Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corpo βγάλτα τα άπλυτα στη φόρα.

    Comment


    • Ακόμα με τα παρακμιακά pc γεμάτα μπίχλα ασχολείστε ; Μην είστε βρομιάρηδες με τα πληκτρολόγια γιατί βρομιζετε τα videogames και καταστρέφετε το περιβάλλον
      Last edited by majorfox; 09-09-2019, 02:53 PM.

      Comment


      • Originally posted by BigBOSS View Post
        Στο ξαναείπα αλλά δεν μπορεις φαίνεται να το καταλάβεις, το Witcher 3 δεν ήρθε απο το πουθενά, υπήρξε ένα Witcher 2, το Witcher 2 δεν ήρθε απο το πουθενά υπήρξε ενα Witcher. Αν τα δύο πρωτα Witcher, που όπως είπα στηρίχθηκαν σχεδόν αποκλειστικά απο pc gamers, ήταν εμπορικές αποτυχίες και οι Πολώνοι έμπαιναν μέσα και ήταν για ΔΝΤ, δεν θα έβλεπες στην κονσολα σου ποτέ των ποτών κάνενα Witcher 3. Ισως να μην υπήρχε και CD Projekt.

        Οκ guy;

        έτσι για να τα λέμε όλα.

        Αυτό που λέω εγώ,είναι πως αν δεν υπήρχαν οι κονσόλες η βιομηχανία δε θα έκανε τόσα βήματα μπροστά.Δεν αναφέρομαι στο W3 μόνο. Συνέχισε εσύ να κοιτάς το δέντρο.
        Carpe diem

        Comment


        • Originally posted by Altair View Post
          Αυτό που λέω εγώ,είναι πως αν δεν υπήρχαν οι κονσόλες η βιομηχανία δε θα έκανε τόσα βήματα μπροστά.Δεν αναφέρομαι στο W3 μόνο. Συνέχισε εσύ να κοιτάς το δέντρο.
          Eλα άσε τα σάπια στο Witcher 3 αναφερόσουν

          Από την άλλη προσωπικά, και εγώ δεν αρνούμαι πως και οι κονσόλες συνέβαλαν και αυτές με τον τρόπο τους στην εξέλιξη και προοδο του gaming. Eκαναν το gaming προσιτο σε μια μεγάλη μεριδα ανθρώπων, εξ' αιτίας της φιλικότητας προς τον χρήστη και του χαμηλότερου κόστους αποκτησης τους. Το παραδέχομαι αυτό, ποτέ δεν το αρνήθηκα, άλλωστε και εγώ με κονσόλες ξεκίνησα. Από την άλλη μεριά ομως δηλώνω πως πλέον, εδώ και χρόνια δηλαδη, προτιμώ ξεκάθαρα το pc γιατι με εξυπηρετει καλύτερα απο μια κονσόλα και καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες μου. Και εδώ που τα λέμε, αν θέλουμε να επιλέξουμε μία κονσόλα που ειναι κάτι πολύ διαφορετικό απο το pc, και όχι φιλοδοξο "wannabe" pc, αυτή δεν ειναι άλλη απο την κονσόλα της nintendo το switch.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Σε τι γλώσσα μιλάτε ; Θέλω να μπω στη συζήτηση.

            Comment


            • Originally posted by BigBOSS View Post
              άλλωστε και εγώ με κονσόλες ξεκίνησα.
              Έλα ρε, κανείς δεν το είχε προσέξει ότι ξεκίνησες με κονσόλες...
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Δεν μπορώ.

                Comment


                • Burglar broke into Valve's building last year to steal $40k worth of stuffs including console games, Switch controllers and Gabe's mini-gun thing

                  Τι θα βρει κανεις στα γραφεια της Valve

                  PC MASTER RACE LOOOOOOOOOOOOOL

                  BigBoss πόσο πονας;





                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Ίσως το καλύτερο ποστ που έχει γίνει σε αυτό το νήμα.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • Ο @BigBOSS ; γελάει απλά.

                      Blizzard boss says it's still a PC developer first (πηγή: PC gamer).
                      J. Allen Brack said Blizzard did a poor job of communication its approach to platforms in the Diablo Immortal announcement.


                      Red Dead Redemption 2 coming to PC November 5:
                      Today, we're proud to announce that Red Dead Redemption 2 is coming to PC on November 5th, with special bonuses available to players who pre-purchase through the Rockstar Games Launcher starting October 9th.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Δεν είναι και η καλύτερη στιγμή πάντως να υπερηφανεύεται κάποιος πως έχει τη Blizzard στο πλάι του.

                        Comment


                        • Στο περιστατικό με τον τύπο Από το Χονγκ Κονγκ αναφέρεσαι φαντάζομαι. Όχι ότι δεν γαμιούνται προφανώς αλλά δεν θα έκανε και κανείς τίποτα διαφορετικό.

                          Comment


                          • Δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό. Δεν είναι μόνο η τιμωρία του παίχτη και των κάστερ (!), αλλά όλο το μπαράζ κάκιστου PR που συνεχίζεται ως τώρα.

                            Comment


                            • Στους κανόνες του τουρνουά απαγορευόταν οι πολιτικές δηλώσεις. Μπορεί να μην μας αρέσει για πολλούς λόγους αλλά υπάρχει λογική στο να ακολουθείται μια τέτοια γραμμή. Από τη στιγμή που οι καστερς τον ενθάρρυναν κιόλας λογικό ήταν να απομακρυνθούν όπως λογικό ήταν να "τιμωρηθεί" και ο παίκτης. Βέβαια η ποινή για τον δεύτερο είναι πάρα πολύ βαριά, θα έπρεπε τουλάχιστον να μην τον είχαν αποβάλλει για ένα χρόνο. Έπαιξε και αυτό πάντως στον απόηχο https://www.cowboytv.gr/2019/10/10/h...on-blitzchung/

                              Comment


                              • Τελειώνοντας με το off-topic, ο κόσμος είναι εξαγριωμένος γιατί καταλαβαίνει, πέρα από την επιφάνεια που περιέγραψες, πως είναι συγκεκριμένες οικονομικές προτεραιότητες που καθόρισαν αυτή την τιμωρητική στάση της εταιρείας. Αυτές οι οικονομικές προτεραιότητες με τη σειρά τους καθορίζονται από ένα απολυταρχικό καθεστώς φίμωσης, ολοκληρωτισμού και καταστολής. Θέλω να πω πως το αν η απαγόρευση του πολιτικού λόγου ήταν στους κανόνες, σε επίπεδο ουσίας δεν έχει καμιά σημασία εφόσον και ο τελευταίος καταλαβαίνει πως η Blizzard, μια δυτική εταιρεία, κανακεύει τη μεγάλη αναδυόμενη και κρατικά ελεγχόμενη αγορά της, όχι μονάχα με την ενέργεια αυτή αλλά και με τη μετέπειτα στάση της αυτές τις ημέρες. Τώρα, το να μιλάμε σε επίπεδο δελτίου τύπου αγνοώντας τις τεράστιες επιπλοκές είναι, να είμαι ειλικρινής, και λίγο απογοητευτικό.

                                Comment

                                Working...
                                X