Announcement

Collapse
No announcement yet.

Comics!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Αρκας>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>DC
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #32
      Originally posted by Somari View Post
      Αρκας>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>DC
      Δεν υπάρχει ο Αρκάς! Μακάρι να τον γνώριζα να τον ρωτήσω τα μυστικά της επιτυχίας του με τα ειρωνικά σχόλια και να του πω να βγάλει ένα comic για τους πολιτικούς να γελάσουμε !
      sigpic

      Comment


      • #33
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #34
          Xronia polla Superman!

          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #35
            Αυτή η μουσική σε πωρώνει αναγκαστικά!
            Έπος!
            Πείτε την αλήθεια το είχατε λιώσει το παιχνίδι στο Atari!
            Πιθήκια, σκυλιά, γατιά ασχολίαστα!
            Θα έχουμε κανένα special επεισόδιο/ταινία;
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #36
              H epomenh tainia tha einai to Justice League war tou new 52, oloi me tis kainouries stoles
              Alla fantazomai olo kai kati special tha kanoun kai gia ton Sups.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #37
                Aυτον τον καιρο διαβαζω walkig dead, εφτασα στο 100 και μου μενουν 56 τα οποια θα τα διαβασω λιγο αργοτερα. Πολυ καλο, λιγο διαφορετικο με την σειρα αλλα πανω κατω ειναι τα ιδια. Διαφορετικοι χαρακτηρες εδω και εκει και λιγο διαφορετικες καταστασεις. Ψιλοαξιζε γιατι ειχε λιγες διαφορες εδω και εκει, το ειδα και σαν recap αλλα καποιοι χαρακτηρες ειναι εντελως διαφορετικοι.

                Btw βλεπω και το μυνημα μου σε αλλο Thread, απο τοτε εδω διαβασει ενα πολυ μεγαλο ποσοστο τον ιστοριων του carl barks, ισως και 70-80% αν αυτες που βρηκα ηταν πραγματρικα τα απαντα, δυστηχως μερικες ηταν σε πολυ κακη ποιοτητα. Και φυσικα διαβασαμερικες του rosa, καποτε θα συνεχισω γιατι υπαρχει μπολικο υλικο.

                Σημερα ανακαλυψα πως τς κυριακες η καθημερινη εχει ενθετο σκληροδετο τομο με παπιο-ιστοριες του carl barks. Αρκετα fat (180+ σελιδες), το χαρτι ειναι αρκετα χαμηλης ποιοτητας αλλα για 2€ εξτρα στην τιμη ειναι πολυ τιμιο και το σκληρο εξώφυλλο μετραει. Ισως και να μαζεψω οσα βγαλει ακομα γιατι περα απο τις ιστοριες εχει και αφιερωματα και πληροφοριες για τις ιστοριες, πραγματικα πολυ καλο.

                Ειδα πως και το εθνος εχει ιστοριες της DC, εχει κανεις ιδεα αν αξιζουν αυτα τα ενθετα, δεν θελω να δωσω και αλλα λεφτα ουτε καν για δοκιμη. Απο οτι ειδα ειναι με απλο εξωφυλλο και οι τιτλοι και τα εξοφυλλα ειναι λιγο generic και δνε μπορω να βρω πληροφοριες για το ποιοες ιστοριες εχουν μεσα, μονο οτι ειναι και καλα διασημες.

                Comment


                • #38
                  Οι τόμοι που δίνει η Καθημερινή είναι τρεις 16άδες που βγήκαν τρία καλοκαίρια. Ξεκίνησε πρόπερσι και ολοκληρώνεται φέτος. Είναι ουσιαστικά τα άπαντα του Carl Barks. Αν σε ενδιαφέρουν οι προηγούμενοι τόμοι, μπορείς να τους προμηθευτείς από την Πανεπιστημίου 49 Στοά Αρσακείου. Τηλ 210.33.16.825.Εκεί έχει μαγαζί η Καθημερινή και δίνει μεμονωμένα όλες τις εκδόσεις που βγάζει με την εφημερίδα.

                  Η πρώτη 16άδα υπάρχει σε ένα κουτί συγκεντρωμένη με 100€ (περίπου 6€ ο τόμος) όμως πριν λίγο καιρό που πέρασα την είχαν στα 50€ (3€ ο καθένας) που είναι bargain. Αν σε ενδιαφέρει να την ολοκληρώσεις, πήγαινε και τσίμπα το. Έχουν και μεμονωμένους τόμους της δεύτερης σειράς αν θυμάμαι καλά στα 7€ ο καθένας, όμως δεν είμαι σίγουρος. Για την τρίτη σειρά που βγαίνει τώρα, αν πας μία βόλτα από εκεί (ή αν πάρεις τηλ) κατά 90% έχουν στοκ εφημερίδων από επιστροφές. Ζητάς το κυριακάτικο φύλο με τον τόμο που σε ενδιαφέρει, και δίνεις κανονικά 4€ όσο είναι η αναγραφόμενη τιμή.

                  Η σειρά στην βάση δεδομένων του Inducks είναι αυτή εδώ. Αν πατήσεις πάνω σε έναν τόμο, σου γράφει ποιες ιστορίες έχει μέσα. Έχουν περαστεί 43 τόμοι, και η σειρά θα ολοκληρωθεί σε 5 εβδομάδες με 48 τόμους σύνολο. Αν ενδιαφέρεσαι να δεις πόσον χώρο πιάνει, τσέκαρε την βιβλιοθήκη μου (δεν ποζεριάζω, απλώς βοηθάω :p). Το πάνω ράφι είναι. Το κάτω το βάζω καθαρά για σύγκριση, και επ' ουδενί για ποζεριά όπως ξεκαθαρίσαμε ήδη. Χωράει λίγους ακόμα τόμους όπως το κόβω, άρα οι τελευταίοι λογικά θα συμπληρώσουν το κάτω ράφι. Πάει λίγος καιρός που την έβγαλα και δεν τους έχω όλους. Σε 5 εβδομάδες θα βγάλω μία τελική.






                  ΕΔΙΤ
                  Τα DC του Έθνους ουσιαστικά έχουν τελειώσει και βγάζουν τα ίδια πάλι. Πλην ολίγων εξαιρέσεων, είναι ένα συνονθύλευμα από ξέμπαρκες ιστορίες, χωρίς κάποια συνοχή μεταξύ τους. 4-5 τόμοι το πολύ αν θυμάμαι να βγήκαν με ενιαία ιστορία. Αυτά είναι συμφωνία με την Anubis που θέλει να κάνει διαφήμιση για να πάρει ο κόσμος τους τόμους με τις πλήρεις ιστορίες. Προσωπικά τους αγόρασα μιας και η DC μου αρέσει αρκετά για να έχω κάποιες γενικές γνώσεις, αλλά όχι τόσο ώστε να έχω αγοράσει πολλές εκδόσεις της, άρα έχω αυτά τιμής ένεκεν. Κάποια αξίζανε, κάποια ήταν πατάτες, όμως γενικά η σειρά δεν είναι και άσχημη αν σου αρέσει το γενικό σύμπαν της DC. Το θέμα είναι πως δεν ξέρω πόσο ακόμα θα κρατήσει η διανομή.
                  Last edited by Phantom Duck; 14-08-2016, 01:08 AM.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • #39
                    Ευχαριστω για τις πληροφοριες! Δεν ηξερα οτι ειναι τοσα πολλα, αρκετα μεγαλο το κοστος για την πληρη συλλογη, μαζεμενα σιγουρα δεν εχω τοσα Με την εφημεριδα βγαινει πιο φτηνα αλλα αυτο το κουτι με τα 50ε ειναι δελεαστικο. Κυριως θα κοιταξω να μαζεψω εστω τα υπολοιπα που θα βγουν και θα τεκαρω και τους τομους στο site που μου εδωσες μηπως τσιμπισω και μερικα εξτρα.
                    Τσεκαρα και στο public πιο πριν και ειχαν πολλους τομους σε web offer 6€ ή 7€ απο 10 που ειναι η κανονικη τιμη.

                    Τωρα με εψησες να περασω απο το μαγαζι της καθημερινης, το σκεφτηκα πως θα εχουν εκει περα αλλα δεν εβρισκα πληροφοριες με μια ματια που εριξα στο site. Αμα μπορω να τσιμπισω πιο φτηνους τομους απο επιστροφες τοτε αξιζει.

                    Comment


                    • #40
                      Άψογες φωτο φαντομ.

                      Έχω μαζέψει και εγώ όλους τους τόμους της Καθημερινής. Αυτό που μου αρέσει σε αυτά τα τεύχη είναι ότι έχουν μέσα και πολλές άλλες πληροφορίες που ενδιαφέρουν τον φανατικό κομιξα και δεν δημοσιεύουν απλά τις ιστορίες. Έχουν από πληροφορίες για τους χαρακτήρες μέχρι σκίτσα του Μπαρκς. Με άλλα λόγια, είναι ότι πρέπει για αυτόν που ενδιαφέρεται για το σύμπαν που δημιούργησε ο Μπαρκς.

                      Σε 4 εβδομάδες ολοκληρώνονται τα άπαντα; Από ότι ξέρω μέχρι τώρα, αν μέτρησα σωστά, δημοσιεύτηκαν γύρω στις 520 ιστορίες ενώ ο Μπαρκς έχει γράψει περίπου 660. Νομίζω ότι αν βγουν άλλα 4 τεύχη δεν θα έχουν δημοσιευτεί όλες οι ιστορίες. Εκτός αν οι τέσσερις τελευταίοι τόμοι έχουν πιο πολύ μικρές ιστορίες και χωρέσουν.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • #41
                        Περίπου 550 είναι οι ιστορίες του συν κάτι ψιλά. Τα υπόλοιπα είναι illustrations, ιστορίες που έγραψε σενάρια που υπολείπονται των τόμων επειδή είχαν πετσοκοφτεί από τους εκδότες (και επανασχεδιάστηκαν ολόκληρες από άλλους, αυτές τις δημοσίευσαν) και λοιπές fillerιές. Δεν γίνεται να καλύπτουν το 100% του έργου, αν το έκαναν έτσι θα απευθύνονταν μόνο σε εσένα κι εμένα :p Αλλά το 90%+ και συνάμα το σημαντικότερο μέρος, περιλαμβάνεται. Η σειρά γενικά είναι υπερπλήρης.

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • #42
                          Στους 47 τόμους έληξε τελικά η σειρά. Ο 48ος δεν θα βγει, άγνωστο το γιατί. Εδώ στο Inducks ο ιταλικός 48ος τόμος, για να δείτε τι περιείχε (κυρίως άρθρα και λοιπά συμπληρωματικά). Αντί για αυτόν, την επόμενη εβδομάδα βγαίνει ο τόμος Οι επίγονοι του Καρλ Μπαρκς.

                          Άρα λοιπόν αυτή είναι η πλήρης ελληνική σειρά. Θαυμάστε.


                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #43
                            Από την επόμενη εβδομάδα



                            Λογικά θα είναι αυτή η σειρά. Ψιλοχαζομαρούλα φαίνεται αλλά θα την τσιμπήσουμε για αρχή.

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • #44


                              Ανέβασα ένα βίντεο που υπήρχε σε 100 αριθμημένες βιντεοκασέτες που κυκλοφόρησαν περίπου του 1994 ως συνοδευτικές των 100 αντίστοιχα αριθμημένων αγαλματιδίων Barkster, που κυκλοφόρησε η Diamond Comic Distributors. Μου έβγαλε την πίστη η κασέτα, έπρεπε να βρω PAL βίντεο με NTSC playback και να φάω ώρες ώστε να περαστεί σωστά, όμως τελικά τα κατάφερα. Και η κασέτα τελικά είχε μόνο 3 λεπτά βίντεο Oh well, better luck next time.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • #45
                                Πολύ ενδιαφέρον βιντεο Φαντομ, ποιος όμως είναι ο μπαρκστερ; Είναι ήρωασ κομικ;


                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X