Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το Gamers-Odyssey και εσείς

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Η σχεση μου με το GO είναι σχέση με μια μικρή κοινοτητα ανθρώπων που ηταν οι μονοι οι οποιοι πριν 10 χρονια επαιζαν συστηματικα games στην Ελλαδα και ταυτόχρονα ειχαν internet. Οποιοι διεθεταν και τις 2 αυτες ιδιοτητες τοτε, λίγοι νομιζω, μοιραια κατέληγαν στο cgmag-gamepro forum. Απο τοτε ο αριθμός παρομοιων ανθρώπων έχει αυξηθεί δραματικά, αλλά εδώ εκείνοι οι πρωτοπόροι παραμένουν αναλλοιωτοι, μεσα σε ενα προστατευμένο κουκούλι, ωσάν χιπστερς που έχουν βγει στη σύνταξη, με όσα καλά και κακά αυτό συνεπάγεται.
    Αν δεν κανω λαθος κι εγω καμια δεκαετια πρεπει να κλεινω. Παροτι πλεον δεν ειμαι ιδιαιτερα ενεργος, τοσα χρονια δε συμμετειχα σε κανενα άλλο ελληνικό forum κι αυτό κάτι λέει (αλλά δεν είμαι σίγουρος τι)

    p.s. Γεια σου κεη εφ εχ.

    Comment


    • #47
      KFH, Imrahil kai MarVell oloi ekanan post mesa se ligotero apo 24 wres, wtf?
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #48
        Έρχεται το τέλος.
        Carpe diem

        Comment


        • #49
          an kai ta variemai tetiou eidous threads giati katalhgoun oloi na grafoun me sinaisthimatismous, oh well as grapsw kai gw kati


          de kserw ti sxesh exw me to GO, kserw omws ti sxesh exw me ta vgs,to pathos kai tin agaph pou kouvalaw gi auta, kserw epishs oti sto Go iparxoune atoma, (o kathenas me tin dikia tou idiosigrasia kai optikh gwnia vevaia) pou tha diavasoun auta pou tha grapsw akoma kai an den tous endiaferoun kai poli, elpizw na borw na tous metaferw ligh apo thn ''trela'' mou

          me ta perissotera atoma pou grafoune edw den exei tixei na vrethoume apo konta alla exw tin aisthhsh oti tous gnwrizw poli kala opws pisteuw oti me gnwrizoun kai ekeinoi, auto telika einai to simantikotero xaraxthristiko stin perireousa atmosfaira tou GO

          kai ena quiz
          apo poia atoma pisteuete oti borei na diavasete estw treis grammes xwris na deite nickname kai na katalavete pianou einai?

          Comment


          • #50
            Originally posted by Somari View Post
            http://web.archive.org/web/200402132...ife.gr/forums/

            Klaps lygm θα βαλω τα κλαμματα, ηδη βρηκα μερικα μετριοπαθη nintendofanboyστικα ποστς μου
            Είχες μυαλό τότε. Τώρα την έχεις δει αντικειμενικός και καλά. Αφού μια φορά fanboy για πάντα fanboy δεν το ξέρεις;

            Comment


            • #51
              Originally posted by Vaynard View Post

              kai ena quiz
              apo poia atoma pisteuete oti borei na diavasete estw treis grammes xwris na deite nickname kai na katalavete pianou einai?
              Απο τον Imrahil λόγω χιούμορ, απο τον Tanno λόγω ιδιαίτερης σύνταξης, απο το Somari λόγω meme-εικονών προς απάντηση στα posts του Tanno, απο τον TheCursed αν περιέχονται εγκωμιαστικά σχόλια για τη Γερμανία και απο τον Groundzero λόγω greeklish αν και, ειρωνικά, αυτό το post με έβγαλε λάθος

              Comment


              • #52
                Originally posted by Raf View Post
                απο τον TheCursed αν περιέχονται εγκωμιαστικά σχόλια για τη Γερμανία
                Θα με στοιχειώνει για πάντα εκείνη η ντουζίνα posts, έτσι;
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • #53
                  Ω, ναι.

                  Comment


                  • #54
                    Από BigBOSS αν γράφει για γραφικάρες,από crpl αν μιλάει για τεχνικές ορολογίες που δεν καταλαβαίνει κανείς,από Phantom Duck αν γράφει για Disney πράγματα που ούτε φαντάζεσαι,από Xeno & Vaynard αν μιλάνε για high skill fighting ορολογίες,από RyuGR αν γράφει καλτίλες,από Thunderjohn & Kakashi αν μιλάνε για πράγματα σχετικά με τη Σέγκα που δεν ξέρει κανείς άλλος,από Azrael,όποτε έμπαινε,αν ήταν τίγκα καφρίλα,από Deus & Nooto αν δεις σοβαρά καλογραμμένα ποστς πάσης φύσεως,από Paixtis & Ramparter αν δεις φιλικό τρόλλινγκ υπέρ της Ν και ενάντια στις υπόλοιπες εταιρείες,από Altair αν αποθεώνει τα Assassin's Creed,από wesker & Grimmtak αν είναι στο τόπικ I just finished,από Loggo,Ren of Heavens,Evans,Sinclair,Raf,IHNE,Titus,Enpsty από άλλα πραγματάκια που δεν μπορώ να καθορίσω,αλλά έχουν δική τους ταυτότητα.
                    Αυτά λίγο πολύ,με μια προσπάθεια για χιούμορ.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #55
                      Τα δικά μου σχόλια είναι πολύ λίγα μπροστά σε αυτά που έχει βιώσει ο καθένας μας εδώ. Τα λόγια είναι φτώχεια, λένε. Άρα, δεν χρειάζεται να γράψω κάτι εγώ εδώ, γιατί δεν χρειάζονται και ιδιαίτερες συστάσεις το θέμα αυτό.

                      Αυτά που κεντρίζουν την προσοχή μου είναι καθαρά το gaming και λίγο τα ότι να ναι σχόλια του καθενός. Έχω βαπτίσει και διάφορους με τα παρατσούκλια που έχω βγάλει εδώ κι εκεί που είχαν πέσει πολύ γέλιο, όπως του Somari The Troll. Έχω διαβάσει και συζητήσεις ότι να ναι που μ' έκαναν να λυθώ από τα γέλια, όπως η διαμάχη crpl ενάντια Laharl και άλλων μέχρι Black Dragon. Κάποιες διαμάχες έχουν μείνει στην ιστορία ως σημάδι που εφυγαν πολλοί. Βέβαια δεν παύουν να με κάνουν να γελάω και τα επικά σχόλια που έχουμε ρίξει ο ένας τον άλλον.

                      Ο McSolid παντρεύτηκε. Ο Καταραμένος με μούσια Εβραίου Σιωνιστή στη Ναζίνια. Ο Evans στην Αμερική για να φωτογραφίζει τα γκομενάκια και τα τοπία εκεί. Σιγά σιγά το φορούμ άρχισε να ερημώνεται, γιατί πολλοί έχουν πλέον προχωρήσει στις καριέρες τους στην πραγματική τους ζωή.

                      Τώρα πλέον δεν πολυμπαίνω, γιατί έχω και τη δουλειά μου ως ηχολήπτης. Έχω και παιχνίδια που με απασχολούν και προσπαθώ να τερματίσω και δε γράφω γι' αυτά, γιατί ξέρω ότι πολλοί δεν ασχολείστε με τέτοια παιχνίδια.

                      Αυτά από μένα. Το GO είναι ένα gaming φορούμ και γι' αυτό μπήκα εκεί. Εμένα μου αρέσει ο χαβαλές και η συζήτηση γύρω από τα παιχνίδια που μου τραβάνε το ενδιαφέρον στο μεγιστό.
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Titus View Post

                        Τώρα πες μας πού ήσουν τόσο καιρό!
                        το ψάχνω ακόμα, εδώ κι εκεί γενικά. μπήκα μετά από πολύ καιρό, διάβασα το θρεντ και συγκινήθηκα λίγο οπότε είπα να ποστάρω.

                        Originally posted by Imrahil View Post
                        p.s. Γεια σου κεη εφ εχ.
                        γεια σου ιμραχιλ λατρεία, γεια σε όλους σας παιδιά
                        these walls built to stand come-what-may
                        lie shattered in the ashes

                        Comment

                        Working...
                        X