Announcement

Collapse
No announcement yet.

Διαγωνισμός fan-fiction

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Διαγωνισμός fan-fiction

    Αν ενδιαφέρονται αρκετοί (δηλαδή πάνω απο 4-5), μπορούμε να οργανώσουμε ένα "διαγωνισμό" fan-fiction απο αγαπημένα μας games τα οποία και θα δημοσιευτούν στο forum ανοιχτά προς ψηφοφορία ή ο,τιδήποτε άλλο προτείνετε.
    Πώς σας φαίνεται η ιδέα;

  • #2
    Κάνε την αρχή,δώσε ένα παράδειγμα τι ακριβώς εννοείς πχ,γιατί εμένα μου φαίνεται πολύ γενικό όλο αυτό.Σαν ιδέα μου αρέσει,απλά δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς το έχεις κατά νου.
    Carpe diem

    Comment


    • #3
      Γράφουμε σύντομες ιστορίες βασισμένες σε αγαπημένα games, τα ανεβάζουμε ως έκθεση με poll και ψηφίζουμε τη καλύτερη (δεν χρειάζεται να είναι απαραίτητα ανταγωνιστικό αλλά προσθέτει στο motivation).

      Comment


      • #4
        O Raf μου ζήτησε να κλειδώσω το θέμα επειδή προβλέπει πως το τρολλάρισμα θα πάει σύννεφο. Διαφωνώ με το Raf όπως διαφωνώ και με το τρολλάρισμα, οπότε το θέμα θα μείνει ανοιχτό αλλά τα άσχετα ή αμφιλεγόμενα posts διαγράφηκαν. Επειδή είναι έξυπνη και δημιουργική ιδέα (Super Meat Boy διήγημα? Γιατί όχι?) παρακαλούνται να γράψουν μόνο όσοι θέλουν να συμμετάσχουν
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #5
          Αν και σχεδόν έναν μήνα μετά ας προσθέσω κάτι.

          Η ιδέα γενικά είναι ενδιαφέρουσα αλλά ίσως είναι κάπως αόριστη. Εφόσον μιλάμε για έναν "διαγωνισμό" και όχι απλά για ένα θέμα στο forum που ο καθένας θα μπορούσε να γράφει ότι του αρέσει, ίσως θα ταίριαζε μια πιο οργανωμένη πρόταση.

          Για παράδειγμα: Ο Gamers-Odyssey Fan Fiction Contest (GOFFC ) θα αφορά ένα συγκεκριμένο παιχνίδι, κατά προτίμηση κάποιο με ενδιαφέρον lore και setting (το Meat Boy θα είχε χαβαλέ μεν, αλλά πχ ένα παιχνίδι τύπου Witcher, Mass Effect, Dishonored θα ήταν πολύ πιο ενδιαφέρον κατά την άποψη μου και θα είχε πολύ πράμα για να δουλέψει κάποιος). Το διήγημα θα πρέπει να έχει κάποιο κατώτερο και ανώτερο όριο λέξεων. Τα διηγήματα θα πρέπει να τηρούν κάποια/κάποιες προϋποθέσεις για να υπάρχει μία βασική γραμμή αλλά και μία πρόκληση, όπως πχ ότι θα διαδραματίζονται πριν ή μετά τα συμβάντα του παιχνιδιού (πχ 10 χρόνια), ότι θα πρέπει ως πρωταγωνιστή να έχουν τον villain του παιχνιδιού ή κάποιον NPC ή αναγκαστικά κάποιον άσχετο τελείως και όχι τον πρωταγωνιστή του παιχνιδιού.

          Αυτά προς το παρόν.

          Comment

          Working...
          X