Announcement

Collapse
No announcement yet.

Batman: Arkham Origins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Xμμμ φαντάζομαι τα gloves που λες τα παίρνεις νικώντας το αντίστοιχο boss έτσι; Οπότε να φανταστώ ότι κάποια riddler files που έχουν ένα fuse box "ενεργοποιούνται" με τη χρήση τους, σωστά;
    sigpic

    Comment


    • #17
      Εμ,ναι,περίπου.Θα δεις.
      Carpe diem

      Comment


      • #18
        Xαχαχα ναι το είδα! Ρε Joker τι να λέμε

        Eίμαι στο σημείο που πάω για penthouse και έχει βάλει τα "παιχνιδάκια" του να παίξει με τον Batman. Άφησα κι εγώ αρκετές δευτερεύουσες αποστολές που άνοιξαν για να συνεχίσω, θα τις πιάσω μόλις τελειώσω απο ΄δω.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Ρε φίλε,πόσο θεϊκά παρανοϊκό τον έχουν φτιάξει σε αυτόν τον τίτλο;Πόσο;
          Εγώ δεν έπαιξα ακόμα,κατά τις 2 το βράδυ θα βάλω να το τελειώσω και μετά θα κάτσω να κάνω ότι sidequests έχουν μείνει.Κι έχουν μείνει πολλά γιατί δεν έχω κάνει τίποτα πέρα από το να βρω μια βόμβα του Anarky και τον Mad Hatter.
          Carpe diem

          Comment


          • #20
            πω πω πω πω!!!! Altair!!!

             
            Πες μου ΠΟΣΟ φοβερό ήταν ΟΛΟ το σκηνικό στο Royal Hotel;;; Τη γαμάτη κλιμάκωση ήταν αυτή; Και τώρα παίζω ως Joker;


            Ok, δεν είναι Rocksteady το παιχνίδι, αλλά το συγκεκριμένο σκηνικό ήταν έπος για όλη τη σειρά!
            sigpic

            Comment


            • #21
              ΝΑΙ!!!Άνετα το καλύτερο σκηνικό σε όλο το παιχνίδι,μη σου πω και της σειράς.
               
              Εκεί που σκάει η ρουκέτα από τον Bane και ο Joker πέφτει στο κενό χαμογελώντας ήταν απίστευτο.


              Τελείωσα τον τίτλο,μου πήρε 14 ώρες και κάτι ψιλά κάνοντας ελάχιστα side quests.
              Γενικά μου φάνηκε κατώτερο από τα 2 προηγούμενα σε όλους τους τομείς εκτός από την ιστορία.Πραγματικά,τα παλικάρια δώσανε ρέστα σε αυτόν τον τομέα.Χτίζουν πολύ όμορφα τη σχέση Batman-Joker-Gordon.
              Το gameplay παραμένει στα κλασσικά επίπεδα που έχουμε συνηθίσει από τα 2 προηγούμενα,οι μάχες με τα αφεντικά δυστυχώς δεν είναι κάτι ιδιαίτερο,αλλά προσωπικά μου άρεσαν επειδή είχαν μπόλικο βρωμόξυλο.Το όλο χριστουγεννιάτικο κλίμα ταιριάζει πολύ στον τίτλο και είναι τέλειο για αυτή την περίοδο.
              Στο ΠΣ3 που το έπαιξα,δυστυχώς έχει πολλά προβλήματα όμως.Πτώσεις του frame rate,χαρακτήρες που κολλάνε στο περιβάλλον,χαρακτήρες που πρέπει να αλληλεπιδράσεις για να προχωρήσεις και δε σε αφήνει με αποτέλεσμα να θέλει restart και άλλα.Γενικά όσοι μπορείτε να το παίξετε εκτός ΠΣ3 κάντε το.Μέχρι και για gamebreaking bugs διάβασα,αλλά ευτυχώς δε μου έτυχε κάτι.
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Τελείωσα όλα τα case reports,έπιασα Deadshot,Bird,Anarky.Black Mask,Penguin,Shiva,Enigma τους άφησα γιατί δε βρίσκω τα collectibles τους και βαρέθηκα παρόλο που άφησα μόνο 1-2 στον καθένα.Πάμε γι'άλλα.
                Carpe diem

                Comment


                • #23
                  Altair δε με ενδιαφερουν πολύ τα spoilers, απλά επειδή το προηγούμενο έκλεινε με συγκεκριμένο τρόπο, πες μου πως

                   
                  ανέστησαν τον Τζόκερ
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • #24
                     
                    Είναι Origins.O Joker δεν έχει πεθάνει ακόμα.Για την ακρίβεια σε αυτόν τον τίτλο γνωρίζονται για πρώτη φορά.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #25
                      Αααα ναι ρε τι μλκς είμαι χαχαχαχα
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #26
                        Ένα πολύ ωραίο άρθρο για τον τίτλο.Περιέχει σπόιλερς αλλά προειδοποιεί.Πάντως αξίζει.

                        Carpe diem

                        Comment


                        • #27
                          Το τσίμπησα προχθες για 360.Βάζω να δω το game. Φαίνεται ενδιαφέρον. Ο overworld είναι μεγαλύτερος από το city.Τα γραφικά είναι οκ. Τα crime scene είναι πιο καλά υλοποιημένα. Βάζω χθες για να συνεχίσω και "Corrupted save"

                          Comment


                          • #28
                            Fak,νόμιζα τέτοια προβλήματα υπήρχαν μόνο στην έκδοση για ΠΣ3.Έλεος.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #29
                              Έβλεπα βιντεάκια στο Youtube και είχα πωρωθεί. Θα γουστάρεις πολύ. Μην πτοείσαι.
                              Α, και μετά να περάσει από εδώ please.
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • #30
                                Έχω την αίσθηση ότι γίνεται γιατί το παιχνίδι κάνει autosave κάθε 3 και λίγο. Nevermind, τώρα είμαι στον Deathstroke και πολεμάω για το achievement. Ninja καταστάσεις.

                                Εννοείται Ryu.

                                Comment

                                Working...
                                X