Announcement

Collapse
No announcement yet.

Batman: Arkham Origins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Τέλος και το I Am the Night. Στην αναμονή για το Arkham Knight τώρα.

    Γενικά το game μου άφησε ανάμεικτα συναισθήματα. Τα δύο πρώτα είχαν έναν έντονο comic σουρεαλισμό (περισσότερο το Asylum), ενώ το τελευταίο έχει μια Nolan-wannabe ατμόσφαιρα. Το main story είναι ok, αν και τα side quests είναι λίγο αδιάφορα. Εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι δε δίνεται κάποια εξήγηση γιατί η πόλη είναι γεμάτη εγκληματίες και συμμορίες! Δεν υπάρχουν πολίτες στη Gotham? Μόνο αστυνομικοί και εγκληματίες? Στα θετικά, η αφήγηση του Joker ήταν από τα καλύτερα σκηνικά και είναι αναφορά στο killing joke

     


    Ο overworld είναι διπλάσιος από το city και περιλαμβάνει New+Old Gotham. Οι εξωτερικές περιοχές μου φάνηκαν εντελώς αδιάφορες. Πέρα από το γεγονός ότι γίνεται ο κακός χαμός (κυριολεκτικά έχει χιονοθύελλα) καθ’όλη τη διάρκεια, δε βλέπεις ούτε ένα τετράγωνο παρακάτω. Επίσης (έκδοση 360) φαίνεται ότι τρέχει από 20->30fps. Τουλάχιστον στα εσωτερικά περιβάλλοντα ο σχεδιασμός είναι πολύ καλύτερος και πιο ατμοσφαιρικός.

    Επίσης αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με τον τίτλο, προτείνω να κοιτάξει πρώτα για τα updates. Υποτίθεται ότι διορθώνουν μεγάλο αριθμό bugs.

    Σαν stand-alone είναι πολύ ενδιαφέρον. Ως μέρος της τριλογίας θα έλεγα ότι είναι το χειρότερο. Δε φτάνει τα δύο πρώτα ούτε σε gameplay(για να κάνεις leveling-up, πρέπει να βγάλεις challenges,wtf?), ούτε σε level-design(predator challenges).

    imo Asylum>City>>>Origins.

    Comment


    • #32
      Τελείωσα το A Cold Cold Heart dlc.
      Μου πήρε περίπου 4 ώρες αλλά δεν μάζεψα σχεδόν τίποτα από collectibles.Αρκετά καλό για τα λεφτά του (5 ευρώ).Δείχνει και την ιστορία του Mr Freeze.Επίσης προσθέτει κάποια "νέα" upgrades.
      Carpe diem

      Comment

      Working...
      X