Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το Gamers Odyssey προτείνει...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Doodle Jump για όλες τις πλατφόρμες. Κουνάς το κινητό για να κατευθύνεις προς τα πάνω την καρικατούρα. Απλό και ίσως εθιστικό! Έχει βγει και για Kinect, epic trailer.

    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • #17
      Έχει δοκιμάσει κανεις κάποιο Final Fantasy σε Android?

      Comment


      • #18
        Εγώ τα 4 πρώτα και το Dimensions.

        Comment


        • #19
          Σε πια συσκευή? Τι λέει? Αξίζει ή να τα παίξω σε 3DS? Στο 3DS είναι η ανανεωμένη έκδοση, αυτά στα Androids πια είναι?

          Με μια συσκευή όπως Samsung Galaxy S2 τρέχουν ok?

          Comment


          • #20
            Εγώ τα έπαιξα στο Xperia Neo V. Τα 3 πρώτα μια χαρά έπαιζαν ενώ το FF 4 κολλούσε λιγάκι. Απ' όσο ξέρω το Galaxy S2 είναι καλύτερο απο το Neo V οπότε δε θα έχεις πρόβλημα να τα παίξεις (δεν παίρνω και όρκο βέβαια).

            Για τις εκδόσεις android, είναι βασισμένες:
            FF1 = PSP's version
            FF2 = Enhanced version
            FF3 = NDS
            FF4 = NDS

            Μιας και θες turn based, old school j-rpg και τέτοια, δοκίμασε την σειρά Chaos Rings που έβγαλε η Square Enix για τα android, πολύ καλά παιχνίδια όπως επίσης και το Drakerider (φοβερό OST έχει το παιχνίδι) πάλι απο την Square Enix.

            Πρόσφατα έβγαλαν και το FF V για android.

            Comment


            • #21
              Ok τότε, μάλλον θα αρχίσω από το FF3 χαλαρά στο Android και βλέπω στην συνεχεια. Θα κοιτάξω και αυτά που πρότεινες, thanks. τώρα που θυμήθηκα, υπάρχει και το Chrono Trigger για Android.

              Comment


              • #22
                Banana Kong


                Παρά τον generic τίτλο του, το παιχνιδάκι αποδείχτηκε πολύ δυνατό 2D endless runner, με νέα στοιχεία και όχι απλώς μια αντιγραφή των γνωστών apps του είδους.

                Γρήγορη και εύκολη στο χειρισμό διασκέδαση, ότι ακριβώς ταιριάζει κατά τη γνώμη μου στις φορητές συσκεύες.
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Ryu_gr View Post
                  Banana Kong


                  Παρά τον generic τίτλο του, το παιχνιδάκι αποδείχτηκε πολύ δυνατό 2D endless runner, με νέα στοιχεία και όχι απλώς μια αντιγραφή των γνωστών apps του είδους.

                  Γρήγορη και εύκολη στο χειρισμό διασκέδαση, ότι ακριβώς ταιριάζει κατά τη γνώμη μου στις φορητές συσκεύες.
                  +1

                  Το επαιξα το καλοκαιρι και διασκέδασα αρκετά..

                  Comment


                  • #24
                    Dukuro 1$ sale στο Play Store.



                    Η αρχική έκδοση είναι για Vita, με τα ports για Android, iOS να δείχνουν εξίσου ωραίες παραγωγές για mobile συσκευές.

                    Από όσο έπαιξα, θα το χαρακτήριζα Puzzle Platform με action στοιχεία.

                    Οπότε, κινείται στα χνάρια των Braid (ΕΠΟΣ! sorry δεν άντεξα ), Limbo, Winterbottom κτλ. προσθέτοντας action στοιχεία καθώς ο ήρωας έχει σπαθί.

                    Σε όσους αρέσουν οι παραπάνω τίτλοι θα μείνουν πολύ ικανοποιημένοι
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • #25
                      Μεγάλη έκπληξη να γίνει αξιοπρεπές mobile port για το Castlevania Symphony Of the Night, κάτι που άναγνωρίζεται από τα reviews.

                      Όσοι θέλετε να νιώσετε τη μαγεία αυτού του Castlevania στο κινητό για λίγα μόλις ευρώ η έκδοση δεν θα σας απογοητεύσει.

                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment

                      Working...
                      X