Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σωστο το video αλλα αυτο δεν σημαίνει πως ειναι κακο να κανουμε κριτικη (και χαβαλε). Ο extreme φανμποισμος δεν ειναι ποτε καλος.

    Comment


    • Προφανώς, αλλά πιστεύεις ότι πχ οι απαντήσεις του Ραμπίδη με τις απαντήσεις του BigBoss γίνονται στο ίδιο επίπεδο ευθιξίας / χαβαλέ / δεσηκωνωμυγαστοσπαθιμου ;
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Ομολογω ότι οταν προκειται για το Πασοκ μπορει να προσβαλλω το συνομιλητή μου
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Τον BB τον προκαλουν αρκετα θα ελεγα και απανταει ετσι. Αλλα και παλι δεν νομιζω κανεις εδω περα να περνει στα σοβαρα οσα λεμε με πολυ μικρες εξαιρεσεις.

          Originally posted by Ramparter View Post
          Ομολογω ότι οταν προκειται για το Πασοκ μπορει να προσβαλλω το συνομιλητή μου
          >Μπορει

          Νομιζω πως δεν παιρνεις στα σοβαρα τις πολιτικές συζητησεις. Με απογοητευεις.
          Last edited by Roronoa; 21-06-2017, 10:53 PM.

          Comment


          • Consoles>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>PC/end thread.
            Carpe diem

            Comment


            • Originally posted by Altair View Post
              Consoles>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>PC/end thread.


              Η πραγματικοτητα ειναι αυτη εδω

               
              Last edited by Roronoa; 22-06-2017, 01:34 AM.

              Comment


              • Originally posted by Roronoa View Post

                Carpe diem

                Comment


                • Εγώ τώρα συνειδητοποίησα πως το 4K αφορά την οριζόντια ανάλυση. Τους λες και λίγο απατεώνες τους marketing τύπους.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Originally posted by straier View Post
                    Εγώ τώρα συνειδητοποίησα πως το 4K αφορά την οριζόντια ανάλυση. Τους λες και λίγο απατεώνες τους marketing τύπους.
                    Πεφτει και ΕΝΦΙΑ για ~160 pixels δεν ειναι ακριβως "4k" νομιζω 3820/3840x2160, κανονικα τη λες και 2160p.. Παντως ειναι 2εκ pixels vs 8εκ pixels.

                    Πταίσμα ειναι μπροστά στο marketing της sony πάντως..

                    Comment


                    • There are two main 4K resolution standards:

                      The DCI 4K resolution standard, which has a resolution of 4096 × 2160 pixels (256:135, approximately a 1.9:1 aspect ratio). This standard is widely respected by the film and video production industry.[5] The DCI 4K standard has twice the horizontal and vertical resolution of DCI 2K.

                      UHD-1, or ultra-high-definition television (UHDTV), is the 4K standard for television and computer monitors. UHD-1 is also called 2160p[6][7] as it has a resolution of 3840 × 2160 (16:9, or approximately a 1.78:1 aspect ratio), which is twice the horizontal and vertical resolution of 1080p, or three times the horizontal and vertical resolution of 720p.[6] UHD-1 is used in consumer television and other media, e.g. video games.
                      Εμενα μ αρεσει σαν ονομα παντως και στο μυαλο μου το εχω σαν 4 x full hd. Οπως και να χει στο TV gaming το full HD ειναι υπεραρκετο στις περισσοτερες περιπτωσεις γιατι ποιος παιζει σε 50+ τηλεοραση στο 1 μετρο; Εχω 6 μηνες 4Κ TV και δεν εχω δει τπτ σε 4Κ, ακομη και netflix να βαλω 4κ δε νομζω οτι το σηκωνει η adsl μου.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Το FM7 θα πιάνει 100GB στο σκληρό.Το τίμημα του 4Κ.Αχρείαστες υπερβολές.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Εμενα μ αρεσει σαν ονομα παντως και στο μυαλο μου το εχω σαν 4 x full hd. Οπως και να χει στο TV gaming το full HD ειναι υπεραρκετο στις περισσοτερες περιπτωσεις γιατι ποιος παιζει σε 50+ τηλεοραση στο 1 μετρο; Εχω 6 μηνες 4Κ TV και δεν εχω δει τπτ σε 4Κ, ακομη και netflix να βαλω 4κ δε νομζω οτι το σηκωνει η adsl μου.
                          To Planet Earth 2 έχει βγει σε 4K. Ίσως και από τα λίγα πράγματα που έχει νόημα να δεις σε 4K.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Συμφωνω με τον Altair για το αχρειαστες. Το καλο με το 4Κ ειναι οτι δινει ευκαιρια στη nintendo να πλησιασει τον ανταγωνισμο. Μπορεις να χεις μια κονσολα λιγο δυνατοτερη απο PS4 και να παιζεις ανετα παιχνιδια του Pro και του Χ αλλα αντι για 4Κ σε αναλυσεις 720p - 900p.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • PC Master Race - Ολη η αληθεια σε μια εικονα
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Εγώ πάντως έπαιξα WipEout σε 4K 65" OLED με HDR enabled και φοβάμαι να γυρίσω πίσω στην πλάσμα μου.

                                Άσχετο, αγόρασα switch. Zelda BotW στα 30fps. Ο overclocked τιτάνας και ο overclocked εξαπύρηνος του κολλητού ούτε κατά προσέγγιση δεν έπαιζε έτσι. Για on the go ούτε λόγος.
                                Last edited by Evans; 26-06-2017, 10:19 AM.

                                Comment

                                Working...
                                X