Likes Likes:  29
+ Reply to Thread
Page 13 of 13
FirstFirst ... 3 11 12 13
Results 181 to 186 of 186

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

Αρρώστια ChrisTop's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Το άρχισα και γω, είμαι στο πρώτο 3ωρο ακόμα.
    Να τονίσω οτι δεν έχω παίξει παιχνίδι που να δίνει βάση στα γραφικά, "φωτογραφία", κινηματογραφικότητα γενικότερα, για πολλά χρόνια οπότε τα cut-scenes μου άρεσαν πολύ στην αρχή, αλλά έμεινα ειδικά τίγκα μαλάκας όταν είδα για πρώτη φορά το Mountain Pass απ'το μπαλκόνι και ίσως λίγο παραπάνω όταν είδα το χάραμα στο δάσος... Τα βλέπω τόσο καιρό σε trailers, αλλά άλλη φάση το in-game.

Σε άλλα νέα το battle system είναι 3 σκάλες πάνω απ'το Witcher 2, το sandbox factor είναι πιο περιορισμένο από DA2 και GTA, αλλά όμορφα υλοποιημένο και fluid, και η ιστορία μέχρι τώρα αργή μεν(λογικό), αλλά αρκετά engaging.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Πέντε μέρες μετά και είμαι στις 40 ώρες.
    Έχω κλάσει τα πάντα. Στην δουλειά στέλνω τον πατέρα μου σε αγγαρείες ή του λέω να αράξει να ξεκουραστεί ενώ έχουμε ένα σωρό παραγγελίες, έχω χάσει 2 μαζώξεις με τα παιδιά και 1 ταινία, ευτυχώς έχει έρθει η μάνα της κοπέλας μου και έχω δικαιολογία για να μην την βλέπω, αλλά, την παναγία μου γαμώ, το μόνο που με νοιάζει είναι οτι την Δευτέρα ξεκινάω πρακτική στην Αγία Παρασκευή και δεν θα μπορώ να παίζω.

Αρρώστια Somari's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Α τελικά βρήκες εταιρεία για την πρακτική που έψαχνες; Ωραίος.
    Quote Originally Posted by Raf View Post
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Σήμερα με 'πιασε μια από τις πιο άκυρες συναισθηματικές φορτίσεις. Λίγο πιωμένοι, συζητούσαμε με έναν φίλο για το πώς αλλάζει η οπτική ενός γύρω απ'τις ανθρώπινες σχέσεις, αρχικά βιώνοντας την "αδερφική αγάπη" που αποκτάς με πολύ καλούς φίλους σε δύσκολες καταστάσεις, ύστερα η αγαπή που νιώθεις βρήσκοντας κάποιον με τον οποίο νιώθεις πως συμπληρώνεσαι και εξερευνήσαμε για κάποιους λόγους πώς θα ξαναλλάξουμε με την έλευση παιδιού, μιας και είμαστε σε επικίνδυνη ηλικία.
    Μέχρι εδώ καλά, ποιητική συζήτηση με καλό φίλο και τα ρίχνεις και στην ρακή που νιωσες λίγο πιο ευάλωτος και φορτισμένος.
    Γυρνώντας σπίτι, άρχισα να σκέφτομαι πόσο καλή δουλειά έκανε το Witcher 3 στο να αναλύει και να δίνει βάρος σε αυτές ακριβώς τις σχέσεις. Δεν ξέρω αν φταίει που ο Geralt διαφημίζεται και μιλάει ως ένας κυνικός καριόλης (τις περισσότερος φορές), αλλά θυμάμαι να νιώθω οτι επιτέλους ένα παιχνίδι που δεν προσπαθεί να πάρει τον εαυτό του και την ζωή υπερβολικά σοβαρά και με περίσσιο συναισθηματισμό, όπως τα περισσότερα, ειδικά από Ιαπωνία, RPG που 'χω παίξει. Όντως έχουν φτιάξει έναν χαρακτήρα που 'χει φάει την ζωή με το κουτάλι και ο κυνισμός του δεν προέρχεται απ'το Mutilation, παρά απ'οτι ξέρει, ξέρει οτι αυτά που 'ζει είναι λόγω της ανθρώπινης φύσης, τίποτα δεν είναι τόσο απρόβλεπτο όσο φαίνεται και ο περίσσιος συναισθηματισμός για το κάθε τι σου θολώνει απλά το μυαλό.

Οι συζητήσεις του Geralt με την Yennefer, που επίσης είναι ένας ΦΟΒΕΡΟΣ και πολύ ώριμος χαρακτήρας, η σχέση του με την Ciri, και οι τρομερές συζητήσεις του με έναν ακόμα απίστευτο χαρακτήρα στο Blood and Wine, τον Regis είναι συγκρίσιμες με καλογραμμένες σειρές, και είναι ίσως κρίμα που το Witcher μες στην γαματοσύνη του δεν έδειχνε να θέλει να καταπιαστεί ιδιαίτερα με τέτοια θέματα, όπως δεν 'θα θελε και ο Geralt, γιατί οι τύποι το 'χουν πολύ.

Και για να κλείσω αυτό το φουλ άκυρο ποστ, αναφερόμενος ξανά στην πρώτη μου πρόταση, ένιωσα πραγματικά άσχημα γιατί το βασικό game του Witcher 3, το έκανα σχεδόν Speedrun, και το τελίωσα σε 9 μέρες, με την δυσκολία στο νόρμαλ, έκανα σχεδόν όλα τα side-quests, αλλά κανένα treasure hunt και η αμαρτία μου, στα περισσότετα cut-scenes διάβαζα τους υποτίτλους και σκίπαρα στο επόμενο sequence για να προλάβω να τελιώσω το Game πριν αρχίσω (τότε) την πρακτική μου. Το σε τί βαθμό κωλόγιδο είμαι το κατάλαβα όταν τελιώσα το Blood and Wine μετά από 2 βδομάδες παιξίματος, και έφαγα στα μούτρα όλη την χαρισματικότητα του παιχνιδιού μαζί με την ιδιοφυία του (η αλήθεια είναι οτι το BW το 'νιωσα λίγο και σαν το αποχαιρετιστήριο πάρτι της CD Project σε ένα προτζεκτ αγάπηςμε όλους τους developers ελεύθερους άγχους και πίεσης). Ίσως γενικά σπάζομαι που δεν προλαβαίνω να απολαύσω τα παιχνίδι όπως παλιά.
    Το θέμα είναι οτι οι παιχνιδάρες με τον έναν ή τον άλλο τρόπο στα 'σκανε εκεί που δεν το περιμένεις, και είναι ωραία.

5. Likes Raf, Ryu_gr, nooto liked this post
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Γαμώ τις ρακές.

7. Likes Raf, Phantom Duck liked this post
    Αρρώστια Raf's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Σε πάω ρε συ.