Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rayman Legends

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Δε μιλάω για τα trophies του PSN, αλλά για τα κύπελα που κερδίζεις εντός του παιχνιδιού.

    Comment


    • #92
      Α sorry, γράψε λάθος. Είχες ασχοληθεί πολύ με τα daily/weekly εσύ ε;

      Comment


      • #93
        Έχω το platinum trophy . Αλλά όχι, δεν έχω ασχοληθεί τόσο όσο ο Phantom, ο οποίος όντως το έλιωσε το παιχνίδι.

        Comment


        • #94
          Μετά από 8 ώρες είδα τίτλους τέλους.Έφτασα τα 283 teensies κι έκανα όλες τις βασικές story missions.Με invasions & back to origins ασχολήθηκα ελάχιστα.Θα το κάνω όμως σύντομα γιατί θέλω οπωσδήποτε να μαζέψω 400 teensies να πάω Land of the Living Dead.
          Ο τίτλος είναι εξαιρετικός,έχει κάποια από τα καλύτερα platform stages που έχω δει.Η δυσκολία του δεν είναι ποτέ άδικη,και αν χάσεις,θα χάσεις επειδή φταις εσύ και όχι το παιχνίδι.Αυτό βέβαια συμβαίνει μόνο στις πίστες που έχεις τον Rayman γιατί όταν πρέπει να χρησιμοποιήσεις τον Murphy και ο άλλος κάνει του κεφαλιού του,άστα να πάνε.Υποθέτω σε multiplayer δε θα ειναι τόσο εκνευριστικό το να πάρεις τα κρυφά teensies.
          Έκανα και μερικά daily/weekly challenges,κλασσικά μόνο bronze αλλά εντάξει έχει το χαβαλέ του.
          Άνετα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει.
          Carpe diem

          Comment


          • #95
            Μιας και είδα τον Ryu να παίζει το παιχνιδάκι, δράττομαι της ευκαιρίας να βάλω κάποια βίντεο που είχα φτιάξει μετά το downtime. Διαμαντένια κύπελλα σε daily challenges (PS3) για τα οποία πρέπει να είσαι στο ΤΟΡ 1%. Δύο σε Land of Living Dead & 1 σε Infinite Tower.





            Last edited by Phantom Duck; 13-07-2016, 02:16 AM.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • #96
              Οπτικοακουστική πανδαισία. Βάζω τη φωτογραφία που έβαλα και στο Steam για το hype και για να κινούμαστε.
              Attached Files
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • #97
                Οι σέρβερ του παιχνιδιού τις τελευταίες εβδομάδες έχουν τα χάλια τους, σχεδόν πάντα σε πετάει έξω μόλις βγεις από μία daily / weekly δοκιμασία, δυσκολεύει δηλαδή τον κόσμο να ασχοληθεί, παίζει και σταδιακά λιγότερος κόσμος, ο νέος κόσμος αγοράζει την PS4 / X1 έκδοση, άρα το να είσαι στο 1% του PS3 για να πάρεις διαμαντένιο δυσκολεύει αισθητά.

                Από τότε που το αγόρασα, είναι στην καθημερινότητά μου τα daily. Μέσα στην ρουτίνα, έχω και αυτό, να ανοίξω και να δω ΑΝ υπάρχουν challenges που μου αρέσουν, μιας και έχω βαρεθεί αρκετά. Συνήθως μία από τις 2 daily είναι του γούστου μου. Συνήθως ασχολούμαι κάνα 5λεπτο, εκτός και αν πέσω σε "As far as you can get" που είναι το αγαπημένο μου και τρώει κάνα 15λεπτο. Ό,τι χάνω από ημερήσιες challenges που δεν παίζω, τα κερδίζω και με το παραπάνω από τα διαμαντένια των πιστών που ασχολούμαι.

                Πριν μερικές ημέρες ήμουν στην θέση 34 (η καλύτερη που έχω φτάσει γενικά) και τώρα σταδιακά είμαι στην 36 και με όλα τα παραπάνω να συμβαίνουν, θα ξεκινήσω σιγά σιγά να πέφτω. Άρα όσο είμαι ακόμα στην κορφή, είπα να απαθανατίσω το γεγονός και να συγκρίνω με τα προηγούμενα στατιστικά.



                Originally posted by Phantom Duck View Post



                Άρα έχουμε:
                + 184 διαμαντένια (Ρε συ, αυτά είναι πολλά διαμαντένια ρε, πότε κάηκα τόσο πολύ; :p)
                + 1.145 χρυσά (Πολλά αλλά εύκολα, αυτά έβγαιναν μπαμ μπαμ)
                + 1 ασημένιο (αυτό για χρυσό πήγαινε, αλλά μπήκε πολύς κόσμος και με πέρασε, σπιλώθηκε το όνομά μου :p)

                Τώρα για λοιπά στατιστικά, αναφέρω:




                Total jumps: Από 376 --> 66 με 508.062 άλματα. Μισό εκατομμύριο jumps. Μισό εκατομμύριο φορές πατημένο το Χ, μόνο από αυτό το παιχνίδι :p
                Total fails: Από 2.690 --> 327 με 17.098 θανάτους. Πολύς ψόφος.
                Total lums collect: Από 356 --> 39 με 16.853.620 φατσούλες.
                Total distance run: Από 571 --> 100 με 9.900 Χιλιόμετρα. Με το αμάξι τόσα χιλιόμετρα δεν έχω κάνει.
                Enemies beaten: 5.875 --> 3.937 με 18.255 σκοτωμούς. Πολύ θανατικό και πάλι είμαι πίσω.


                Συνολική τελική κατάταξη: Από 553 --> 36 στους 642.675 με 26.685 πόντους. Σταθερός μέσα στο ΤΟΡ 40, με πάνω από μισό εκατομμύριο παίχτες, δεν το λες και άσχημα :p
                Last edited by Phantom Duck; 14-07-2016, 11:40 PM.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment

                Working...
                X