Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ποιες κονσόλες έχετε και ποιες είχατε;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @NickTG

    Ωπ τώρα το παρατήρησα ότι τα έχεις παρατάξει ανά γενιά! Βάλε το GBA μια θέση πιο πάνω και βάλε στη θέση του ένα GBC!!Και το PSP ανάμεσα σε PS2 και PS3!!

    Comment


    • #17
      Το λοιπόν- περίεργο που δεν είχα γράψει όταν είχε ανοιχτεί το θέμα...

      Nintendo consoles

      NES x 2
      AV jap Famicom
      SNES boxed
      Game Boy Color boxed
      N64 Mario 64 boxed
      Gamecube Purple boxed
      GBA micro boxed
      DS classic boxed
      DSlite boxed
      Wii white boxed
      Wii black- πακέτο με το Wii Motion+ και το Sports+ boxed
      3DS boxed red
      3DS XL Zelda edition boxed
      Wii U standard boxed

      SEGA

      Mega Drive II boxed
      Game Gear boxed
      Saturn PAL boxed
      V-Saturn
      Dreamcast boxed

      SONY
      PlayStation boxed
      PlayStation 2 boxed modded
      PSP slim boxed
      PlayStation 3 Phat boxed
      PSP Street boxed
      PS Vita boxed

      SNK
      Neo Geo AES
      Neo Geo Pocket Color boxed
      Neo Geo X Gold pack( μουφο licensed κονσολα από Τommo αλλά για portable neo geo ok ειναι...)

      Microsoft
      Xbox 360+ 20GB HDD( το χάρισα στον bro)
      Xbox 360 slim 250GB

      και είχα
      το παλιό καλό Game Boy που κάποιος "κολλητός" κατεδάφισε και μετά έκανε τον Κινέζο
      ένα Xbox 360 ακριβοπληρωμένο μόλις είχε κυκλοφορήσει το οποίο παρέδωσε πνεύμα μετά από 3 χρόνια πρπ.
      Ένα Tiger με τον Spiderman- τρελή μούφα και ένα με τους Χ-ΜΕΝ( ακόμη πιο τρελή μούφα)

      EDIT
      Κάποια στιγμή ενέδωσα- πιο φτηνή λύση για import gaming από US ή JAP console-και αγόρασα ένα clone ονόματι Retro Duo, το οποιο παραδόξω καλά κρατεί μέχρι σήμερα και παίζει άνετα US NES games και jap και US SNES games- τα pads είναι ελεεινά ευτυχώς παίρνει τα orignal του SNES. Μεσοβέζικη λύση μέχρι να μπορέσω να βρω ένα Super Famicom και ένα US-NTSC SNES( κακάσχημο λέμε...)σε καλή σχετικά τιμή.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #18
        Πιο εύκολο θα ήταν να γράψεις ποιες δεν έχεις.
        Μα καλά που τα βάζετε όλα αυτά; Καλά το Neo Geo Pocket με έστειλε όμως.

        Comment


        • #19
          Κιβώτια σφραγισμένα σε αποθήκη στο πατρικό. Αθήνα έχω μόνο τα πιο πρόσφατα φορητά μαζί με PS3, 360, Wii U και τα Neo Geo.

          Βασικά επόμενοι στόχοι είναι μία NEC console, μάλλον το Core Grafx- τα πιο ελκυστικά Tubo Duo πέραν των απίστευτα υψηλών τιμών είναι πολύ ευαίσθητα και δεν ξέρω πόσο αξίζει- και το Mega CD(το οποίο επίσης λόγω αξιοπιστίας και inflated τιμων δεν πολυλέει) Επίσης θα ήθελα κάποια στιγμή απλά για το γαμώτο να έβρισκα ένα Virtual Boy αλλά οκ ξεφυγα...

          ΕDIT:
          Eπειδή τώρα είμαι εκτός σπιτιού θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να ανεβάσω photos από το Pocket. Μετράει πάρα πολύ, ειδικά όσον αφορά τα fighting games- το Samsho 2 είναι καταπληκτική μεταφορά. Όπως και το Metal Slug 1st mission.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • #20
            Originally posted by thunderjohn View Post
            @NickTG

            Ωπ τώρα το παρατήρησα ότι τα έχεις παρατάξει ανά γενιά! Βάλε το GBA μια θέση πιο πάνω και βάλε στη θέση του ένα GBC!!Και το PSP ανάμεσα σε PS2 και PS3!!


            Η αλήθεια είναι πως τώρα το παρατήρησα και εγώ! :xp:
            Τυχαία μου βγήκαν έτσι ή τουλάχιστον χωρίς να το σκεφτώ!
            I'm back bitches... Version 2.0

            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

            Comment


            • #21
              Τρελός thread necromancer o Thunderjohn!

              Πολύ ωραία η photo του NickTG!
              Επίσης έχει διαρρεύσει και μια φωτό από την αποθήκη του Burai:


              Τέλος, δεν θέλω να σου βάζω φωτιές αλλά είχαμε παίξει με τον Phantom, Wario στο Virtual Boy σε έκθεση του retrocomputers και ήταν παιχνιδάρα!
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • #22
                Είχα PlayStation, GBC, GBA, GameCube, PSP

                Και έχω μείνει με Xbox, X360, DS και PlayStation2. Μετανιώνω λίγο που πούλησα το GC που είχε κάποιους πολύ αγαπημένους μου τίτλους όπως το Wind Waker, και το PSP το οποίο το αγαπούσα για τα homebrew του.

                Comment

                Working...
                X