Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mario Kart 8 - Τώρα και σε Deluxe έκδοση!! (Switch/Wii U)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Απλά έγινε πιο δίκαιο μάλλον και δεν το αντέχει.
    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • Comment


      • Πιο άδικο είναι!Δεν είναι λογική αυτή!Πάει το competitive!Δεν έχουν λόγο ύπαρξης τα τουρνουά έτσι!Για μένα το Mario Kart δεν είναι μόνο fun!Θα το ψάξω παραπάνω και αν δεν δω βελτίωση δεν υπάρχει λόγος να ασχολούμαι πέρα από διασκέδαση με φίλους!
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Έγινε πιο άδικο επειδή πλέον δεν μπορείς να καβατζώσεις την πρώτη θέση με 2 αντικείμενα και πρέπει να παλέψεις για να μείνεις εκεί.
          Μάλιστα.
          I'm back bitches... Version 2.0

          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

          Comment


          • Όντως ρε paixtis τι εννοείς πιο άδικο? Αντίθετος φαίνεται να έμαθαν από τα λάθη τους, αλίμονο δηλαδή να μην το έκαναν. Υπάρχει περισσότερο balance, και με τους χαραχτήρες και με τα οχήματα και με τα items. Εξαιρείται το fire hopping που υποτίθεται είναι broken. Θα ήταν πιο δίκαιο δηλαδή να κρατούσες μια μηχανή με inside drift που υπερέχει τον άλλον οχημάτων και με 2 items στην πρώτη θέση να παίρνεις την πρωτιά? Αυτό είναι το δίκαιο και το challenge?

            Comment


            • Originally posted by NickTG View Post
              Έγινε πιο άδικο επειδή πλέον δεν μπορείς να καβατζώσεις την πρώτη θέση με 2 αντικείμενα και πρέπει να παλέψεις για να μείνεις εκεί.
              Μάλιστα.
              Το να παλέψεις καταστρέφει το skill.Ήμουν πάντα υπέρμαχος του no items!Τα δύο items κρατούσαν περισσότερο το balance απ'ότι τώρα.Ναι μάλιστα!
              Δεν αναδεικνύεται το skill έτσι!Απλά όποιος,όποιοι είναι τυχεροί στην αρχή και ξεφύγουν νικάνε.Δεν υπάρχει λογική σ'αυτό.Δεν ενδείκνυται για σοβαρά online τουρνουά.Αυτά από τις πρώτες 50 ώρες που έπαιξα.Αν αλλάξει κάτι στην πορεία τα λέμε.Μέχρι στιγμής δεν...απλά!
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • Μα οπως μπορεις εσυ να καβατζωσεις την θεση με 2 items ετσι μπορει και ο αλλος, το ιδιο και οπως ειναι τωρα απλα υπαρχει μεγαλύτερο variance στην πρωτη θεση. Καλο για τους νουμπαδες γιατι εχουν μια παραπανω ευκαιρια αλλα κακο για τους pro.

                Ειναι προφανες νομιζω..

                Comment


                • Όσο λιγότερο random γίνεται το παιχνίδι τόσο το καλύτερο, με τον paixti είμαι.
                  Μπορείς να αποφύγεις το Blue Shell τώρα ή δεν γίνεται καθόλου;

                  Comment


                  • Το να παλέψεις καταστρέφει το skill.
                    wat?

                    Τα δύο items κρατούσαν περισσότερο το balance απ'ότι τώρα.Ναι μάλιστα!
                    Δεν αναδεικνύεται το skill έτσι!Απλά όποιος,όποιοι είναι τυχεροί στην αρχή και ξεφύγουν νικάνε.
                    Ρε συ θα μας τρελάνεις. Δλδ. με ένα item είναι πιο εύκολο να ξεφύγεις στην αρχή;

                    Μα αυτό δεν λέμε τόση ώρα; Ότι το ένα item δεν σε αφήνει να ξεφύγεις τόσο εύκολα.

                    Comment


                    • Originally posted by i Have no Equal View Post
                      Μα οπως μπορεις εσυ να καβατζωσεις την θεση με 2 items ετσι μπορει και ο αλλος, το ιδιο και οπως ειναι τωρα απλα υπαρχει μεγαλύτερο variance στην πρωτη θεση. Καλο για τους νουμπαδες γιατι εχουν μια παραπανω ευκαιρια αλλα κακο για τους pro.

                      Ειναι προφανες νομιζω..
                      That's it!!!
                      Enpsty αυτό ακριβώς!Όποιος random καταφέρει και ξεφύγει στην αρχή ή όποιοι αποκτάν το πλεονέκτημα!Τελείως random πράγματα δηλαδή!
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Originally posted by ChrisTop View Post
                        Όσο λιγότερο random γίνεται το παιχνίδι τόσο το καλύτερο, με τον paixti είμαι.
                        Μπορείς να αποφύγεις το Blue Shell τώρα ή δεν γίνεται καθόλου;
                        Το πρόβλημα με τα 2 Items είναι ότι αυτός που βγήκε 1ος στον προηγούμενο αγώνα και ξεκινάει απ'την πρώτη θέση δεν υπάρχει περίπτωση να χάσει την πρωτιά παρά μόνο με blue shell. Με το 1 item είναι που αναδεικνύεται το skill γιατί πλέον ακόμα και αν ξεκινάς απ'την πρώτη θέση θα πρέπει να είσαι ικανός να την κρατήσεις και όχι να την καβατζώσεις στο χαλαρό όπως γινόταν.

                        Τα blue shell είναι σπάνια πλέον και μπορείς με super hornνα τα καταστρέψεις.


                        Originally posted by paixtis View Post
                        That's it!!!
                        Enpsty αυτό ακριβώς!Όποιος random καταφέρει και ξεφύγει στην αρχή ή όποιοι αποκτάν το πλεονέκτημα!Τελείως random πράγματα δηλαδή!
                        Ε αν είχε 2 δλδ. δεν θα μπορούσε να ξεφύγει; Ίσα-ίσα αν είχε 2 και ο νουμπάς έπερνε την πρωτιά δεν θα την έχανε με τίποτα. Αυτό θες;
                        Το 1 item απαιτεί πολύ περισσότερο skill από τα 2.

                        Comment


                        • Εγώ λέω να το παρατήσω επειδή παράγινε το κακό με τα cheats. Μόλις βγήκα από online και έχω πολλά νεύρα. Απότι φαίνεται υπάρχει κίάλλο bug πέραν του fire hopping. Λοιπόν, εκεί που χτυπούσα τους άλλους με κάποιο item, αυτοί το έτρωγαν μεν αλλα δεν τους καθυστερούσε καθόλου, αντίθετος ξεκινούσαν με boost. Αυτό το έκαναν 2-3 άτομα. Στην τελευταία πιστα που έπαιξα για παράδειγμα ήμουν τρίτος και μπροστά μου ήταν κάποιος με 3 red shells τα οποια έριξε στον πρώτο για να τον φτάσει. Εγώ είχα 3 green shells τα οποια στην συνεχεια του τα έριξα. Τον χτύπησε το ένα, αυτός δέχτηκε το χτύπημα όμως συνέχισε με boost, του ξαναρίχνω ένα ακόμα και έγινε το ίδιο και τερμάτισε δεύτερος. Is this some kind of joke? WTF is this shit??? Αν είναι να υπάρχουν και τέτοια τότε δεν ξαναπαίζω, τζάμπα το rage.

                          Comment


                          • Κι εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό και έψαχνα εξήγησεις και χθες το βράδυ κάποιος στο gaf είπε ότι συμβαίνει καθαρά λόγω lag και κάποιες φορές μάλιστα που δείχνει ότι τον πέτυχες δεν τον έχεις πετύχει απλά για κάποιο λόγο σου δείχνει το hit animation. Άλλη εξήγηση είναι ότι έχουν τέρμα το acceleration.
                            Χάκερς έλεω έλλειψης homebrew δεν νομίζω ότι έχει (ακόμα) το Wi U. Ελπίζω δλδ.

                            Για το rage Aion δεν με πιάνει κάνενας. Ένα θα σου πω. Έχω παίξει 200 παιχνίδια online. Σε όλα, μα όλα, μα όλα, μα όλα στον πρώτο γύρο θα με χτυπήσει κόκκινη. Είτε είμαι πρώτος ή πέμπτος ακόμα και τελευταίος κάποιος θα την πετάξει ανάποδα. Πάντα όμως είναι νόμος.

                            Γ-Α-Μ-Ι-Ο-Υ-Ν-Τ-Α-Ι ΟΛΟΙ!!!

                            Comment


                            • Originally posted by Enpsty View Post
                              Το πρόβλημα με τα 2 Items είναι ότι αυτός που βγήκε 1ος στον προηγούμενο αγώνα και ξεκινάει απ'την πρώτη θέση δεν υπάρχει περίπτωση να χάσει την πρωτιά παρά μόνο με blue shell. Με το 1 item είναι που αναδεικνύεται το skill γιατί πλέον ακόμα και αν ξεκινάς απ'την πρώτη θέση θα πρέπει να είσαι ικανός να την κρατήσεις και όχι να την καβατζώσεις στο χαλαρό όπως γινόταν.

                              Τα blue shell είναι σπάνια πλέον και μπορείς με super hornνα τα καταστρέψεις.




                              Ε αν είχε 2 δλδ. δεν θα μπορούσε να ξεφύγει; Ίσα-ίσα αν είχε 2 και ο νουμπάς έπερνε την πρωτιά δεν θα την έχανε με τίποτα. Αυτό θες;
                              Το 1 item απαιτεί πολύ περισσότερο skill από τα 2.
                              Tον νουμπά θα τον έφτανα.Τώρα αν μείνεις πίσω μπλέκεις τόσο που δεν προλαβαίνεις!
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Originally posted by paixtis View Post
                                Tον νουμπά θα τον έφτανα.Τώρα αν μείνεις πίσω μπλέκεις τόσο που δεν προλαβαίνεις!
                                Πως θα τον έφτανες; Με items αποκλείεται αφού θα είχε 2 defensive στην κατοχή του.

                                Comment

                                Working...
                                X