Announcement

Collapse
No announcement yet.

VGX Awards 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Καλά οκ.Πήγαινε παίξε AC Brotherhood τώρα που ακόμα θυμάμαι που το είχε παρατήσει ο ΒΒ στο πισί για να το παίξει σε κονσόλα και μετά έλα πάλι.Άμα είναι να πιάνουμε τον κάθε τίτλο χαίρω πολύ.Πάω για Beyond Two Souls και ας είναι κατώτερο απ'ότι στο Πισί...oh wait.
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      Το ότι μπορεί να μην σε ενδιαφέρει η διαφορά ή να μην έχεις την ικανότητα να τη δεις δεν σημαίνει πως είναι απείρως μικρότερη.
      Το παιχνίδι τρέχει καλά για 360.
      Η διαφορά σε ένα καλό PC όμως είναι μεγάλη. Μόνο τα frames να βάλεις απέναντι στα 30 του 360 αρκούν.
      Και όπως εσύ λες κάποιον graphic whore επειδή θέλει κάτι παραπάνω από αυτό που θες εσύ άλλο τόσο μπορεί να το κάνει και κάποιος που είναι ικανοποιημένος με το 360 σε μια CRT.
      I'm back bitches... Version 2.0

      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

      Comment


      • #33
        Originally posted by Altair View Post
        Καλά οκ.Πήγαινε παίξε AC Brotherhood τώρα που ακόμα θυμάμαι που το είχε παρατήσει ο ΒΒ στο πισί για να το παίξει σε κονσόλα και μετά έλα πάλι.Άμα είναι να πιάνουμε τον κάθε τίτλο χαίρω πολύ.Πάω για Beyond Two Souls και ας είναι κατώτερο απ'ότι στο Πισί...oh wait.
        Οκ πηγαινε να δεις την ταινια σου, πες μας και την υποθεση μετα..

        Assassin creed δεν παιζω αλλα το 4 που εβαλα παιζει μια χαρα δεν καταλαβαινω καν τι λες. Απο κει και περα σου ξαναλεω δεν σε ενδιαφερει sub-720p low settings @ 30fps τοτε πραγματικα με τη λογικη σου θα πρεπει να μεινουμε στην τωρινη γενια αλλα 20 χρονια αφου ουτε η αναλυση σε ενδιαφερει ουτε το frame rate ουτε τιποτα..

        Comment


        • #34
          Είναι φοβερά απολαυστικό να βλέπεις πάντως αυτά τα επιχειρήματα .

          Comment


          • #35
            Originally posted by i Have no Equal View Post
            Το FC3 ειναι unplayable σε κονσολα με τα frame rate τους για παραδειγμα.
            Hyperbolic post is hyperbolic.

            Comment


            • #36
              Originally posted by Enpsty View Post
              Hyperbolic post is hyperbolic.
              Καθολου υπερβολικο, εκτος αν θελεις να παιξεις ενα τετοιο παιχνιδι με ~25 frames στην καλυτερη και με βουτιες στα 20-.. Αν ειναι και αυτο υπερβολη οκ οπως ειπα να μεινουμε με την τωρινη γενια για καμια 10ετια ακομα.. Δεν λεω οτι ολα τα games τρεχουν ετσι απλα το FC3 και Crysis 3 ειναι unplayable και οχι με πολυ υψηλά standards..

              Comment


              • #37
                Βασικά έχει δίκιο ο ΙΗΝΕ, δεν είναι ούτε θέμα graphic whore, ούτε "ό,τι δίνεις παίρνεις," οι γενιές προχωράνε ακριβώς επειδή πρέπει να καλυφθούν τα τεχνολογικά κενά των προηγούμενων. Τα άλματα σε επεξεργαστική δύναμη στους υπολογιστές γίνονται χρόνο με το χρόνο, αλλά μία ουσιαστική gaming αναβάθμιση κυμαίνεται στην τάξη των 300-400€ κάθε 3-6 χρόνια, ανάλογα με τα γούστα και τις ιδιαιτερότητες του καθενός.

                Αυτά που θα χαίρονται οι καθαρά console gamers σε λίγους μήνες που θα πάρουν XONE, PS4, τα είχαν οι pc gamers 3-4 χρόνια πριν με μόλις μία κάρτα γραφικών των 300-350€. Αν αυτό δε λέει πολλά για το χάσμα μεταξύ των δύο πλατφορμών καθαρά σε θέμα hardware, τότε τι να πω...

                Επίσης πάνε οι εποχές που το να φτιάξεις υπολογιστή ήταν θέμα τύχης. Πλέον το hardware customisation είναι αρκετά πιο standardised, η αλλαγή καρτών γραφικών είναι παιχνιδάκι και η αναβάθμιση των drivers σε NVIDIA είναι αυτοματοποιημένη διαδικασία. Μπορεί να ακούγονται διάφορα τρελά για ασυμβατότητες και τεχνικά προβλήματα, αλλά ναι υπάρχουν πολλές διακυμάνσεις αναλόγως του τι αγοράζεις (AMD over Intel+NVIDIA).

                Κοινώς, επιχειρήματα τύπου "Οι υπολογιστές είναι αναξιόπιστοι" θα προκαλούν μόνο γέλια και ας συνεχίσουν να υπάρχουν, no harm done .

                Comment


                • #38
                  Originally posted by i Have no Equal View Post
                  Καθολου υπερβολικο, εκτος αν θελεις να παιξεις ενα τετοιο παιχνιδι με ~25 frames στην καλυτερη και με βουτιες στα 20-.. Αν ειναι και αυτο υπερβολη οκ οπως ειπα να μεινουμε με την τωρινη γενια για καμια 10ετια ακομα.. Δεν λεω οτι ολα τα games τρεχουν ετσι απλα το FC3 και Crysis 3 ειναι unplayable και οχι με πολυ υψηλά standards..
                  Εγώ παιδιά παίζω videogames από το 89 και ζήτημα να έχω παίξει 3-4 unplayable παιχνίδια με το πιο πρόσφατο το Fallout:New Vegas το οποίο ήταν unplayable γιατί πολύ απλά κράσαρε κάθε τρεις και λίγο.
                  Να έχεις συνηθίσει τα 60fps των pc και να πέφτεις στα 30 των consoles να το καταλάβω. Να θεωρείς unplayable αυτό που παρέθεσες στο video μου φαίνεται απλώς υπερβολικό. Μου θυμίζει κάτι τύπους που μόλις ανακάλυψαν το blu-ray αρνούνται να δουν ταινία σε dvd λες και έχει ανάλυση 15x15.

                  Comment


                  • #39
                    Να ηταν stable 30 και δεν θα ειχα κανενα προβλημα, να βλεπεις εσυ οκ τα 20 fps τι να πω..

                    Comment


                    • #40
                      40 ώρες έχω στο FC3 στο PS3 και δεν είχα πρόβλημα.

                      Comment


                      • #41
                        Το δεχομαι οτι δεν εχεις εσυ προβλημα, απλα η τεχνολογια προχωραει και θα ειχαμε μεινει στο snes αν δεν ειχε κανεις προβλημα στον τεχνικο τομεα..

                        Comment


                        • #42
                          Εγώ το ''unplayable'' σχολίασα. Στα άλλα που λέτε δεν διαφωνώ.

                          Comment


                          • #43
                            Εγώ παιδιά παίζω videogames από το 89
                            αντιλαμβανεσαι οτι μιλας σε συνομιληκους σου που δεν ηρθαν στην γη απο τον Αρη ξαφνικα με τα high end pc τους ε?

                            στα υπολοιπα οτι ειπε ο ihne μη γραφω τα ιδια..

                            Comment


                            • #44
                              Ειπα unplayable για "χαλαρα" στανταρντς, δεν μιλουσα για 60fps κολλημενα αλλα κατω απο 30 εγω προσωπικα το θεωρω unplayable επειδη ειναι fps, στο GTA V ας πουμε δεν με ενοχλησε.. Το αλλο που δεν με ενοχλησε ιδιαιτερα ειναι το last of us, επειδη ειναι slow paced δεν φαινεται ουτε εχει αντίκτυπο στο gameplay.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Vaynard View Post
                                αντιλαμβανεσαι οτι μιλας σε συνομιληκους σου που δεν ηρθαν στην γη απο τον Αρη ξαφνικα με τα high end pc τους ε?
                                Επειδή το αντιλαμβάνομαι έγραψα ότι έγραψα. Unplayable σημαίνει 'δεν παίζεται' και παιχνίδια που να μην παίζονται έχω παίξει 3 με 4 όλα αυτά τα χρόνια. Αυτό λέω μόνο.

                                Comment

                                Working...
                                X