Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • PC master race wins again!

    Comment


    • To τερματισα στο ps2 το 2007. Θα το αγοράσω και στο steam και θα το τερματίσω με αυτο το hd texture pack οταν ειναι 100% ολοκληρωμένο.
      Δεν καταλαβαίνω πώς κατάφερες και το έπαιξες στο PS2. Χειρότερα textures, χειρότερο lighting, χειρότερη γεωμετρία και βγήκε αρκετά μετά από την αυθεντική έκδοση... Πραγματικά δεν καταλαβαίνω πώς το άντεξες...
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • τοτε ητανε console peasant γι αυτο επισης PS2/wii + CRT SDTV = win combo

        Comment


        • Ουάου θα βγει τίτλος του 2007 στο πισί,το 2014.MASTER RACE λέμε.
          Στα 720p το share play του ΠΣ4.Poor us,console peasants.
          Ένα από τα χαρακτηριστικά που θα περιλαμβάνει το επερχόμενο PS4 firmware update 2.0 είναι το Share Play, το οποίο επιτρέπει σε οποιοδήποτε κάτοχο της κονσόλας με συνδρομή στο PS Plus να καλέσει οποιοδήποτε άλλο (κάτοχο PS4) να αναλάβει δράση από το δικό του σύστημα χωρίς να διαθέτει τον τίτλο ή ακόμη και να διασκεδάσουν μαζί σε επίπεδο multiplayer.
          Carpe diem

          Comment


          • Originally posted by Altair
            Ουάου θα βγει τίτλος του 2007 στο πισί,το 2014.MASTER RACE λέμε.
            Στα 720p το share play του ΠΣ4.Poor us,console peasants.
            http://www.enternity.gr/Article/Game...lay/26632.html
            720p το μέγιστο :troll:

            Φανταζομαι η ποιοτητα θα ειναι οπως η ποιοτητα του streaming του ps4 και θα πρεπει να παιξεις με lag. Θα δουμε πως θα ειναι, προυποθετει να εχεις καλο ping για να ειναι playable. Τουλαχιστον ερχονται οι vdsl και θα υπαρξει καλο upload για ολους τα επομενα χρονια, γιατι με 1mbit.. δεν.

            Ενταξει ειναι ενδιαφέρον χαρακτηριστικο με διαφορες χρήσεις, ευτηχως δεν ειμαι πια 10 χρονων για να ζηταω απο αλλους να μου περνανε τις "πιστες" :troll:


            Ετσι ενα απο τα μεγαλυτερα exclusives του ps3 ερχεται στα πισια και σειρα εχουν και αλλα (vanquish?Bayonetta?), αλλα ενταξει απο οτι διαβαζω στο internet τα περισσοτερα exclusives ειναι στις κονσολες.

            Comment


            • Ναι αλλά θα μπορούν να σου παίρνουν δύσκολα ή χρονοβόρα trophies.Ρε συ βαρέθηκα να κάνω το ίδιο πράγμα,ψήνεσαι να το πιάσεις για μια ωρίτσα εσύ;
              Βλέπεις;Μη γίνεσαι προπαίτης.
              Επίσης ετοιμάσου να φτιάξεις γερό σύστημα για το Valkyria Chronicles.Μα τι λέω;Το 2007 βγήκε.Και τώρα ξαναβγαίνει.Άντε.Κάποτε ίσως βγει και το Red Dead Rdemption.
              Carpe diem

              Comment


              • ευτηχως δεν ειμαι πια 10 χρονων για να ζηταω απο αλλους να μου περνανε τις "πιστες" :troll:
                Υποθετω οτι το νοημα δεν ειναι να σου περναει ο αλλος τις πιστες αλλα οτι αν εγω εχω το παιχνιδι οι φιλοι μου μπορουν να εχουν προσβαση και να παιζουμε μαζι χωρις να το αγορασουν. Αυτες οι υπηρεσιες θεωρω παντως οτι θα βελτιωνονται με τον καιρο οπως σωστα ειπες. Να δουμε πως θα εξελιχθουν ολα αυτα τα features και στο μελλον.

                To Valkyria Chronicles παντως ειναι πολυ καλο νεο οτι θα κυκλοφορησει στα PC, θα το πιασω και εγω εν καιρω μιας και το εχω απο τοτε που αγορασα το PeasantStation 3 αλλα ακομα δεν εχω ασχοληθει.

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  Ναι αλλά θα μπορούν να σου παίρνουν δύσκολα ή χρονοβόρα trophies.Ρε συ βαρέθηκα να κάνω το ίδιο πράγμα,ψήνεσαι να το πιάσεις για μια ωρίτσα εσύ;
                  Ποιο το νοημα να παρεις ενα achievement αν δεν το κερδισεις με την αξια σου?
                  Ενταξει ειπα, εχει διαφορες χρησεις, εσεις οι achievementαδες ηδη τις εχετε ανακαλυψει

                  Comment


                  • Είναι grinding.Δεν έχει καμιά πρόκληση.Το ότι χτες δηλαδή εκεί που έπαιζα Second Son έδωσα στον κολλητό μου να παίξει 2 γκράφιτι για να μην βλέπει μόνο,καθώς και να καθαρίσει μια περιοχή που ήταν στο 32%,σημαίνει ότι δεν έπρεπε να πάρω το trophy;Επειδή του έδωσα να παίξει μισή ώρα,αυτό που εγώ έχω κάνει τόσες ώρες;Μην ακούω βλακείες.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Straier το έπαιξα στο ps2 πολύ απλά γιατι δεν είχα ούτε μετέπειτα αγόρασα gamecube. Σιγουρα ως προς τα γραφικά ειναι εμφανώς κατώτερη έκδοση από αυτή του gamecube.

                      Ryu gr να σου θυμήσω το φιάσκο της sony με το drive club, που μολις κυκλοφόρησε πριν λιγες μέρες και δεν λειτουργει κανένας σερβερ; που όσοι το αγόρασαν ζητάνε τα λεφτά τους πισω; το φιάσκο με το προβλημα στα saves της ps3 έκδοση του skyrim. Mην έχεις την λανθασμένη εντύπωση πως στις κονσολες όλα ειναι τέλεια και ωραια διότι αυτο απέχει απο την πραγματικότητα.

                      Αλταηρ θα σε χαλούσε να ξαναέπαιζες το RE4 με ένα εξαιρετικο graphic mod εντελώς δωρεάν όταν μια τέτοια δουλειά στις κονσόλες μάλλον θα στην χρέωναν;

                      Τέλος αν πάρω κονσολα θα πάρω xbox one λογω halo και καλυτερων αποκλειστικών παιχνιδιών.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Θα με χαλούσε να το ξαναπαίξω γενικά,λόγω του τεράστιου backlog από console exclusives που έχω στην κατόχή μου.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Originally posted by BigBOSS View Post

                          Τέλος αν πάρω κονσολα θα πάρω xbox one λογω halo και καλυτερων αποκλειστικών παιχνιδιών.
                          Αφου τα xbone exclusives μετα απο λιγο ερχονται για PC :/

                          Comment


                          • Ισχυεί.τα ως τώρα X1 exclusives βγαίνουν για πισί.Μέχρι και το Sunset overdrive υπάρχει πιθανότητα να βγει.Το διαψεύσανε ως λάθος,αλλά οκ αρχή είναι ακόμα.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Οι 3rd party αποκλειστικότητες του xbox κυκλοφορούνε και για pc, οπως τώρα καλή ώρα τo Ryse Son of Rome, και οχι τα 1st party οπως Ηalo κτλ με εξαιρεση τα δύο πρώτα.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Βρε ναι,αλλά ως τώρα,το Χ1 δεν έχει καμιά καλή 1st party αποκλειστηκότητα,εκτός κι αν γουστάρεις racing οπότε έχει τα Forza.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X