Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το Gamers-Odyssey και εσείς

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by paixtis View Post
    Ήσουν πριν από μένα?Γιατί εγώ θυμάμαι ότι γράφτηκες αρκετά μετά και από τον bigboss?Βασικά θυμάμαι ότι μπήκες περίπου μαζί με solidsnake.
    ναι ο hideo γραφτηκε στο gamepro πιο μετα απο εμένα, κάπου αρχές 2007.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #17
      Originally posted by BigBOSS View Post
      ναι ο hideo γραφτηκε στο gamepro πιο μετα απο εμένα, κάπου αρχές 2007.
      Οχι ρε ποιο 2007.2003-4 μπορει.:

      Το παρακολουθουσα απο την αρχη βεβαια το φορουμ.

      Comment


      • #18
        Originally posted by hideo View Post
        Οχι ρε ποιο 2007.2003-4 μπορει.:

        Το παρακολουθουσα απο την αρχη βεβαια το φορουμ.
        μάλλον σε μπέρδεψα με songoku (nooto) και solidsnake.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #19
          Ο solidsnake(καλα ξεχασα τον Djsolid ) θυμαμαι οτι γραφτηκε αρκετα μετα.Ο nooto ειναι πριν απο το 2007 νομιζω.

          Comment


          • #20
            Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Τίτος έχει το ίδιο avatar από το 2003 που ήμασταν ακόμα στο CGMag.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • #21
              Εγώ γράφτηκα το 2002 όμως!!! Το θυμάμαι γιατί τέλειωνα το πρώτο έτος!
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • #22
                Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Τίτος έχει το ίδιο avatar από το 2003 που ήμασταν ακόμα στο CGMag.


                Ο Τίτος είναι αξία αναλλοίωτη απ' το χρόνο. Όταν βλέπω το όνομά του κάτω απο thread ξέρω πως θα διαβάσω κάτι καλό, γυρνώντας τη συζήτηση πίσω σε αυτό:

                Για το αν είναι το αγαπημένο μου φόρουμ, ναι. Ξέρω ότι θα μπω και θα διαβάσω ποστς 2 γραμμών ίσως που θα μου πουν όσα χρειάζομαι, ξέρω ότι αυτά που θα γράψω θα τα διαβάσουν άτομα που με ενδιαφέρει η άποψή τους και χαίρομαι τις συζητήσεις που γίνονται.


                Για να αγγίξω το θέμα που άνοιξα, τo GO είναι και για 'μένα το αγαπημένο forum.
                Υπήρχε φυσικά περίοδος που απείχα για τους δικούς μου ανόητους λόγους. Μπορεί τα τελευταία χρόνια να έχω χάσει την εκτεταμένη επαφή που είχα παλιότερα με το gaming (ποτέ δε ξενέρωσα αλλά ξαφνικά άρχισε να γίνεται πολύ ακριβό χόμπι), πράγμα που σιγά-σιγά αλλάζει τελευταία, αλλά πάντοτε θα έμπαινα, σχεδόν σε καθημερινή βάση, να τσεκάρω συζητήσεις.Αρκετοί άλλοι μάλιστα μπαίνουν στο forum και γράφουν μόνο στα "Γενικά", αυτό πάει να πει κάτι για το πνεύμα που επικρατεί εδώ και δεν έχει να κάνει μονάχα με gaming.
                Αυτό όμως που έχει σημασία είναι πως εδώ βρίσκω άτομα "sui generis" με συγγενείς ασχολίες και ενδιαφέροντα, ασχέτως ηλικίας (είμαι 21 και νομίζω απ' τους νεότερους εδώ) με ευφυΐα και ευγλωττία που ποτέ δε σταματάει να με εκπλήσσει και εγώ ο ίδιος μπορώ να πειραματιστώ με έκθεση ιδεών και σύνθεση λόγου σε posts που θα διαβαστούν, θα κατανοηθούν και θα βρουν ανταπόκριση.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Titus View Post
                  Εγώ γράφτηκα το 2002 όμως!!! Το θυμάμαι γιατί τέλειωνα το πρώτο έτος!
                  Κι όμως δεν θυμάσαι καλά... To forum του cgmag άνοιξε τις πύλες του για το κοινό στις 7/10/2003. Αποδείξεις εδώ... http://web.archive.org/web/200411120...viewtopic&t=25

                  To Gamers Odyssey είναι κάτι "δικό μου".
                  Νομίζω μπορείς να βγάλεις και τα εισαγωγικά
                  Και φυσικά πέρα από την πλάκα αν δεν είχες συμφωνήσει με την ιδέα όταν μιλήσαμε πρώτη φορά το 2007, κανένα g-o δεν θα υπήρχε, σίγουρα όχι με την μορφή που υπάρχει σήμερα.


                  Είναι ωραίο πάντως να βλέπεις μία κοινότητα που έχει κλείσει σχεδόν δεκαετία και τα τελευταία 5 χρόνια έχει φτιάξει και το δικό της χώρο. Σχετικά με την "ποιότητα" θα μπορούσε να γίνει μεγάλη κουβέντα... Σε καμία περίπτωση δεν είναι αυτή που θα μπορούσε να είναι. Οι λόγοι νομίζω είναι προφανείς. Ακόμα κι έτσι όμως μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι ο πήχης σε σχέση με το τι υπάρχει εκεί έξω είναι πολύ ψηλά. Σε τελική ανάλυση όμως αυτό που μου μένει είναι όλη αυτή η προσπάθεια/δουλειά από αρκετό κόσμο ώστε να στηθεί το φόρουμ και η σελίδα.

                  Δεν είναι τυχαίο επίσης πως δύο από τα sites που προανέφερα πήραν κόσμο από ΕΔΩ για συντάκτες
                  Χμμ τα sites που προανέφερες και έχουν πάρει κόσμο από εδώ είναι τουλάχιστον τρία. Βέβαια οκ εξαρτάται και το πως εννοείς το "πήραν κόσμο από εδώ" αλλά σε κάθε περίπτωση μιλάμε για ενεργά μέλη.

                  Comment


                  • #24
                    Εμένα το πρώτο μου φόρουμ ήταν το PC Master. Κάποια στιγμή το 2004-05 (όχι ως solid-snake) άρχισα να μπαίνω και στο gamepro που ήταν πιο κονσολιακη κοινότητα, ενεργό μέλος ως solid-snake έγινα 2 χρόνια πριν κλείσει και σιγά σιγά έγινε το main gaming (και όχι μόνο) φόρουμ μου.

                    Είναι ωραίο πάντως να βλέπεις μία κοινότητα που έχει κλείσει σχεδόν δεκαετία και τα τελευταία 5 χρόνια έχει φτιάξει και το δικό της χώρο.
                    5 χρονιά το G-O ; κάτσε ρε, πότε έκλεισε το game-pro forum ;

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                      Εμένα το πρώτο μου φόρουμ ήταν το PC Master. Κάποια στιγμή το 2004-05 (όχι ως solid-snake) άρχισα να μπαίνω και στο gamepro που ήταν πιο κονσολιακη κοινότητα, ενεργό μέλος ως solid-snake έγινα 2 χρόνια πριν κλείσει και σιγά σιγά έγινε το main gaming (και όχι μόνο) φόρουμ μου.



                      5 χρονιά το G-O ; κάτσε ρε, πότε έκλεισε το game-pro forum ;
                      To περιοδικό έκλεισε Ιούλιο του 2007, το φορουμ ήδη ήταν παρατημένο έτσι κι αλλιώς, εμείς αρχίσαμε τις συζητήσεις Σεπτέμβριο του ίδιου έτους και ανοίξαμε τον Δεκέμβριο. Το forum του gamepro έκλεισε οριστικά περισσότερο από χρόνο μετά αλλά υπήρχε απλά για να υπάρχει.

                      Comment


                      • #26
                        To Gamers-Odyssey einai to prwto site pou exw bookmarked sthn lista kai einai panta to prwto site pou anoigw kai ousiastika afinw anoixto olh thn hmera, eite vriskomai sto PC eite oxi.
                        Einai kai synitheia kai hobby, den exw metaniwsei gia tipote, den me endiaferei h "poiothta" tou forum, thn douleia tou thn kanei me to parapanw.
                        Otan mpainw edw, kserw oti tha diavasw ta gaming nea mou alla kserw kai oti tha pw afta pou exw na pw kai olo kai kapoios tha ta diavasei pernontas ta sta sovara.

                        To prwto mou Forum evar htan to Guardimpact.com, ena forum tou Soulcalibur pou den yparxei poia, alla to prwto mou Ellhniko Forum htan to CGMag (logw tou gamepro section), epeita akolouthisa thn grammh ws edw.

                        Μπραβο.Αzrael και ειδα και αλλους στο thread που ξεθαψε ο GZ.(αληθεια αυτο το ονομα ειχες ground?)
                        To sygekrimeno nickname to exw apo thn prwth stigmh pou evala nickname actually sto IRC, sygekrimena to xrhsimopoiw apo to 1998 alla epese mia fora kai anagastika na to ksanakanw register to 2001:


                        Nickname den allaksa pote, alla wriste merika apo ta Avatars pou xrhsimopoihsa kata kairous, etsi for teh lulz:

                         
























                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • #27
                          Τι εποχές και τότε, στο CGM, στο GamePro και αργότερα στο Game-Site...

                          Πλέον είμαι ο δεύτερος παλαιότερος ενεργός χρήστης μετά τον Τίτο; Κυριολεκτικά έχω μεγαλώσει μαζί με αυτήν την κοινότητα (άρα και μέσα από αυτήν σε ένα βαθμό και λοιπά), ουσιαστικά φέτος κλείνω δεκαετία, σχεδόν τη μισή ζωή μου!
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • #28
                            Πλέον είμαι ο δεύτερος παλαιότερος ενεργός χρήστης μετά τον Τίτο;
                            Eksartatai apo to pote graftikame sto CGMag oi treis mas kai an einai kai kanenas allos.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Ground_zero View Post
                              Eksartatai apo to pote graftikame sto CGMag oi treis mas kai an einai kai kanenas allos.
                              Εγώ γράφτηκα φθινόπωρο 2003, αν θυμάμαι καλά.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • #30
                                Φθηνοπωρο 2003... Ειχα γραφτει στο Gamelife...
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X