Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ο πρόεδρος της Nintendo εξήγησε τους λόγους για τους οποίους η εταιρεία δεν θα ασχοληθεί με παιχνίδια για PC....για την ώρα τουλάχιστον. Nintendo Switch



    Χαχαχαχαχαχα τα comments, χαχαχαχαχαχαχαχα

    Comment


    • Και ο Ραμπίδης πανταχού παρών!

      Comment


      • Οσο σκέφτομαι οτι ειχα την δυνατότητα(παραλίγο να πατήσω το κουμπί ) να αγορασω(και να φαρμαρω σχετικα ευκολα) bitcoin στο 1$, 10$, 100$ και παντα ελεγα "ελα μωρε φουσκα ειναι θα σκασει" τρελαίνομαι.. Κατι αλλοι που ξερω την επαθαν ακομα χειρότερα αγόρασαν στο 1$ και πούλησαν στα 2-3$..
        Αυτό είναι ξεκάθαρα σκέψη τζογαδόρου. Αυτός που έβαλε 1 και πήρε 2-3 πάλι κερδισμένος βγήκε...
        Τι 12$ μωρε το γατακι στο 1$ το ειχα πετύχει, τωρα θα ειχα αγοράσει τη valve και θα ειχε ξεκινησει ηδη η παραγωγή του half life 3..
        Αν είχες αγοράσει μπορεί να είχε βυθιστεί το bitcoin, δεν ξέρεις τι επίδραση θα είχες.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Attached Files
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Tα οποια οσοι έχουν αγοράσει μπορουν να τα παιξουν οποιοδήποτε στιγμή, σαν το Αlan Wake.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Originally posted by straier View Post
              Αυτό είναι ξεκάθαρα σκέψη τζογαδόρου. Αυτός που έβαλε 1 και πήρε 2-3 πάλι κερδισμένος βγήκε...
              Αν είχες αγοράσει μπορεί να είχε βυθιστεί το bitcoin, δεν ξέρεις τι επίδραση θα είχες.
              Τι λες μαν εγω ειμαι σαν τον warren buffet, αγοράζω κατι και μετα ανεβαίνει η αξια του σιγα μην έπεφτε τι είμαστε investing plebs??

              Οσο για τα περι τζογου, προφανώς και ήταν και είναι εφόσον δεν εχεις diversified portfolio και δεν εκανες hedge στο ιδιο το BTC πας για μια "αρπαχτή" με low investment και οτι γίνει. Το θεμα ειναι κατα ποσο θα βγεις κερδισμένος απο αυτό. Αυτη τη στιγμή που εχει 2.5k η οσο ειναι μπορει σε 2 χρονια να εχει 10k μπορει και να εχει υποχωρήσει αρκετα ειδικά με την αυξηση των επιτοκίων. Το ζουμι ειναι οτι στον καιρό μας βγήκε και χάσαμε την ευκαιρία να είμαστε millionaires τωρα τα υπόλοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε.

              Comment


              • Originally posted by Roronoa View Post
                https://www.facebook.com/IGNGreece/p...11347265762043


                Χαχαχαχαχαχα τα comments, χαχαχαχαχαχαχαχα
                μνημονια μεχρι να ξανακανει φυλακη ο τζοχα-Joe.

                Originally posted by BigBOSS View Post
                Tα οποια οσοι έχουν αγοράσει μπορουν να τα παιξουν οποιοδήποτε στιγμή, σαν το Αlan Wake.

                οπως και το breach, το cryostasis, η non director's cut του Deus Ex HR, το Duke Nukem 3D: Megaton Edition το Mafia το Haunted Memories το Earth 2150: Lost Souls το Indigo Prophecy και πολλα αλλα.
                ε οταν θες να κανεις ενα δωρακι μεσα στα επομενα sales δεν ειναι και λιγο ... χτυπαει ασχημα στο ματι προσωπικα εχω μονο steam και origin στο pc μου

                μιαπουταναφεραμε https://www.giantbomb.com/electronic...sed-fo-506823/

                rockstar club GFWL (λολ) uplay εχουν φαει μονιμο kick-ban, το battlenet το ανοιγω μια στο τοσο για να κανει update το Overwatch αλλα το ιδιο το game προτιμω να το τρεχω απο το .exe κατευθειαν ...

                εχω αφησει ανοιχτο το ενδεχομενο να βαλω καποια στιγμη αργοτερα gog galaxy και τον launcher της Εpic

                γενικα μπορει να εχω καμποσα games σε "ψηφιακη" βιβλιοθηκη αλλα δεν θα ελεγα οτι εχω συμφιλιωθει 100% με την ιδεα του digital distribution, ειδικα στο Switch που δεν υπαρχει (ακομα) καποιος τροπος να κλειδωθει το game στο nintendo account οι physical copies εχουν ανεκτιμητη αξια, αφου μπορεις να δανειζεις/ανταλλαζεις διαφορους τιτλους οπως τον παλιο καλο καιρο

                Comment


                • Γενικά το να πεις "οκ μωρέ, τα έχουμε εμείς που τα αγοράσαμε" αποτελέι κλασική περίπτωση που κάποιος χάνει το δάσος για το δέντρο. Είναι προβληματική κατάσταση, αρκετοί άνθρωποι βασίζονται στην ύπαρξη των παιχνιδιών τους στη Steam για να βγάζουν το ψωμί τους και φυσικά δημιουργείται το ερώτημα για το πώς μπορούν να διατηρηθούν αυτά τα παιχνίδια σε βάθος χρόνου (αναφέρομαι σε δεκαετίες κι όχι στα επόμενα 2-3 χρόνια). Τίτλοι όπως το Silent Hills PT πχ έχουν αποκτήσει ένα cult status και είναι πραγματικά κρίμα που ελάχιστοι μπορούν να έχουν πρόσβαση σε αυτό. Το gaming, είτε θέλουμε να το αποδεχθούμε είτε όχι, εξελίσσετται σε ένα art medium, οπότε η διατήρηση τίτλων αποτελεί ένα από τα σημαντικότερα σύγχρονα προβλήματα της βιομηχανίας (κατά την άποψή μου). Πολλά παιχνίδια είναι αγκιστρωμένα σε ορισμένα platforms (είτε digital distribution, είτε hardware), κάτι το οποίο δημιουργεί πολλά ερωτηματικά για το κατά πόσο όντως θα είμαστε σε θέση να έχουμε ένα σημείο αναφοράς στο μέλλον.

                  Comment


                  • Ίσως με τη χρήση emulators, διότι πάντα θα υπάρχουν "rare games" είτε είναι σε retail μορφή είτε σε digital distribution όπως στην περίπτωση του steam.

                    Πάντως το castle of illusion πχ που ειχε εξαφανιστεί απο το steam το ειχα ανταλλάξει ως gift σε πολυ χαμηλη τιμη και τωρα το βλεπω και παλι κανονικα στο store, οποτε δεν ειναι απίθανο κάποια από αυτα να ξαναμπούν αν λυθει το θεμα με τα copyright. Για το Alan Wake ειχαν προειδοποιήσει αρκετα πιο πριν και ειχαν και εκπτωση -90% οπως θυμάμαι, τωρα οποιος δεν τα πηρε μπορεί να τα ανταλλάξει ως gift, νομιζω 1-2 keys πανε.

                    Comment




                    • Κατα την γνωμη μου πρεπει να υποστηρίξουν επίσημα mouse/kb και οχι να αφηνουν οσους εχουν τα λεφτα για τα αξεσουαρ να εχουν το πλεονεκτημα.

                      Comment


                      • Ποιο πλεονέκτημα?? το mouse/kb είναι παρωχημένος τρόπος χειρισμού δεν το ξέρεις??

                        Comment


                        • Ο peasant αγαπά πολυ το καναπέ του για να παιξει με m+k
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Όχι, απλώς έχει λεφτά για να αγοράσει καναπέ και προτιμά να ζει luxuriously.

                            Comment


                            • Οι καναπέδες είναι για να κάθεται να πλέξει καμιά γιαγιά βλέποντας survivor και για whiny unathletic 5'5 kids. Η pcmr ρολαρει με πανακριβες gaming chairs..

                              Comment


                              • Σιγά τις πανάκριβες, ένας μέσος καναπές αγγίζει 1000 λίρες, μη μιλήσω για καλούς. Εδώ ο μέσος PCας δεν έχει λεφτά να αγοράζει full price παιχνίδια και περιμένει τα steam sales μπας και αφήσει στην άκρη τα free to play του.

                                Πάντως πρέπει να αγοράσω μία καλή καρέκλα ρε γαμώτο, από εδώ και πέρα θα δουλεύω από το σπίτι και η ντελικάτη πλάτη μου συνήθισε σε καρέκλα £400 λιρών που είχα στο πανεπιστήμιο (τη σούφρωσα από τους undergraduates, δεν έχουν ανάγκη τα 19χρονα από καλές καρέκλες).

                                Comment

                                Working...
                                X