Επιτέλους απαντήθηκε ένα ερώτημα που όλο το forum είχε, έστω και αν κανένας δεν το εξέφραζε .

                  Comment


                  • #39
                    Εμείς του Φυσικού συνήθως έχουμε μεγάλους μέσους όρους αποφοίτησης.Στο Θεσ/νίκης το νούμερο αγγίζει τα 8 χρόνια....
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #40
                      Κλασική δικαιολογία.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by paixtis View Post
                        Εμείς του Φυσικού συνήθως έχουμε μεγάλους μέσους όρους αποφοίτησης.Στο Θεσ/νίκης το νούμερο αγγίζει τα 8 χρόνια....
                        τόσο καλούς φοιτητές έχει το φυσικό θεσσαλονίκης;;;;... γιούργια

                        μετά πως να μην μας χλευάζουνε οι ξένοι.

                        α εν τω μεταξύ και άλλες σχολές είναι δύσκολες (πχ ολες των θετικών επιστημών, πολυτεχνείο, χημικό, γεωπονικό κτλ) αλλά δεν χρειάζονται οι φοιτητές 8ετία και βάλε για να τελειώσουνε γιατί Δ-Ι-Α-Β-Α-Ζ-Ο-Υ-Ν-Ε κανείς δεν πήρε πτυχίο χωρίς να έχει κουραστεί εκτός απο τα κομματόσκυλα ίσως.

                        Originally posted by Vaynard View Post
                        αληθεια εσεις του φυσικου παιρνετε το πτυχιο μαζι με την συνταξη?
                        (hint *δεν θα παρετε συνταξη:troll


                        πάλια κάποιοι έπαιρναν πτυχίο όταν έβγαινε η ΝΔ ή το ΠΑΣΟΚ ανάλογα με την παράταξη, τώρα ισχύουν αυτά;
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • #42
                          Καλα μην το πας στο αλλο ακρο. Η κοπελα μου φυσικος τελειωσε και μου περιεγραφε παρα πολλα σκηνικα που συνεβαιναν εντος του πανεπιστημιου, που ηταν για γελια. Η δικια μου ενσταση ηταν στο οτι ο παιχτης χρησιμοποιησε το μεσο ορο ως δικαιολογια για τη δικια του καθυστέρηση. Το οτι ειναι δυσκολη σχολη (δυσκολοτερη απο πολλες αλλες) ειναι γεγονος, κατι που γιγαντωνεται με την περιέργεια διαφορων καθηγητων.

                          Comment


                          • #43
                            Δεν είπα πως δεν είναι δύσκολη σχολή αλλά δεν είναι η μοναδική δύσκολη σχολή. Δεν μπορώ να πω αν είναι δυσκολότερη απο μια άλλη καθως δεν έχω μέτρο σύγκρισης δηλαδή δεν πήρα πτυχίο από φυσικό,χημικό,γεωλογικό ή φυσικό γεωπονία ηλεκτρολόγων μηχανικών για να πω ποια εμένα μου φάνηκε πιο δύσκολη σχολή γιατί όπως είπα δεν έχω μέτρο σύγκρισης.

                            Αυτά που μπορώ να πω γενικά είναι πως όλες οι σχολές θετικών επιστημών (γεωλογία, φυσική, μαθηματικά, πληροφορική,βιολογία) το χημικό, το γεωπονικό δεν είναι εύκολες σχολές (δηλαδή καμία σχέση με κάτι παιδαγωγικά κτλ) και θέλουνε διάβασμα αλλιως ή δεν θα πάρεις ποτέ πτυχίο ή θα πάρεις σε καμιά δέκα χρόνια. Επίσης περίεργοι καθηγητές υπάρχουνε σε όλες τις σχολές, αλλά και πάλι αν διαβάσεις καλά και δεν είσαι και άτυχος μπορεί να περάσεις το μάθημα του περίεργου και με την πρώτη. Δηλαδή αν χρειάζεσαι 8+ χρονια για να πάρεις πτυχίο απο μια σχολή αυτό οφείλεται στο ότι εσύ δεν διάβαζες και όχι στο ότι ο τάδε καθηγητής είναι περίεργος ή τα μαθήματα είναι πανδύσκολα. Άρα το φυσικό, αν ισχύει αυτό που είπε ο παιχτης για 8 χρονια, έχει φοιτητές που στα πρώτα 4 χρονια της σχολής ίσως και περισσότερο κάνουνε τουρισμό στη Θεσσαλονίκη και όταν αρχίζουνε να γκρινιάζουνε οι γονεις για τα λεφτά που στέλνουνε και για τα νοίκια στρώνουνε την κωλάρα τους (για όσους δεν είναι απο σαλονίκη και νοικιάζουνε διαμέρισμα)
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • #44
                              και επειδη το thread εγινε απο γυναικα το επομενο thread ξερετε τι ερωτηση θα εχει ετσι?





                              ολη η γυναικεια σοφια μαζεμενη ανα τους αιωνες σε μια ατακα απο την Steffi

                              Comment


                              • #45
                                Wat?

                                Πότε το γεωπονικό μπήκε στη ΣΘΕ;

                                Εγώ θα απαντήσω στον BigBoss με ερώτηση:

                                Τι είδους επιστήμονες ήταν οι πιο γνωστές ευφυίες;
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X