Announcement

Collapse
No announcement yet.

Best Platformer Games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Κοίτα, μην σου πω ψέμματα, το Shipnx έτσι όπως το είδα δεν νομίζω να ασχοληθώ μαζί του αυτή τη στιγμή, όμως θα το έχω στα υπ' όψιν επειδή το αναφέρεις, και πιστεύω πως έχεις καλό λόγο γι' αυτό. Το I Ninja θα το δω πιο σύντομα μάλλον, μιας και έχω ζεστό τον Dolphin. Με το Klonoa είχα πάθει παράκρουση. Την έκδοση του PS1 την είχα ακουστά όμως δεν είχε τύχει να το παίξω σε βάθος, την έκδοση του Wii την τερμάτισα με Dolphin σε Full HD glory (έπος ήταν πραγματικά :p) και αργότερα το βρήκα στο PSN σε μία ευκαιρία με 1$, το τσίμπησα αμέσως και το έχω βγάλει σχεδόν όλα τα collectables 100%. Θυμάμαι έπαιζα συνέχεια το Balu's Tower ή όπως λέγεται τέλοσπάντων, και είχα κάνει και πολύ καλό χρόνο.

    Τον βιολιστή δεν τον ήξερα, θα τον έχω και αυτόν στα υπ' όψιν όταν είμαι στα κέφια για 16 bits φάση. Όπως το βλέπω πάντως φαίνεται ωραίο παιχνιδάκι. Και η Enix εκείνες τις εποχές σε τέτοιες φάσεις είναι εγγύηση.


    EDIT
    Έριξα κι εγώ μια ματιά στο thread και είδα ωραία πραματάκια που είχα ξεχάσει. Να πω πως πλέον έχω τερματίσει κι εγώ το Rogue Legacy ή όπως το αποκαλούσα όταν ασχολούμουν μαζί του, το 2D Dark Souls :p. ΤΟΡ τίτλος, διασκεδαστικός, όμορφος, ψαγμένος, ευφάνταστος, δύσκολος, γενικά είναι φαινόμενο. Προτείνεται αβάδιστα.
    Last edited by Phantom Duck; 15-07-2016, 12:26 AM.

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment




    • Ο Μιγιαμότο σχολιάζει την πρώτη πίστα του SMB!

      Comment


      • Το να βλεπεις αλλους να παιζουν την 1-1 για πρωτη φορα ηταν case study και ταυτοχρονα δοκιμασια νευρων. Αφου ξεπερναγαν μετα απο μια δυο προσπαθειες τα πρωτα goombas και τους σωληνες ξεκιναγε το πανηγυρι και τα απανωτα game overs στο πρωτο κενο. Κι αν τελικα το περναγαν τους περιμεναν χειροτερα. Η πιστα αυτη ηταν αρκετη για να κανει ενα νουμπα να μη δειχνει τοσο αξιοθρηνητος οταν τελικα θα καταφερνε να την ολοκληρωσει.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Η πρώτη-πρώτη μου εμπειρία στο άθλημα αυτή η πίστα! Ξεχνιέται;

          Comment


          • Και η μαγκιά είναι ότι αποτελεί μόνιμο υπόδειγμα platform, έχει καθορίσει status quo.

            Με άλλα λόγια, άνετα το έπαιζα ξανά.
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Πάρτε εδώ διαμαντάκι.


              ESRB Rating: EVERYONE 10+ with Comic Mischief, Violent ReferencesLumo Gameplay trailer for the Eurogamer Expo, 2015. Lumo is being released on PC, Mac, Linux...

              SUBSCRIBE: http://goo.gl/WUooMcWitness the rebirth of a genre in Lumo – a classic isometric adventure with a modern twist for gamers young and old alike! As ...

              For all your custom controller needs www.MorbidStix.com Also check out https://www.youtube.com/user/MorbidStix for more livestreams from me and other MorbidS...
              Carpe diem

              Comment


              • Δεν φαίνεται καθόλου άσχημο. Παίζει να το τσεκάρω όποτε μου έρθει όρεξη για κάνα puzzle game. Κατά τ' άλλα, να πω δυο λογάκια για το Guacamelee, που το θεωρώ ένα από τα πιο ευχάριστα και εθιστικά παιχνιδάκια που έχω παίξει γενικά.



                Το είχα κατεβάσει (από τα γνωστά λιμάνια) όταν είχε πρωτοβγεί και είχα πάθει παράκρουση. Δεν με άφηνε να το παρατήσω. Όταν βγήκε το Gold Edition, το πήρα στο Steam και το τερμάτισα όλο 100%, perfect score, 2 φορές normal και hard. Και το hard είναι όντως hard αλλά γούσταρα, δεν είχε cheap deaths. Όλα ήταν skill based. Το steam-κοντέρ γράφει 32 ώρες.

                Πριν καιρό είδα πως είχε βγει και το Super Turbo Championship Edition. Δεν έβρισκα πουθενά λίστα με το τι πρόσθεσαν, και είπα να το κατεβάσω να δω περί τίνος πρόκειται. Οι τύποι είναι φαινόμενα. Δεν υπάρχει πουθενά μία λίστα, επειδή ξαναέφτιαξαν το παιχνίδι ουσιαστικά. Όλοι οι εχθροί έγιναν rebalanced, βγήκαν νέοι αντίπαλοι, νέες περιοχές, έβαλαν μπάρες ενέργειας στους εχθρούς, τα πάντα όλα. Πολύ καλή φάση. Δεν νιώθω κούραση που το έχω τερματίσει ουσιαστικά ήδη 3 φορές, αντιθέτως φαίνεται ακόμα φρέσκο. Και πάνω απ' όλα, εξακολουθεί να είναι εθιστικό όπως την πρώτη φορά. Ειδικά σε κάποια σημεία που είχε υπερβολικά λεπτομερές platforming, γούσταρα όσο τίποτα άλλο.

                Προτείνεται σε όλους τους φαν των metroidvania και των 2D platforms. Εξαιρετικό παιχνιδάκι.
                Last edited by Phantom Duck; 18-11-2016, 12:34 AM.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • Δεν με κράτησε 1-2 ώρες που έπαιξα, αλλά λόγω του post σου και ότι δεν του έδωσα αρκετό χρόνο, θα το ξαναβάλω.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Εγώ το παράτησα στον τελικό.Δεν έχω υπομονή να το ξαναπιάσω.Ειδικά για να βγάλω τα πάντα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Ryu, εμένα με τσίμπησε το παιχνίδι από την αρχή. Άρα αν δεν σου άρεσε από την αρχή, ίσως να μην ήταν για εσένα. Πάντως και να μην σου αρέσει το όλο στήσιμο, πιστεύω πως τουλάχιστον η μουσική θα σε αποζημιώσει (έως έναν βαθμό τουλάχιστον ). Ξέχασα να το αναφέρω προηγουμένως. Η μουσική σε ένα παιχνίδι μπορεί να το απογειώσει στα μάτια μου, και το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι ένα από αυτά. Είναι από αυτά που έχω κατεβάσει το soundtrack όλο και το ακούω πού και πού







                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • To καλύτερο που έχω παίξει σε 2Δ εδώ και πολύ καιρό



                        Last edited by Somari; 20-11-2016, 12:26 AM.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Α ρε το Οri, τι παιχνιδάρα υπέρτατη. Άκουσα πάλι τα τραγούδια και συγκινήθηκα. Έπαιξα λίγο την πρώτη έκδοση που βγήκε, όμως το παράτησα επειδή ο υπολογιστής μου έκανε χουνέρια και είπα να περιμένω για να παίξω την definitive έκδοση. Έπεσε το απαιτούμενο 100% χωρίς να το πολυσκεφτώ. Πιθανότατα το καλύτερο 2D platform των τελευταίων ετών. Αν και τώρα που το σκέφτομαι, πρέπει να ανήκει και στα Metroidvania. Έχει και συμπαθητική ιστορία λένε (εγώ τα περνούσα στο fast forward ).


                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Nαι, το backtracking Metroidvanιζε πολύ... Αλλά ήταν περισσότερο πλατοφορμάκι από τα άλλα
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment

                            Working...
                            X