Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Last Guardian

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Κατι που δεν ειπε ο Αltair που παρεθεσε το video ειναι το οτι το εν λογω video περιεχει footage του παιχνιδιου απο εναν χρονο πριν περιπου και λογικα απο τοτε μεχρι τωρα θα εχουν αλλαξει λογικα αρκετα πραγματα οσον αφορα το animation και αλλα πολλα..
    Στην Ε3 ισως μας δειξουν το current progress τους και θα εχει ενδιαφερον αυτο σιγουρα. Συν τοις αλλοις θα ειναι και καλη κινηση marketing-wise για να ανεβει αποτομα το hype-o-meter.

    Comment


    • #17
      Και επισης ειναι team Ico, οπου Ico = τεχνη και τεχνη = gaming και gaming = GO forum οποτε GO forum = τεχνη.









      Απλο.
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • #18
        Αν υπήρχε έστω και 1% πιθανότητα το Linger in shadows να συνδέεται με το νέο ICO, όπως πολλοί πίστευαν όταν είχε ανακοινωθεί, τότε ίσως να ήμουν βέβαιος για το ICO 3= art. Τώρα απλά περιμένω.

        Α και για να σας προλάβω, προφανώς και δεν εννοώ σύνδεση των δύο gameplay wise.

        EDIT:
        Eν αντιθέσει με πολλούς, παρότι έπαιξα το ICO περιμένοντας την αποκάλυψη του gaming λόγω post mortem hype, μου άρεσε χωρίς να ξετρελαθώ κιόλας. Με τα δικά μου κριτήρια πάντως τέχνη δεν το λες. Το SotC μου άρεσε πάααααρα πολύ- το demo δλδ μιας και παίζει να είναι το μόνο demo που έλιωσα αρκετές δεκάδες φορές. Έχω και το game αλλά δε βρήκα ευκαιρία να ασχοληθώ- now's the chance αλλά δεν έχω εδώ το ps2 μου.

        EDIT 2:
        Και σε τελική ανάλυση τι μας νοιάζει αν είναι τέχνη ή οχι? Καλό game να είναι και από εκεί και πέρα τα βρίσκουμε τα υπόλοιπα.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #19
          Originally posted by DjSolid View Post
          Και επισης ειναι team Ico, οπου Ico = τεχνη

          Απλο.

          fixed;)

          Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω το Bashing που ρίχνετε μερικοί σε τίτλους με τους οποίους δεν έχετε ασχοληθεί ποτέ,αλλά αντίθετα θεοποιείτε κάθε τίτλο που δεν έχει να προσφέρει τίποτα καινούριο.Και όχι δεν μιλάω για την ποιότητά τους γιατί δεν έχω ασχοληθεί οπότε δεν μου πέφτει λόγος.


          @burai:καλά ρε άθλιε.ΑΚΟΜΑ να το παίξεις;ειδικά από τη στιγμή που έχεις λιώσει το ντέμο μου φαίνεται άτοπο;)
          Carpe diem

          Comment


          • #20
            Έλα μ ντε... Αλλά οκ τώρα έχω ολόκληρο καλοκαίρι να ασχοληθώ.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #21
              The Last Guardian

              Δε βρίσκω το παιδάκι άσχημο αλλά συμφωνώ πως πρέπει να γίνει πιο λεπτομερές αφού το φανταστικό ζωάκι μοιάζει πιο ρεαλιστικό από το παιδάκι. Δεν ανησυχώ πάντως, σίγουρα όχι γι' αυτό. Πάντως τα 2 βασικά μοτίβα, εξερεύνηση ερειπίων και φιλία παραμένουν και εδώ από ότι φαίνεται.
              Για να κάνω και μια πρόβλεψη: Όπως στο ΣοΤΚ το περιβάλλον σε βοηθούσε να νικήσεις τους κολοσσούς εδώ ο κολοσσός θα σε βοηθήσει να "δαμάσεις" το περιβάλλον ελέγχοντας τον έμμεσα όπως τον Αγκρο.
              Παρεμπιπτόντως ούτε στο ΙΚΟ ούτε στο ΣοΤΚ πεθαίνει κανείς από τους χαρακτήρες. Τώρα δεν αποκλείω να πεθαίνει εδώ αλλά δεν το πιστεύω. Πιστεύω πως απλά θα φεύγει να συναντήσει τα άλλα πλάσματα του είδους του.
              Όμορφα θα περάσουμε πάλι...
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #22
                Gia to SotC den exw na pw tipote peran tou oti deixnei poly kalo mias kai den exw asxolhthei pote, to Ico den to lew kako paixnidi, apla den htan afto pou to parousiazoun poloi oti einai.

                Twra gia to kainourio ta eipa kai prin, to paidaki thelei apistefth veltiwsh oxi apla megalh, gia thn akriveia alakste ton xarakthra teleiws an ginetai
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #23
                  Altair να ξέρεις ότι έχω τερματίσε και τα δύο παιχνίδια της team ico .

                  Comment


                  • #24
                    TGS ‘09: The Last Guardian trailer

                    Comment


                    • #25
                      Γιέηηηη!!! Είναι κρίμα πάντως που έχει φάει τόσο λίγη προώθηση από τη Σόνυ.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • #26
                        Νέες πληροφορίες σχετικά με το αριστούργημα που αναμένεται από την team ico http://www.examiner.com/examiner/x-6...ardian-details
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • #27
                          Trailer.

                          [YOUTUBEHD]7lYc9OlELt4[/YOUTUBEHD]


                          Ico and Shadow of the Colossus Collection hits PS3 Spring 2011 with 3D
                          It's official! At the Tokyo Game Show, Team Ico just announced that their PS2 classics Shadow of the Colossus and Ico are officially heading to the PS3 on one Blu-ray disc. Ico and Shadow of the Colossus: The Collection for the PS3 will sport full HD compatibility as well as support for 3D and Trophies. [...]

                          (trailer)



                          Comment


                          • #28
                            Στην αρχή μοιάζει με Ταμαγκότσι έτσι όπως το ταΐζει. Επίσης, όταν το πλάσμα σκύβει να πιάσει το παιδάκι νόμιζα πως το τράβαγε από το κεφάλι.
                            Το περιμένω πως και πως, ασχέτως trailer.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • #29
                              Το περιμένουμε αλλά αργει και πολύ ρε γαμώτο, ας περάσει και το επόμενο καλοκαίρι και βλέπουμε
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #30
                                Σκάσανε μύτη τα πρώτα reviews.
                                Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως δεν αντέχω άλλο μέχρι να έρθει από amazon.
                                Φαίνεται πως πρόκειται για διαμάντι.
                                SInclair το έπαιξες το Shadow of the Colossus ή ακόμα;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X