Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συνεργασία Public με Amazon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συνεργασία Public με Amazon

    Ξέρω ότι το topic δε θα έχει ιδιαίτερη κίνηση, αλλά είναι ο ευκολότερος τρόπος να διαδοθεί η είδηση.

    Εδώ και μερικές μέρες το Public σύναψε μία συνεργασία με το Amazon και συνολικά 50000 ελληνικά CD, βιβλία και ταινίες θα είναι διαθέσιμα σε 37 χώρες του εξωτερικού, συμπεριλαμβανομένης της Αγγλίας που ενδιαφέρει εμένα.

    Οι τιμές δεν είναι και οι καλύτερες δυνατές, δεδομένου ότι όλο και κάτι παραπάνω μπαίνει στο κόστος αγοράς λόγω μεταφορικών ή μετατροπής σε λίρες, αλλά και πάλι η άνεση που παρέχεται και το υπερβολικά μεγαλύτερο κόστος όλων των εναλλακτικών κάνουν την κίνηση του Public άκρως ενδιαφέρουσα.

    Προσωπικά πάντα είμαι φοβερά ενθουσιασμένος, μια που τα έξοδα αποστολής του Ιανού είναι απαράδεκτα και η δυνατότητα αγοράς απευθείας από το site του amazon διευκολύνει πάρα πολύ την αναζήτηση.

    Η επίσημη ανακοίνωση βρίσκεται στο παρακάτω link:



    Μπράβο στα Public, εκεί που τα σνόμπαρα τελείως, προβλέπω να γίνομαι τακτικός πελάτης τους, έστω και μέσω του amazon.

  • #2
    Τουλάχιστον θα φέρουν το Kindle?
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #4
      Εγω δεν ειμαι γιάπης, για το απλό e-ink reader ενδιαφέρομαι που κάνει 70$
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • #5
        Amazon UK;

        Comment


        • #6
          Καλή είδηση, αλλά δεν νομίζω ότι είναι και πολύ καλλιτεχνική η συνεργασία Public-Amazon για να μπει στο συγκεκριμένο Τοπικ .

          Comment


          • #7
            xaxaxa
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #8
              Originally posted by sOLiD SNAKE
              Καλή είδηση, αλλά δεν νομίζω ότι είναι και πολύ καλλιτεχνική η συνεργασία Public-Amazon για να μπει στο συγκεκριμένο Τοπικ .
              Το εβαλα εδω γιατι σχετιζεται με μουσικη, ταινιες και βιβλια.

              Comment


              • #9
                Το public γενικα suckarei μεγιστα παντως, κακη εξηπηρετηση, προσφορες ιντερνετ που δεν υπαρχουν ποτε, τιμες ιντερνετ για παραλαβη απο το καταστημα που επισης δεν υπαρχουν ποτε και αλλα τετοια τραγελαφικα.. Για μενα μακρια..

                Δεν βλεπω να κραταει και πολυ η συνεργασια μολις τους παρουν χαμπαρι..

                Comment


                • #10
                  Αν είναι απλά 3rd party seller και είναι τυπικοί στις υποχρεώσεις τους (να στέλνουν πράγματα στην ώρα τους και να μη λένε ψέματα περί διαθεσιμότητας) τότε τα πράγματα είναι απλά. Από εκεί και πέρα, σαν 3rd party τιμολογεί όπως θέλει. Δε νομίζω πως θα παίξει το ρόλο του χονδρέμπορου για το Amazon, αν μη τι άλλο υπάρχουν και οι εκδοτικοί οίκοι και μεγάλοι βιβλιέμποροι.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • #11
                    Αρκεί να μην έχουμε περιορισμούς παγκοσμίως...
                    sigpic

                    Comment


                    • #12
                      Το Public πάντως στο site του πολλές φορές έχει εξωφρενικά καλές τιμές ως κράχτη, για προϊόντα που δεν έχει διαθέσιμα. Και δεν το έχει κάνει μια-δυο φορές, είναι πάγια πρακτική του, μιας και βασίζεται στο ότι ο μέσος καταναλωτής δεν θα ψαχτεί σε forums να δει τι παίζει, αλλά θα θυμάται τις καλές τιμές που βλέπει συνεχώς στην ιστοσελίδα τους.

                      Είναι αυτό που είπε και ο I have no equal παραπάνω. Αν ακολουθήσουν την ίδια τακτική και στο Amazon, τους κόβω να τρώνε πόδι μέσα σε κάνα 6μηνο.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #13
                        Αυτό με το κραχτη μου χει τύχει... Απλά δε πας στο μαγαζί αλλά κάνεις παραγγελία για παραλαβή από το κατάστημα...
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #14
                          Αφου συνεχεια το κανουν φυσικα και θα σου εχει τυχει.. Και το παραλαβη απο το καταστημα δεν ειναι και τοσο safe μη νομιζεις, πολλες φορες οταν πας απο κει σου λενε τα ιδια, δεν υπαρχει διαθεσιμο η εχει αλλη τιμη απο αυτη που εβλεπες στο net. Μια βολτα απο τα comments στο skroutz αρκει για να καταλαβει κανεις..

                          Comment

                          Working...
                          X