Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το Gamers-Odyssey και εσείς

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το Gamers-Odyssey και εσείς

    Εμείς και εμείς είμαστε. Πάνω-κάτω γνωρίζουμε username-ικά ο ένας τον άλλον. Μερικοί γνωριζόμαστε χρόνια απο προηγούμενα forum και πριν απο αυτά απο άλλα πιο παλιά. Μερικοί έχουμε βρεθεί και απο κοντά. Όλοι μας γράφουμε σε ένα forum αρκετά εσωστρεφές, με αποτέλεσμα ο αριθμός των ενεργών μέλων να παραμένει σταθερά χαμηλός επειδή τα νέα μέλη δυσκολεύονται πολύ να προσαρμοστούν αλλά αυτό ακριβώς φέρνει το αβαντάζ του πολύ ιδιαίτερου χαρακτήρα του forum.
    Ποια είναι λοιπόν η σχέση σας με το Gamers-Odyssey; Είναι το αγαπημένο σας forum; Αγαπάτε τον ιδιαίτερο χαρακτήρα του; Πληκτρολογείτε μηχανικά το url όταν ανοίγετε τον browser; Περνάει απ' το μυαλό σας η σκέψη του GO όταν είστε offline;

    (απλά ας γράψει κάποιος κάτι γρήγορα γιατί είναι πολύ awkward νέο θέμα με 0 posts )

  • #2
    Δεν είναι το καλύτερο φόρουμ.Θέλω να αλλάξουν πολλά για να γίνει.Άμα αλλάξουν θα είναι το αγαπημένο μου μακράν.Πάντως όταν ανοίγω το internet είναι πάντα στα 3 πρώτα που ανοίγω μηχανικά.Και ναι το σκέφτομαι πού και πού όταν δεν είμαι μέσα.
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • #3
      Μπαίνω καθαρά από συνήθεια.Άλλο αν το κάνω καθημερινά και είναι η πρώτη μου δουλειά με το που μπω ίντερνετ.Πρέπει να αλλάξουν πάρα πολλά για να γίνει το καλύτερο και ναι κάποιες φορές το σκέφτομαι,όσα έχουν γίνει,ειπωθεί κλπ.Το αγαπημένο μου είναι σίγουρα,όσα προβλήματα και αν έχει.Όλο λέω θα φύγω και όλο γυρίζω εδώ.Αυτό πιστεύω έγκειται στις εν δυνάμει συζητήσεις που θα μπορούσαν να λάβουν μέρος μιας και πολλούς από εσάς δε χορταίνω να σας διαβάζω και είστε όλοι μαζί εδώ μέσα,που να σας ψάχνω ξεχωριστά σε άλλα φόρα.
      Το κακό είναι ότι όλα όσα έγραψα ισχύουν εν δυνάμει,καθαρά υποθετικά και με βάση το παρελθόν του φόρουμ που ΙΜΟ ήταν αξεπέραστο.
      Carpe diem

      Comment


      • #4
        Ποια είναι λοιπόν η σχέση σας με το Gamers-Odyssey; Είναι το αγαπημένο σας forum; Αγαπάτε τον ιδιαίτερο χαρακτήρα του; Πληκτρολογείτε μηχανικά το url όταν ανοίγετε τον browser; Περνάει απ' το μυαλό σας η σκέψη του GO όταν είστε offline;
        To Gamers-Odyssey στα δικα μου ματια ειναι gamepro forum, το μετεπειτα gamersite νομιζω.Δλδ το πρωτο φορουμ που εκανα λογαριασμο ανεξαρτητως αντικειμενου και φυσικα το πρωτο μου gaming forum.
        Τα περισσοτερα παιδια ηταν και εκει αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν οι περισσοτεροι.
        Πριν απο πολυ καιρο ελεγα να κανω ενα thread οπου θα ποσταραμε τα παλια nicknames μας,καθως πολλοι εχουν αλλαξει.

        για παραδειγμα ο τυπος που εκανε το thread ειναι ο masterchief.Oχι?
        Ο somari ειναι ο superκατι.
        Ο xeno ειναι ο xenoκατι
        O loggo ειναι ο link.κτλ.
        Στο πρωτο thread που ειχα κανει μου ειχαν απαντησει νομιζω ο evans,deus ,ren of heavens.
        Θυμαμαι boy without fairy.
        i Have no Equal με διαφορετικο name και αλλα παιδια που δεν θυμαμαι τωρα
        Δεν θυμαμαι αν ηταν ο bιgboss και ο παιχτης τοτε.Θυμαμαι παντως οτι ηταν εκει στις συζητησεις για το μουστακι του snake.:xp:
        Νομιζω και ο titus και ο altair πρεπει να ηταν απο τοτε.


        Αν και η συμμετοχη σε συγκριση με τοτε ειναι πολυ μικρη ,δυσκολα θα βγει απο bookmark το φορουμ.

        Comment


        • #5
          για παραδειγμα ο τυπος που εκανε το thread ειναι ο masterchief.Oχι?


          Ναι..
          Ο Somari ήταν ο supertrunksz και ο Xeno XenoVagrant.

          Comment


          • #6
            :troll:

            Comment


            • #7
              Somari=Supertrunksz
              Xeno=Xenovagrant
              I Have No Equal=Ultimate End=Ultimate Ends Ghost
              Altair=THETRUEALUCARD
              Raf=Masterchief
              Carpe diem

              Comment


              • #8
                Σωστος!

                Το Ultimate Ends Ghost ηταν μετα απο ban.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by hideo View Post
                  Δεν θυμαμαι αν ηταν ο bιgboss και ο παιχτης τοτε.
                  εγώ είμαι μέλος από άνοιξη 2006, ο παιχτης είναι απο χειμώνα 2004 αν θυμάμαι καλά όταν άνοιξε το forum του gamepro.

                  Ειχα γινει μέλος κυριως για να τρολάρω τους τότε συντάκτες του gamepro που όμως ελάχιστα έμπαιναν στο φορουμ
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #10
                    Ο Altair ήταν ο TheTrueAlucard και ο Somari ο Supertrankz και ναι εγώ και ο bigboss ήμασταν στο gamepro forum από τα ξεκινηματά του.Ποιον εννοείς ως I have a name?
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #11
                      Καπου εκει σας θυμαμαι και εγω.Εγω πρεπει να ημουν 2-3 χρονια πριν μελος.Δεν θυμαμαι.
                      paixtis εκανα edit. I Have No Equal εννουσα.

                      Comment


                      • #12
                        Ήσουν πριν από μένα?Γιατί εγώ θυμάμαι ότι γράφτηκες αρκετά μετά και από τον bigboss.Βασικά θυμάμαι ότι μπήκες περίπου μαζί με solidsnake.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • #13
                          To Gamers Odyssey είναι κάτι "δικό μου". Είναι μια καθημερινή ασχολία, πολύ περισσότερο από απλή μηχανική συνήθεια, είναι τρόπος επικοινωνίας με άτομα με τα οποία έχω πλέον γνωριστεί και προσωπικά, είναι χώρος ανταλλαγής απόψεων ακριβώς με τέτοια άτομα που εκτιμώ, και είναι και ένα σημαντικό κομμάτι ενός χόμπι μου. Για το αν είναι το αγαπημένο μου φόρουμ, ναι. Ξέρω ότι θα μπω και θα διαβάσω ποστς 2 γραμμών ίσως που θα μου πουν όσα χρειάζομαι, ξέρω ότι αυτά που θα γράψω θα τα διαβάσουν άτομα που με ενδιαφέρει η άποψή τους και χαίρομαι τις συζητήσεις που γίνονται. Δεν κάνω την παραμικρή απόπειρα να είμαι αντικειμενικός ή να τα παρουσιάσω όλα ρόδινα, απλά θέλω να δείξω πως χαίρομαι τη συμμετοχή μου εδώ με όλα τα αρνητικά που μπορεί να έχει αυτός ο χώρος. Στην πορεία, επειδή σαν κλασσικός PCας έχω και άλλες ανάγκες, άρχισα να γράφω και στο Insomnia. Αν και ο κόσμος εκεί είναι πολύ περισσότερος, οι αξιόλογοι χρήστες είναι αναλογικά το ίδιο με εδώ - η διαφορά είναι πως διαβάζω πράγματα εξειδικευμένα για το χώρο του PC. Τέλος, για την κατάστασή μας εντός ή εκτός εισαγωγικών, σαν αμιγώς gaming forum δεν είναι μικρό αυτό που έχουμε καταφέρει. Έχουμε αυτό το σταθερό πυρήνα χρηστών που έχουμε, πράγμα που νέα forums σε νέα και παλιά sites (που σημαίνει πολλαπλάσια επισκεψιμότητα λόγω νέων, reviews κλπ) δεν το έχουν καταφέρει σε ΚΑΝΕΝΑ βαθμό. Το Authority δεν έχει πια forum, το Enternity...εχμ...δεν έχει και το ποιοτικότερο forum του κόσμου, το byteme δεν το συζητάω καν, το gameover δεν το γούσταρα ποτέ και ο κόσμος του πάντα ήταν εκνευριστικός, ενώ πλέον και η κίνηση στο forum του δεν είναι μεγάλη. Δεν είναι τυχαίο επίσης πως δύο από τα sites που προανέφερα πήραν κόσμο από ΕΔΩ για συντάκτες, ενώ επί εποχών Gamepro θυμίζω τον Alucard και το Ferryman που συνέχισαν να έχουν επαφή και πολύ μετά.

                          Προφανώς η σχέση μου με το Gamers Οdyssey, το διάδοχο του Computer Games Magazine forum πρωτίστως και του Gamepro forum μετά, είναι βαθιά συναισθηματική. Σε αυτό το χώρο έχω πάρει και, θέλω να πιστεύω, έχω δώσει, και για αυτό αδυνατώ να το βάλω στο ζύγι. Το προσκλητήριο πεσόντων βέβαια, από όλα αυτά τα χρόνια είναι μακρύ. Δεν έχουμε τελειώσει όμως.
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • #14
                            Eγώ ως solid-snake γράφτηκα το 2007 νομίζω.
                            Επίσης από αυτούς που έχουν αλλάξει όνομα είναι και ο Loggo=Link, o Azrael που έφυγε ήταν ο Dantesparda, Nooto=songoku.

                            Comment


                            • #15
                              Οχι ρε συ ημουν πολυ πριν.

                              Μπραβο.Αzrael και ειδα και αλλους στο thread που ξεθαψε ο GZ.(αληθεια αυτο το ονομα ειχες ground?)
                              Scatman,Doppelganger,TheCursed

                              Comment

                              Working...
                              X